Виховна година " Доброта-краса душі людської".

Про матеріал
Виховна година " Доброта- краса душі людської" для учнів початкових класів. Користуйтеся. Рекомендую.
Перегляд файлу

Інтерактивна творча виховна година « Доброта -краса душі людської»

Вихователь групи№ 2 ( 2-А та 2-Б класи): Гринькова Віра Дмитрівна

 

Мета:

  • формувати в учнів найвищі людські цінності (увічливість, милосердя, доброту і повагу до ближнього); бажання жити серед краси і творити добро;
  • навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв творів, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення;
  • розвивати мовлення учнів, творчу уяву, мислення. Пізнавальний інтерес, артистичні здібності;
  • збагачувати уявлення про вияви почуттів добра;
  • розкрити моральний зміст доброти; сприяти розвитку в учнів мотивації до добрих та гуманних вчинків;
  • виховувати бажання робити добро, жити за «золотим правилом» моралі, бажання своїми вчинками приносити радість людям, віру в силу добра.

Обладнання:

  • дитячі малюнки та казки на тему « Доброта врятує світ»;
  • демонстраційний матеріал « Урок доброти»;
  • малюнок дерева, чарівні листочки.

 

                                         Хід заняття

І.Організаційний момент

Привітання

Усміхнися сонечку: «Здрастуй, золоте!»,

Усміхнися квіточці, хай вона цвіте!

Усміхнися дощику: «Лийся, мов з відра!»

Друзям усміхнися, побажай добра!

 

-Усміхніться одне одному, поділіться гарним настроєм з товаришем, візьміться за руки і подаруйте тепло своїх рук, тепло свого серця і душі.

Хай сьогодні в кожне серце

Наш урок додасть тепла.

Всіх гостей ми привітаємо,

Побажаємо добра.( Показуємо серце) Сідайте.

 

ІІ. Оголошення теми заняття.

Учитель. Сьогодні у нас незвичайна подорож. Ми вирушимо у  подорож до країни, у якій, мабуть, хотіла б жити кожна людина нашої планети Земля. А як вона називається, ви дізнаєтесь, виконавши цікаве завдання.

Вправа «Прочитай слова, переставивши літери місцями».

 

3

2

4

1

5

6

3

2

1

6

7

4

5

а

р

ї

К

н

а

б

о

Д

т

и

р

о

 

-Чи здогадалися ви, про що ми сьогодні говоримо? ( Про добро).

  •    Ми сьогодні спробуємо зрозуміти, що таке «добро», «доброта». На що вона схожа? У чому вона виявляється? З чого розпочинається? А також спробуймо згуртувати нашу групу вихованців, подаруймо тепло одне одному, засвітімо ще одну зірочку добра і любові. І допоможуть нам у цьому наші товариші та друзі.

-Хай на нашому уроці панує атмосфера доброзичливості, взаєморозуміння і поваги один до одного. Отже, починаємо…  

Вирушимо в незвичну подорож у світ Доброти і будемо мандрувати  «Стежкою добра»…

                      

Учень

Врятує світ краса-

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало,

Бо стільки всюди зла-

Людина вже не та.

Тож, люди на землі!

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

 

-Коли і де започаткували це свято?

                          Відео 1» Всесвітній день доброти» (до 0.47 стоп) пауза

 

Учень

Все із дорого чи злого,

Починається з малого.

Листя виросте з листочка,

З нитки витчеться сорочка,

Хліб- з маленької зернини,

Дощ-із чистої краплини.

Учень

З чим можна порівняти нам добру людину?

З небом безмежним в погідну днину.

З сонцем, що сяє, всіх зігріває,

З ніжністю мами, яка нас обнімає.

 

                 Відео 1 (0.47-1.05)Вправа «Асоціативний кущ»… пауза

-На що схожа доброта?

Зупинка «Стежка Доброти»

-Знайди правильне твердження до слова « Добро» і « доброта»…(1.05-до 1.56 стоп)

(Далі до 2.30 стоп)

« Стежка доброти» продовжується…

Гра «Розумники» Знайди кінцівку (До 3.58 стоп кінець!)

 

Учень

Дорогою добра в житті ступай,

Образи вмій прощати й люте зло.

Бо ти-людина, завжди пам»ятай,

Роби добро, щоб менше зла було!

О, пам»ятай, Людино, не забудь,

Що кожне слово має добрим буть!

 

                          Відео 2 « Будьте добрими». Добрі вчинки.(1.22 все)

-Сьогодні отримаєте чек-лист, де вам треба буде відмітити, які добрі вчинки ви робите?

Учень

Якщо людина добру душу має,

Вона іде у світ добро творить.

В очах любов і ласка сяє,

Така людина сонечком горить.

 

 

Відео 3. «Правила доброти» Вчинки дітей. Гра « Істині чи хибні твердження?»(2.54 все)   ( Лего зелений, червоний).

 

                      Відео Руханка 4 « Запалюй добро» (1.17)

 

5. Інтерактивна гра

 

Учитель

-Здавна на землі люди цінували праведне життя- життя чесне і щире. Необхідно утримуватися від поганих учинків. Зло породжує зло. А добро помножує добро. Не давайте можливості злу перебороти добро.

     Завжди пам»ятайте: ставтеся до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставилися до вас.

Учень

Із джерельцем, що дає нам водиці,

Спраглим вустам у жару притуляться,

З ніжним теплом і усмішкою тата

Із вітерцем, злітає крилато.

 

                                            Інсценізація вірша «Зорі»

Донечка

-Тато, глянь, як сяють

ясні зорі золоті!

Тато

-Кажуть люди, то не зорі,

Сяють душі то святі.

Кажуть: хто у нас на світі

Вік свій праведно прожив,

Хто умів людей любити,

Зла нікому не робив,

Бог послав того на небо

Ясно зіркою сіять…

Донечка

-Правда, тато, то світяться душі,

А не зорі там горять?

То навчи ж мене, рідненький,

Щоб і я так прожила,

Щоб добро робити вміла

І робить не вміла зла.

Тато Обов»язково, доню!

Вчитель

    Народ вірив, що кожна зірочка на небі- це душа тієї людини. Яка несла у світ добро. Народна мудрість каже: « Зовнішня краса втрачається з віком, а душевна краса безсмертна».

-Будьте завжди добрими, несіть у своїй душі світле сонечко любові до всього світу.     

                                      Метод « Кубування( 6 запитань)

 

Учень

 Мудрець сказав:

 Живи, добро звершай

 Та нагород за це не вимагай.

 Лише в добро і вищу правду віра

 Людину відрізня від мавпи й звіра.

 Нехай оживає істина стара:

 Людина починається з добра.

 

Учитель

   У житті потрібно не тільки чекати на добрі вчинки від інших, але і віддавати тепло своєї душі оточуючим. Адже людина живе для того, щоб творити добро.

                         Відео 6  Притча « Про метелика»(1.09)

       Давним -давно у старовинному місті, де мешкав один мудрець, трапилася така історія…

       Слава про його мудрість розійшлася далеко за межі міста. Жив у тому місті чоловік, який заздрив славі мудреця. Він вирішив придумати таке запитання, щоб мудрець не зміг на нього відповісти. Пішов чоловік на узлісся, спіймав метелика, заховав його у долонях і подумав: « Запитаю я мудреця: скажи, о мудріший, який метелик у мене в руках-живий чи мертвий?». Якщо він скаже « живий», я стисну долоні, і метелик помре; а якщо він скаже «мертвий», я розкрию долоні, і метелик полетить. Ось тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший. Так усе і сталося. Зловивши метелика, лихий чоловік попрямував до мудреця і запитав у нього: «Який метелик у мене, о наймудріший: живий чи мертвий?» І мудрець відповів: «Усе в твоїх руках».

Обговорення.

  •          Що мав на увазі мудрець, коли так відповів чоловікові?
  •          Так, саме від кожної людини залежить, чого в світі стане більше -добра чи зла. Будьмо щедрі серцем і душею заради добра і справедливості.

 

                           

Вчитель  

Із давніх-давен гарні стосунки між людьми, взаємопідтримка, милосердя були основними у житті. Про це говорить народна мудрість. Тому пропоную вам гру.         

Робота в групах. Гра « Добрі чарівники»

  1. Філворд.
  2. Прислів'я пазли.
  3. Інтерактивна гра « Чесноти», « Добро і зло».

? Утворіть прислів»я.

Від теплого слова… і лід розмерзає.

Хто людям добра бажає,… той і сам собі має.

Не одяг красить людину, …а добрі слова.

За добро… добром платять.

Все добре переймай,… а злого уникай.

З добрим дружись,… а лихих стережись.

Від добра…добра не шукають.

Перший крок до добра-…це не робити зла.

Щастя й доброту… в матері знайду.

Добре слово дім будує, …а зле руйнує.

        

 

Учень

Якщо людина добру душу має,

Вона іде у світ добро творить.

В очах любов і ласка сяє,

Така людина сонечком горить.

 

        Інсценування народної байки « Сонце і Блискавка»  

Вчитель. Якось зустрілись на небі Блискавка і Сонце.

Блискавка (звертаючись до Сонця)

-Сонечко, чому люди тебе люблять, а мене ні? Твоїй появі радіють, а моєї лякаються? Адже я така ж яскрава, як і ти.

Сонце

-Хіба ти знаєш, що і тварина, і людина люблять тепло і ласку?

Блискавка

Якщо я вдарю в сухе дерео і воно спалахне, людям також буде тепло від полум»я. Але це їх чомусь не влаштовує.

Сонце

Блискавко, що твого тепла вистачає лише на короткий спалах, та й він більше лиха приносить, ніж користі. А моє тепло тривале, і від нього все квітує та радіє.

Обговорення.

 Учитель

-А ви кому більше симпатизуєте? Блискавці? Сонцю? Чому?

 

  Учитель

Діти, доброта-це якість людини. Вона дається при народженні чи її потрібно виховувати?

Учень

У школі і удома

Всім давно відомо,

Що добрих не народжують,

А добрими стають.

 

                        Творча робота « Серце в долонях»    

               

                                             Створення « Дерева добра»

Учитель

-Наша виховна година добігає кінця. Я вірю в те, що від сьогодні кожна дитина стала добрішою. Навіть у Блискавки ми запалили вогник доброти.  В народі кажуть, що кожна людина повинна в своєму житті посадити дерево добра і доброї пам»яті.

 

Рефлексія.

Самооцінювання.

- Зараз створимо й посадимо своє «Дерево добра».

- Чого бракує цій рослині, щоб вирости гарною? (Листя не простого, а чарівного).

-У кожного з вас на парті є листочки, виберіть свій і приклейте на дерево.

 І воно виросте велике і могутнє, на ньому з'являться з часом плоди. А це і будете ви добрі, честі, порядні  дорослі люди.

  • Якщо ви хочете бути добрими та розумними, погладьте себе по голівці.
  • Якщо ви хочете допомагати одне одному, простягніть руку товаришу.
  • Якщо ви хочете бути дружними, візьміть одне одного за руки.
  • Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть руки вгору.
  • Якщо ви хочете бути  і здоровими, і доброзичливими, і порядними людьми, поплескайте в долоньки.

Рефлексія (запитання)

Учитель

Любі діти!

Відкривайте серце для добра!

Всім, хто поруч

Подаруйте крихітку свого тепла.

Сильні будьте!

Не лякайтесь боротьби зі злом.

І пам»ятайте: перемога

Завжди за добром!

                                             Пісня "Добрим будь! (2.26)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прислів’я про доброту

• Буде добре, як мине зле.

• В чужому домі будь привітливий, а не примітливий.

• Від добра добра не шукають.

• Від добра ніхто не тікає.

• Від доброго не бігай, а злого не роби.

• Все добре переймай, а зла уникай.

• Вчися доброму — погане на ум не піде.

• Глибока вода не каламутиться.

• Далеко йде добра слава, а погана ще далі.

• До добра гребись, а від лиха шостому лізь.

• До доброї криниці стежка утоптана.

• Добра бажаєш, добро і роби.

• Добра гребувати — з людьми не знатися.

• Добра на зле не змінюють.

• Добра не уявляєш, так худа не роби.

• Добра справа сама себе хвалить.

• Добра шукай, а так само прийде.

• Добра, що скарбу, шукають, а зле під рукою.

• Добре далеко розходиться, а лихе ще й далі.

• Добре далеко чути, а ледаче ще дальше.

• Добре діло роби сміло.

• Добре довго пам’ятається, а зле ще довше.

• Добре ім’я — найкраще багатство.

• Добре мовчання — чим не відповідь.

• Добре слово людині — що дощ у посуху.

• Добре чути далеко, а зле ще далі.

• Добро не лихо — ходить тихо.

• Добро пушить, а лихо сушить.

• Добро творити — себе веселити.

• Доброта без розуму пуста.

• Добра справа два століття живе.

• Краса до вечора, а доброта навіки.

• Сіяти добро — добро і пожинати.

• Раз добром налите серце — ввік не прохолоне.

 

Прислів’я про добрих людей

• Дав би сорочку з себе.

• Добра людина в добрі проживе століття.

• Добра людина плаче від радості, а злий — від заздрощів.

• Добре братство краще багатства.

• Добре з добрим і коло стовпа постоять.

• Добрий Іван — і людям, і нам; худий Іван — ні людям, ні нам.

• Добрий чоловік — надійніше кам’яного мосту.

• Добрий, хоч до рани прикладай.

• Добрі вісті не лежать на місці.

• Добрій людині — що день, то свято.

• Добрій людині весь світ — свій будинок, злому і своя хата чужа.

• Добрій людині допомога не збиток.

• Доброго тримайся, а від злого вдалися.

• Доброго шануй, а злого не шкодуй.

• Доброму чоловіку продовж, Боже, віку.

• Доброму гостю господар радий.

• Живи добріше, будеш всім миліше.

• Живи так, щоб тобі було добре, а другим ще краще.

• Май добру натуру, не приймеш кари на шкуру.

• Не одежа красить людину, а добрі діла.

• Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.

 

 

Технологія «Закінчи речення»

- Отже, щоб бути вихованим хлопчиком необхідно … .

- Бути вихованою дівчинкою означає  - … .

Гра «Якщо ти гарна дитина , то  повинна»

 

-Я зачитуватиму вам вислови , якщо в них правильна думка, ви піднімаєте праву руку , якщо неправильна - ліву руку.

(Тільки думайти і піднімати руку треба швидко.)

1.Робити комусь зле,якщо ніхто не бачить.

2.Берегти та охороняти природу.

3.шанувати працю інших людей.

4.Галусувати, якщо хтось відпочиває.

5.Бути вихованим,стриманим.

6.Обманювати , вихвалятися.

7.Насміхатися з чужого горя.

8.Добре вчитися. Багато читати.

9.Допомагати друзям у біді.

10.Ділитися тим , що в тебе є.

11.Не слухати батьків.

12.Ображати інших і грубіянити.

13.Захищати слабкого.

14.Давати здачі кривдникам.

15.Спати на уроках.

16.Красти.

17.Тікати з уроків.

18.Не вчити домашнього завдання.

19.Порушувати дисципліну.

 

Вчитель:

Гарна людина, справжня людина – то сонечко , яке зігріває все довкола своїми лагідними промінцями, своїм гарячим серденьком. Ви ще зовсім малі , але сонце в вас може бути дуже велике. І я погоджусь зі словами В.Гюго «У внутрішньому світі людини доброта – це сонце».

Доброта роками не старіє,

Доброта від холоду зігріє.

І якщо вона, як сонце , світить,

То радіють і дорослі , й діти.

 

Тема: Уявна подорож до країни Доброти

«Добро починається з тебе»

Мета: розширити уявлення дітей про моральне поняття «доброта»; формувати вміння оцінювати вчинки, диференціювати ознаки доброго і злого; розвивати зв′язне мовлення, критичне мислення, увагу, уміння творити добро; спонукати бажання іти дорогою добра; виховувати почуття чуйності, доброти, схильність безкорисливо чинити добро.

Обладнання: картки з прислів′ями, тексти казкових героїв, картки з рисами характеру, тексти оповідань, презентація, аудіозапис, кубик, квіти , галявина, карта подорожі.

Форма проведення: уявна подорож до Країни Доброти.

ХІД ЗАХОДУ

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

У класі стало тихенько,

Усі сидять рівненько,

Учитель до вас усміхається,

Наш захід розпочинається.

Привітання

Усміхнися сонечку: «Здрастуй, золоте!»,

Усміхнися квіточці, хай вона цвіте!

Усміхнися дощику: «Лийся, мов з відра!»

Друзям усміхнися, побажай добра!

 

Створення сприятливої атмосфери

Учитель:  Добрий день, діти! У народі кажуть: «Добрий гість- дому радість». Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашій зустрічі. Подаруйте мені посмішки, побажайте доброго дня. Найкоротша відстань між людьми – усмішка. Тож частіше усміхайтеся!

 Сідайте, дівчатка, а тепер -  хлопчики. А зараз візьміться за руки і зігрійте своїм теплом тих, хто поруч із вами, посміхніться одне одному, побажайте успіху. А я бажаю вам, щоб гарний настрій супроводжував вас протягом усього  заняття.

  • Якщо ви хочете бути добрими та розумними, погладьте себе по голівці.
  • Якщо ви хочете допомагати одне одному, простягніть руку товаришу.
  • Якщо ви хочете бути дружними, візьміть одне одного за руки.
  • Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть руки вгору.
  • Якщо ви хочете бути і веселими, і здоровими, і доброзичливими,

поплескайте в долоні.

ІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПЛАНОМ РОБОТИ ПІД ЧАС ЗАХОДУ

( карта подорожі)

Учитель. Сьогодні у нас незвичайна подорож. Ми вирушимо у  подорож до країни, у якій, мабуть, хотіла б жити кожна людина нашої планети Земля. А як вона називається, ви дізнаєтесь, виконавши цікаве завдання.

Вправа «Прочитай слова, переставивши літери місцями».

 

3

2

4

1

5

6

3

2

1

6

7

4

5

а

р

ї

К

н

а

б

о

Д

т

и

р

о

 

  • Так, молодці! Ми вирушаємо до Країни Доброти. Як вигадаєте, які люди живуть у цій чудовій і гарній країні? А на чому ми будемо мандрувати? Треба нам загадку відгадати.

Я із гуми, надувна,

Як повітря я легка,

Міцно мотузок тримай

Та мене не відпускай! ( Повітряна куля).

  • Правильно! Тож вирушаємо у мандрівку. Тема нашої години спілкування – «Добро починається з тебе». Ми сьогодні спробуємо зрозуміти, що таке «добро», «доброта». На що вона схожа? У чому вона виявляється? З чого розпочинається? А також спробуймо згуртувати нашу групу вихованців, подаруймо тепло одне одному, засвітімо ще одну зірочку добра і любові. І допоможуть нам у цьому наші товариші та друзі.

ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1. Вправа «Асоціативний кущ»
  • А що, на вашу думку, означає слово ДОБРОТА? З чим у вас асоціюється це слово? Що вам відразу спадає на думку, коли ви чуєте слово ДОБРОТА?

  Написати на промінчиках сонця з чим  асоціюється добро?

 

https://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.003.pnghttps://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.002.pnghttps://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.001.png 

https://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.004.png 

 

 

https://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.005.png 

https://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.007.pnghttps://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.006.png 

 

https://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.008.png 

https://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.010.png  https://naurok.com.ua/uploads/files/975482/208952/225043_html/images/208952.009.png

 

 

 

 

  • Бачите, як по-різному ми уявляємо собі це поняття. А щоб краще розібратися, що ж таке справжня доброта, ми вирушимо в незвичну подорож у світ Доброти і будемо мандрувати за таким маршрутом.
  1. Острів Прислів′їв
  •                   Ще здавна люди прагнули до добра і ненавиділи зло. І цю думку вони відбили в прислів′ях, які передаються з вуст у вуста. Тому  ми полетимо на острів Прислів′їв.
  • Лагідне слово і залізні двері відкриває.
  • Тепле слово і в мороз зігріває.
  • Добре слово потрібне людині, як хліб і вода.
  • Одне приємне слово, наче сад цвіте.
  • Мудре слово збережи, а погане – геть жени!
  • Про які звички говориться в цих прислів′ях і приказках?

Робота в групах.

(Кожній групі видаються «розсипані» прислів′я. Учням треба зі слів і словосполучень зібрати прислів′я, обговорити в групі, в чому полягає зміст цього прислів′я, а потім усім розповісти.

1 група : Добре слово людині, що в дощ у посуху.

2 група: Добре слово і залізні ворота відчиняє.

  1. Місто Ввічливості.

Гра «Хвости»

  • З цих прислів′їв ми бачимо, що добро завжди приносить радість усім людям, що вас оточують. Перший крок до доброти – це добре слово. Тому ми вирушаємо до міста Ввічливості.
  • Доповніть вірші потрібними словами ввічливості.

Заходить Галя до кімнати,

Забула Галя, що сказати.

Стоїть, мовчить, анітелень,

  • Кажи, Галинко: …..(«Добрий день»).

Якщо бажаєш висловити подяку,

Промовити потрібно: …(«дуже дякую»).

Коли мене сварять, я намагаюсь

Завжди сказати чемно:…(«вибачаюсь»).

І в Україні, і в Молдові, і в Словаччині

Всі кажуть на прощання :…(« до побачення»).

 

  1. Казкова долина.

Вправа «Вікторина»

  • Так, непросто, виявляється, бути ввічливою і культурною людиною. Цього необхідно вчитися все життя. А допомагають нам у цьому не лише наші батьки, учителі, але й старі, добрі казки. Наш подальший шлях лежить у Казкову долину. Адже саме в казках добро завжди перемагає зло.

Давайте, діти, згадаємо, які казкові герої творили добрі справи, приносили радість оточенню.   А допоможе нам у цьому Казкова скриня. Ми маємо здогадатися, кому належать ці предмети.( Капелюх, троянда, квіточка-семицвіточка,фонедоскоп)

  1. Цей казковий герой носив широкополий капелюх. З прекрасною шарманкою він ходив по містах,співом і музикою заробляв на хліб. Він врятував ляльок від злого Карабаса-Барабаса і відкрив для них чудовий театр. ( папа Карло)
  2. Лікував звірів і птахів, урятував хворих звірів Африки.(Айболить)
  3. Це були улюблені квіти дівчинки, яка виявилася сильнішою за Снігову королеву і врятувала свого друга з крижаного полону.( Герда)
  4. Ця дівчинка використала останню пелюстку, щоб допомогти видужати хворому хлопчикові. ( Дівчинка Женя з казки «Квіточка-семицвіточка»)
  1. Міс Культури.

Аналіз ситуацій

  • Обговорювати поведінку інших людей легко. А як би ви самі вчинили в цих ситуаціях?
  • Ситуація 1

Дівчинка обурено скаржилася мамі: «У дворі є такий поганий хлопчик- увесь час зве мене Валькою ». «А ти як його звеш?» - запитала мама. – «Я його взагалі ніяк не зву. Я йому просто кричу: «Ей, ти!»

  • Чи правильно вчиняла дівчинка?

( Дівчинка сама повинна звати хлопчика по імені, показуючи йому приклад, а не кричати «Ей, ти!»)

  • Ситуація 2

Хлопчик крикнув перехожому: «Скільки годин?»

  • Яких помилок припустився хлопчик?
  1. Потрібно було не кричати, а говорити; 2) Хлопець забув ужити слова ввічливості – «Скажіть, будь ласка»; 3) Правильно говорити «котра година», а не «скільки годин»)
  1. Країна вірних друзів.

Читання та обговорення оповідання В.Осеєвої

  • А ви, діти, умієте творити добрі справи, надавати допомогу близькій людині? Ми дізнаємося про це, вирушивши до Країни вірних друзів.
  • Спробуйте переробити кінцівку розповіді так, щоб усі були задоволені й щасливі.

ТРИ ТОВАРИШІ

 Вітя загубив сніданок. На великій перерві всі діти снідали, а Вітя стояв осторонь.

  • Чому ти не їси? – запитав його Миколка.
  • Сніданок загубив.
  • Погано, - сказав Миколка, відкушуючи великий шматок білого хліба.
  • До обіду далеко ще!
  • А ти де його загубив? – запитав Мишко.
  • Не знаю, - тихо сказав Вітя і відвернувся.
  • Ти, напевно, в кишені ніс, а потрібно в сумку класти , - сказав Мишко.

А Володя нічого не запитав. Він підійшов до Віті, розламав навпіл шматок хліба з маслом і протягнув товаришеві:

  • Бери,їж!

 

  • Що таке дружба? Як ви зрозуміли це з оповідання? ( Якщо друг потрапив у біду, потрібно допомагати, а не стояти осторонь і обговорювати , як йому погано.)

 

 7. Метод «Кубування».

(Вчитель заздалегідь виготовляє куб. На кожній з граней написано одне із питань чи завдань. Учень кидає куб і відповідає на питання, яке йому випало на певній грані).

Приклад питань на гранях.

  1. Кого в класі ти назвеш добрим?
  2. Розкажи про добрі вчинки одного з однокласників.
  3. Пригадай, кого ти нещодавно образив. Знайди спосіб вибачитися.
  4. Розкажи, який добрий вчинок ти здійснив.
  5. Зроби комплімент сусідові (сусідці) по парті.
  6. Чи вважаєш ти себе доброю людиною і чому?

-Добро має здатність бути щедрим та не потребує нагороди. Справжнє добро можливе тільки за умови великого душевного багатства. Хто щедро робить добро, у відповідь отримує ще більше. Але розраховувати на це не можна. 

Добра людина схожа на ясне сонечко, тому що всіх вміє зігріти своєю любов’ю, турботою, ласкою, щирістю та щедрістю. І щоб жилось усім нам добре, у мирі і злагоді, необхідно щохвилини, щоденно творити добро.

8.Галявина Доброти

-Зараз ми разом створимо квіткову галявину. На партах у вас є квіти різних кольорів, кожен колір відповідає певній рисі характеру. Оберіть найважливішу, на вашу  думку, рису характеру та прикріпіть до квіткових стебел.

 (На квітках записано: червона квітка – доброта, жовта – совість, синя – сміливість, рожева – чесність).

  • Діти, на галявині розквітли «квіти доброти», хоча інші теж мають право на існування, бо всі позитивні риси характеру надзвичайно необхідні людям.
  • Яку назву дамо квітучій галявині?

9. Гра «Якщо ти добра людина, то повинен…» ( цеглинки ЛЕГО)

  • Якщо людина повинна робити те, що я називаю, підніміть цеглинку зеленого  кольору, а якщо – ні, то  - червоного.
  • Допомагати мамі мити посуд.
  • Робити комусь зле, якщо ніхто не бачить.
  • Не вмиватися.
  • Берегти рідну природу та охороняти її.
  • Шанувати працю інших людей.
  • Галасувати, коли хтось відпочиває.
  • Бути вихованими, стриманими.
  • Обманювати, хвалитися.
  • Насміхатися з чужого горя.
  • Добре вчитися, багато читати.
  • Не слухати батьків.
  • Допомагати друзям у біді.
  • Ділитися тим, що в тебе є.
  • Ображати інших.
  • Захищати слабкого.
  • Спати на уроках.
  • Красти.
  • Любити своїх батьків.
  •                   Отже, бачу, що ви прагнете чинити добро. І це дуже правильно, адже воно приносить радість оточуючим. Доброта, як чарівні ліки, здатна вилікувати від суму, скрути, безпорадності. Тож не слід забувати про це!

10. Гра «Мішечки»

  •                   Як ви бачите, в нас є цікавий «рюкзачок чеснот», що порожніє ось тут серед класу. Я пропоную перечитати словничок слів, який лежить у вас на парті. Виберіть і запишіть  на аркушах людські чесноти, близькі до добра, потім складіть у рюкзак, щоб узяти із собою в життя.
  •                   Також у нас є «сміттєвий мішечок», у який потрібно помістити записані негативні риси характеру людини.  Після того, як аркуш з написами будуть поміщені у «сміттєвий мішечок», ми його зав′яжемо міцно-міцно, щоб вони ніколи не торкнулися вашого серця.

Байдужість

Відповідальність

Справедливість

хвалькуватість

Повага до інших

Чесність

Брехливість

Працелюбність

Щедрість

Жадібність

Розсудливість

Щирість

Гідність

Жорстокість

Злість

Любов

Зажерливість

Егоїзм

Мудрість

Заздрість

Ледарство

Мужність

Зазнайство

Підозрілість

1 учень

Не лінуйтесь робити добра,

Лише зла не бажайте нікому.

Бо воно, як велика гора,

Стане вам на шляхові земному.

2 учень

І старайтесь робити добро

День і ніч, і у кожну хвилину.

Щоб серденько, як сонце, цвіло,

Бо це доброю робить людину!

3 учень

Правда в світі є дуже проста:

Сонце Землю теплом зігріває.

А людину – її доброта

І любов у житті прикрашає.

 

  •                   Діти, ви створили «Галявину доброти» тож нехай над нею світить «Сонце доброти».

11. Творче завдання. (На партах кожної групи малюнок сонця без променів. Діти домальовують промені та підписують, свої добрі вчинки і створюють своє «Сонце доброти».

(Діти в яких найбільше променів зачитують добрі вчинки).

(Всі сонечка прикріпляють над «Галявиною доброти»).

 

  Підсумок заняття.

  •                   Добра людина і сама схожа на ясне сонечко, тому що вона всіх вміє зігріти своєю любов’ю, турботою, ласкою, щирістю та щедрістю.
  •                   Наша виховна година добігає кінця. Багато було наведено доказів, що доброта дуже важлива в житті кожної людини. Любі діти! Я вірю, що запалений вогник доброти поселиться у ваших серцях і з ним ви будете йти по життю «дорогою добра», яка починається цієї самої хвилини за дверима класу. Йдіть до своєї мети впевнено, даруючи всім радість і любов.
  •                   Продовжте речення:  «Добро починається з … і з…». (Діти добирають слова «мене», «тебе»).

- Підводячи підсумки виховної години, кажу вам, що:

Мораль цього запам’ятати варто.

Без добрих справ і вчинків кожен з нас,

Повірте, не багато чого вартий.

 

- Дякую вам, діти, за ваші щирі слова! Я вірю в те , що ви будете зростати добрими, милосердними і справедливими. Живіть так, щоб людям було добре поряд з вами, щоб ваша душа співала лише добром.

Заспіваймо пісню «Пісня про дружбу».

(Діти разом з вчителем виконують пісню).

 

 

 

  • А тепер візьміть у свої долоньки сердечка, які ви приготували. Заплющте очі та подумайте про рідних вам людей, про людей чуйних і щедрих. (Ваші сердечка )

 

 

 

Добро

Добро—це ласка і любов,

Це радість, сміх і щирість.

Добро—це мамине тепло,

Це вічна справедливість.

Добро, як квіточка, буя,

Як біла хмарка в небі.

Добро, як сонечко, сія.

І йде воно до тебе.

                                    Роман Баштан

 

docx
Додано
2 лютого 2025
Переглядів
504
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку