1
Виховна година
до Дня героїв Небесної Сотні
«Вони помирали, щоб жила Україна»
Класний керівник:
Степанюк Людмила Володимирівна
Мета: ознайомити школярів із історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, вшанувати героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Оформлення:
інтерактивна дошка, леп бук «Небесна Сотня», відеоролики: «Небесну Сотню, Господи, прийми», фільм «Зима,що нас змінила».
Хід заходу
Напис на інтерактивній дошці.
А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав..
І з кров”ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав.
Небесна Сотня- герої незборені,
Найкращі , найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили…
Вступне слово вчителя.
Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… .
Перегляд відео «Небесну Сотню, Господи, прийми»
https://www.youtube.com/watch?v=S9KzueUGilY
Вчитель.
Шановні учні! Сьогодні ми зібралися тут, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
Ми з вами вшановуємо пам'ять героїв різних історичних подій: Битви під Крутами, Голодомору 1932-33рр, Бабиного Яру.
Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.
11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого.
У цьому документі сказано: «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».
На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку стали і герої Небесної Сотні.
Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.То чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва? Чи можемо ми, живі, забути невинно убієнних? Можлива лише одна відповідь – Ні!
Перегляд фільму «Зима, що нас змінила»
https://www.youtube.com/watch?v=h6XQYnTcg28
Вчитель.
Революція гідності або ж Єврореволюція, Євромайдан проходила с листопада 2013 по лютий 2014. Чому ж днем пам’яті героїв Небесної Сотні стало 20 лютого? Бо саме у цей день силові структури вперше відкрито стали застосовувати справжню зброю проти учасників революції. Рівно рік назад у Києві загинуло 67 людей, яких підступно вбивали, не даючи жодного шансу.
Сотня історій, сотня людських життів, сотня нових зірочок на українському небосхилі, сотня героїв! Сьогодні ми поговоримо про декого з них, але згадаємо всіх, бо не маємо права забувати! Ще не скоро висохнуть сльози матерів , які втратили своїх Героїв. Оплакує Героїв Небесної сотні вся українська спільнота… Ми повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну…Пам’ятати і розповідати про них. На прикладі Героїв Небесної Сотні маємо виховувати наступні покоління.
Зачитування поезії ученицею 6 класу Кирийчук Ольгою.
«Солдату»
Не знаю твого імені, солдате,
Та пам’ятай, хоч я не твоя мати,
Але я благаю і молю тебе:
Від куль, синок, ти бережи себе.
Бо ж прийде час і стихне гул гармати,
І з перемогою ти вернешся до хати,
Де ненька рідна тебе жде чекає,
На тебе всю надію покладає,
А мати вірить: ти повернешся з війни
І будуть в тебе дочки та сини,
Й сім'я хороша і привітна хата,
І шана для синка - її солдата
Та ти ж країні мир відвоював.
І доки буде сонце нам сіяти,
Тобі ми вдячні будемо, солдате.
Зачитування власної поезії ученицею 6 класу Кирийчук Ольгою.
«Я вернусь»
А він упав…Додолу впав лицем.
І враз померкло небо над бійцем.
Лише шепнув: Матусю, не помру,
До тебе, рідна, я дощем верну.
Верну я вітром … В шибку знак подам.
В цвіту сади – матусенько, я там.
А як узимку ляже білий сніг,
Я снігом тим впаду тобі до ніг.
Тебе не кину, ненько, не лишу,
Тільки не плач, ріднесенька прошу.
Любов велику до Вкраїни мав,
Тому за неї я життя віддав.
Вчитель.
Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.
Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
Вчитель.
Героям Майдану, впавши мертвими за світле майбутнє України, присвячується хвилина мовчання.
(Хвилина мовчання)
Ви - майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте наш народ і нашу мелодійну мову.
Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.
Зачитування власної поезії ученицею 6 класу Кирийчук Ольгою.
«Свіча пам’яті»
Я свічу пам’яті сьогодні запалю
Нехай горить під образом Покрови
І, впавши на коліна, закричу:
«Досить смертей!
Не проливайте крові!»
Досить могил – холодних тих гробів,
Які до нас хрестами промовляють:
«Ніхто із них вмирати не хотів,
Бо добре знали: вдома їх чекають»
Та чорну хустку мати одягла
Й калина віти до землі похилила.
Будь проклята, будь проклята війна,
Що в матері навік забрала сина!
Гори, свіча, гори. Страсна палай
За тих, кого немає разом з нами
Хай перемога прийде у мій край
Й земля заквітне пишним ланом.
Слава Україні! Героям слава!