Тема виховної години. Доброта – це частина нас
Мета:
• розвивати вміння розрізняти добре й погане; навички колективної
роботи.
• виховувати в учнів ціннісні орієнтири; здатність формулювати
моральні судження; цікавість до гри.
Перебіг заходу
1. Організаційний момент.
1. Привітання. (Звучить мелодія.)
2. Повідомлення теми виховної години.
- Діти, сьогодні ми поговоримо про доброту.
3. Слухання легенди «Все у твоїх руках».
3.1. «Все у твоїх руках»
Ця історія відбулася багато років тому в стародавньому місті, у якому жив відомий мудрець. Слава про його мудрість розійшлася далеко від рідного міста. Але була в цьому місті людина , яка заздрила його славі. І от вирішила ця заздрісна людина придумати таке запитання, щоб мудрець не зміг на нього відповісти.
Тоді пішов заздрісник на луки, піймав метелика, посадив його між зімкнених долонь і подумав: «Спитаю я в мудреця ось що. Скажи – но, о наймудріший, який метелик у мене в руках - живий чи мертвий? Якщо він скаже, що живий, я стисну долоні – і метелик помре, а якщо він скаже, що мертвий, я розкрию долоні – і метелик полетить. Отоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший».
Так все й трапилося. Заздрісник піймав метелика, посадив його між долонями, пішов до мудреця та запитав у того: «Який метелик у мене в руках, о наймудріший: живий чи мертвий?» І тоді мудрець, який дійсно був дуже розумною людиною, сказав: «Все у твоїх руках».
3.2. Читання плакату.
Отже, «Добрі справи прикрашають людину».
4. Складання «Абетки гарних слів».
- Давайте створимо у нашому класі гарний настрій. Згадайте гарні, добрі слова на літеру «Де», ми поселимо їх у цей будиночок.
Добрий Дружній Добродушній Доброзичливий Добронравний Дорогий Доброчесний Добропорядний
Діти у цьому будиночку живуть дуже гарні слова про доброту. А як ви розумієте слово «ДОБРО»?
- Наведіть приклади доброго ставлення людей. (Люди вітаються, допомагають у скруті, дарують квіти, вітають зі святами, допомагають людям похилого віку, тваринам.)
- Згадайте, які добрі вчинки зробили ви?
5. Гра «Добрий дощик».
- Діти, ми можемо спостерігати добре ставлення не лише серед людей, а й у природі. Пограймо у гру «Добрий дощик».
(Діти стають у коло. Усі вони – «Добрі дощові краплинки». У середині – «Мама Хмара». Цій дитині дається чашечка з чарівною водою доброти. Грає музика, і всі «краплинки» танцюють, кружляючи навколо «Мами Хмари». Коли мелодія обривається, всі краплинки завмирають, а «Мама Хмара» бризкає водою з чашечки по черзі на кожну дитину колі та запитує «краплинок», кому вони допомогли. Кожна дитина має відповісти.
6. Бесіда про маму.
- А хто, як ви гадаєте, є найдобрішою та найтурботливішою людиною у родині?(Мама)
- Як вона піклується про вас?
- Чому кажуть: «Біля сонця – тепло, біля матері добре»?
- Як ви піклуєтесь про свою матусю? Як допомагаєте у домашніх справах?
7. Гра «Склади прислів’я і приказки».
• Добрі справи добром і платять.
• За добро, прикрашають людину.
8. Малювання «Дерева Доброти».
- У вас у кожного на парті лежить дерево, намалюйте на ньому стільки плодів, скільки добрих людей у вашому житті ви згадаєте.
9. Підсумок
- Отже, як на зміну зимі приходить весна, так і усередині нас змінюються почуття та думки. Змінюється внутрішній стан. Тільки відчувши внутрішню силу і спокій, ви зможете привести цю силу у ваше реальне сьогодення. Щасти вам у прагненні добра!