Виховна година "Хай дитина знає кожна - жартувать з вогнем не можна".

Про матеріал
Даний матеріал допоможе познайомити учнів із поняттям «вогонь»; формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вивчити основні правила пожежної безпеки; формувати знання і вміння викликати пожежну команду та засвоїти порядок дій у випадку виникнення пожежі; розвивати навички самозахисту; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я і майно, а також почуття поваги та вдячності людям, професія яких – пожежник.
Перегляд файлу

 

 

 

 

image

image

 

Мета: по знайомити учнів із поняттям «вогонь»; формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вивчити основні правила пожежної безпеки; формувати знання і вміння викликати пожежну команду та засвоїти порядок дій у випадку виникнення пожежі; розвивати навички самозахисту; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я і майно, а також почуття поваги та вдячності людям, професія яких – пожежник; розвивати і коригувати загальні засоби розумових дій (вміння слухати, сприймати інструкцію, діяти за планом).

Хід заходу I. Організаційний момент. 

   Дзвоник всім нам дав наказ:

   До роботи швидше в клас!    Біля парти станем чемно –    Плине час хай недаремно.

   Будемо уважні і старанні всі.

  Сядемо рівненько на місця свої.

II. Повідомлення теми і мети виховної години. 

1. Гра «Шифрувальник».

-  Яка тема нашого заняття  дізнаєтесь, коли розкодуєте речення.

                1 Хай          4 кожна-         2 дитина

          6 з                             8 не                                      3 знає

                       9 можна                       7 вогнем                           5 жартувать

2.     Вправа «Очікування».

а) Учні висловлюють свої очікування 

б) Підведення підсумків вправи.

III. Основна частина.

1.     Вправа «Асоціативний кущ».

-  Ваші асоціації до слова «Вогонь».

                                                             Газплита

                          Запальничка                                      Небезпека 

 

image                  Сльози             Страх                               Тепло                        Піч  

                   Рятувальники                                                         Сірники  

                                                                                Руїни

                      Горе                    

                                                      Біда                              Полум’я   

2.     Розповідь вчителя з елементами бесіди.

-                      Як ви гадаєте, діти, без вогню людина могла б жити? 

-                      Обґрунтуйте свою думку. (Відповіді дітей).

Якщо холоди настали – Допоможе нам вогонь. Він розтопить піч у хаті, Але ти стій осторонь.

-                      На вогні готують їжу,                                   Пиріжки мама пече.

-                      Якщо раптом світло гасне, Свічку ми запалимо.

В цьому випадку вогню

Ми подякуємо.

-                      Як смеркне тільки надворі,

                                 Вмикаєм лампочки в кімнаті.

-                      А в печі велетенській – у домні –  

Плавлять сталь сталевари невтомні.

-                      Летить ракета в небесах,

                                      Вогонь із сопла рветься - ах!

                                      Такий він сильний, мудрий, дужий.                                         Вогонь потрібний людям, друже.

Вчитель

       Вогонь завжди потрібний людині, бо він дає тепло і світло.Він—давній супутник людини. І в минулі часи, і в наш час вогонь нам допомагає. За допомогою вогню плавлять і ріжуть метал, обігрівають приміщення,  завдяки вогню ми можемо приготувати  страву. Вогонь є символом Олімпійських спортивних ігор, перед вогнем біля могил Невідомого воїна люди схиляють голови, віддаючи шану загиблим за Батьківщину. Як ви бачите, без вогню людині жилося б важко. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього. Тому людина приручає його.

-         Чому люди його бояться?

(Відповіді учнів) Вчитель. 

        Дійсно, вогонь – найстрашніша у світі стихія, тому що вона практично нічого живим не залишає на своєму шляху. Створюється надзвичайно висока температура, від якої все спалахує, вода миттєво випаровується, а вогонь усе спопеляє. Поширюється їдкий дим, що наповнює всі приміщення і не дає дихнути, бо наповнює легені чадним димом. Це дуже страшна стихія, з якою важко впоратися. Вогонь – це ворог людини. 

 А щоб вогонь був нам тільки другом ми з вами складемо правила пожежної безпеки.

3. Робота в групах.

Утворіть і запишіть речення, з’єднавши правильно ліву та праву частини.

Для розваги і для гри                                 а не в лісі, а ні в хаті.

Не розпалюй сам багаття,                     умикати нам не слід.

imageЗ грубки жару не беріть                        то вимкни всі електроприлади.

 Плитку, праску                                  це небезпечно.

 Коли йдеш з квартири,                         користуйся ліхтариком.

Не грайся з вогнем -                             жар в собі вогонь таїть.

Не грайся запальничкою,                         сірників ти не бери.

- А зараз давайте перевіримо, чи гарно ви запам’ятали правила пожежної  

 безпеки? Я буду починати вірш, а ви його  закінчувати.  

 

4. Гра «Продовжи речення»

Жар з-під заслінки упав, в хаті вогонь запалав.

Не дивися, не чекай, а водою…   (заливай).

Як побачиш – малюки узялись за сірники.

Як ти маєш їх спиняти? Сірники в них…   (забирати).

Розігрілась праска дуже, що робити маєш, друже?

За гаряче не хапай, із розетки…   (вимикай).

Як побачиш – десь горить, мусиш ти в ту саму мить

До пожежників дзвонити, про пожежу…    (сповістить). ІІІ. Заключна частина

Вчитель: Ось і добігла кінця наш захід. Я думаю, ви зрозуміли, що вогонь може бути дуже небезпечним і тому до нього потрібно ставитися дуже і дуже серйозно. На закінчення я хочу прочитати вам вірш - побажання

Любіть себе та інших поважайте,  Своє життя й здоров’я бережіть.

 І поведінку гарну обирайте,

 Якщо бажаєте до старості дожить!

 Щоб не страждати, ви не поспішайте  До рук невмілих брати сірники.

 І не спішіть петарди ви зривати,

 Щоб і життя, й здоров’я зберегти.

 Бенгальські вогники, свічки, багаття –

 Це романтично і красиво теж,

 Та горе принесуть такі заняття…  Вогонь, як правило не знає меж.

 І постає така страшна картина:

 Перед очима згарище лежить.

 Налякана, обпечена дитина,

 І у повітрі чорний дим летить.  Тож зупиніться, поміркуйте, друзі,  Чи варто вам на жертви такі йти?

 А чи не краще у шкільному крузі

 Вивчати правила, щоб біди обійти?

 

pdf
Додано
22 лютого 2023
Переглядів
331
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку