Виховна година " Година доброти"

Про матеріал
Мета: Вдосконалювати навички читання приказок, казок, слів та розуміння прочитаного. Розвивати пам'ять, мовлення школярів. Виховувати ввічливість, ніжне ставлення до рідних та близьких людей, бажання допомагати всім, хто потребує допомоги.
Перегляд файлу

   Тема:   Година  доброти

   Мета:  Вдосконалювати навички читання приказок, казок, слів та розуміння

                 прочитаного.

                 Розвивати  пам'ять, мовлення школярів.

                 Виховувати ввічливість, ніжне ставлення до рідних та близьких людей,

                 бажання допомагати всім, хто потребує допомоги.

Обладнання:  Ілюстрації із зображенням казкових героїв ( зайчик,горобчик,

                         метелик, мишка, капустяний листок).

                      

                                                               Хід заняття.

  1. Організація  класу.
  2. Читання й аналіз розуміння приказки «Тепле словечко гріє сердечко»
  3. Гра « Тепле сердечко»

 а) Якими лагідними словами називають вас у родині?

 б)  Давайте зараз станемо всі у коло і подаруємо кожному сусіду лагідне слово. При цьому спершу повторюєте те слово, яке вам подарували, а потім говорите своє.

  •          Що ви відчули і що народилось у вас у серці, коли вам дарували лагідні слова?
  1. Читання та обговорення казки « Капустяний листок» О.Бехлєрової.

   « Капустяний листок»

   Знайшов  якось зайчик капустяний листок. Листок був великий та круглий.

Йде з ним зайчик та радіє:

  •          Ох, і поснідаю ж я!

     Раптом до нього донісся жалібний писк. Це горобчик лежав під кущем: злий  

      хлопчик підбив  його  камінцем.

  •          Пити, пити, - просив горобчик.

       Зайчик побіг до річки, зачерпнув води капустяним листком і напоїв горобчика.

       « Ну зараз я наїмся від пуза», - подумав зайчик і пішов далі.

      Та якраз вперіщив дощ.  « Подумаєш, дощ. Не боюся я тебе!», - сказав зайчик і

      щодуху побіг  додому.

      І знову його хтось тихенько гукнув:

          -  Зайчику, рятуй!

     Це лежав у траві метелик.

  •      Якщо дощ намочить мої крила, я не зможу летіти.
  •          Іди під парасольку! – сказав зайчик і підняв капустяний листок над метеликом.

   Дощ минув, метелик подякував та полетів, а зайчик з листом побіг далі.

   Та тільки він підійшов до річки, як побачив мишку-полівку. Вона ледве    

   трималася за тоненьку гілку, і вода вже заливала її.

       « Мабуть, потоне», - подумав зайчик. Недовго думаючи, він кинув свій

     листок у воду

  •          Ось тобі човен, рятуйся!
  •          Спасибі тобі, зайчику!

    Мишка залізла на листочок і припливла до берега. Ще раз подякувавши,

      побігла.

    А тим часом течія підхопила капустяний листок , і він поплив, здалеку нагадуючи

     зеленого човника.

  •          Ех, поплив мій сніданок! – зітхнув зайчик. _ Ну, нічого, зате я врятував мишку, напоїв

горобчика і заховав метелика.

 

  •          Уявіть, що всі герої казки вирішили віддячити чутливому зайчику. Що подарує кожен із них і чому?
  •          Роздивіться картки із зображенням лісових мешканців. Виберіть одного і від імені свого лісового мешканця розкажіть, в якій ситуації і чим міг би йому допомогти листок?

 

  1. Гра « Ніжність»

Нехай кожен із вас додасть, що може бути ніжним? ( обличчя, дотик, рука)

У  кого в сімї найчутливіші та найніжніші руки?

   Що можуть мамині руки? В чому вони вам допомагали?

  1. Підсумок заняття.
  2. Домашнє завдання.

Подарувати ніжні, чутливі слова кожному члену родини.