Магдалинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку
Виховна година
КАЗКА ВЧИТЬ, ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ
(1-А клас)
Вихователь: Лисенко М.В.
смт. Магдалинівка
2001 рік
Тема: «Казка вчить, як на світі жить»
Мета: Поглибити знання про казки. Вчити дітей оцінювати вчинки героїв. Виховувати прагнення до добра і справедливості. Розвивати читацький інтерес до казок. Розвивати пам’ять, мислення, уяву. Виховувати інтерес до усної народної творчості (казок).
Обладнання: ілюстрації до казок , іграшкові герої казок, костюми казкових героїв. Виставка книг.
Хід заняття:
Вед: Діти , наші гості – це вчителі і вихователі нашої школи.
Вони знають вас, а ви знаєте їх. Вони прийшли подивитись, як ви вмієте сидіти за партами, як ви вмієте відповідати, чому навчилися.
І тому, зараз, вся увага на мене.
Найголовніше: ваша відповідь буде прийнята тоді, коли буде піднята рука.
І тоді треба відповідати чітко і голосно, повним реченням.
«Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казку і слухать гуртом».
Тема нашого заняття: «Казка вчить, як на світі жить».
А як і чому нас вчить казка ми побачимо на протязі заняття.
Стук у двері. Лист приносить сніговичок-поштовичок.
В-ль: Лист від снігової королеви
В-ль: А тут завдання.
Діти, давайте пригадаємо казки і спробуємо відповісти на
запитання Снігової королеви.
Загадка: Де ж усі сховались звірі?
У якій такій квартирі?
Дуже тісна і невеличка
Ця чудова …
Діти: Рукавичка.
В-ль: - А хто першим знайшов рукавичку?
Діти: Мишка.
В-ль: - Давайте допоможемо звірятам знову зібратися в рукавичці?
(Діти допомагають виставити всіх героїв, називаючи їх по черзі).
В-ль: - Так чому вчить казка?
Діти: - Вчить жити дружно.
Загадка: Сірий, зубастий
По полю блукає, ягнят шукає.
Діти: Вовк.
В-ль: Виходь сюди, вовче, тебе усі впізнали.
В-ль: Діти, пригадайте казку де вовк хотів допомогти маленькому звіряткові.
В-ль: А ти, вовче, давай, загадай дітям загадку про це звірятко.
Вовк: В нього сірий кожушок, куций хвостик,
довгі вуха, він усіх-усіх боїться?
В-ль: Здогадалися, діти?
Діти: Заєць.
В-ль: Діти, так як називається казка де вовк хотів допомогти зайчикові?
Діти: Коза-дереза – називається казка.
В-ль: Виходь, коза і заспівай свою пісеньку.
Дівчинка співає: « Я - коза-дереза…»
В-ль: Сердита в тебе пісенька, але діти її не злякались.
В-ль: Діти, хто ще хотів допомогти зайчикові?
Діти: Ведмідь, лисичка, рак, – ці звірята хотіли допомогти зайчикові.
В-ль: Так чому вчить ця казка?
Діти: Допомагати один одному.
В-ль: Хлопче, а що ти такий зажурений?
Дитина: Я хочу допомогти півникові.
В-ль: А яка у нього біда?
Дитина: (співає пісню півника)
«Мій котику, мій братику,
Несе мене лиска – за кленові ліси,
За крутії гори, за бистрі води…
Порятуй мене!»
В-ль: Так піди пошукай котика і віддай йому півника.
В-ль: А ти, хлопче, чого сумуєш? Розкажи нам.
Дитина: (співає пісеньку)
«Гуси, гуси, гусенята
Візьміть мене на крилята,
Та понесіть до батеньки,
А в батеньки їсти-пити,
І хороше походити».
В-ль: Бачиш, гусенятко тебе почуло і прилетіло за Івасиком-Телесиком.
В-ль: Молодці! Ви зуміли допомогти казковим героям.
В-ль: Діти, чуєте, щось печеним запахло?
В-ль: (звертається до дитини) У тебе до нас є загадка?
Дитина: «Круглий, свіжий і рум’яний –
Я тільки що з печі.
Втік від діда, втік від баби,
Втечу і від малечі»
Діти: Колобок.
В-ль: З чого спекли Колобка?
А яку ви знаєте казку де печуть пиріжки?
Діти: «Колосок», «Півник і двоє мишенят».
В-ль: Він удосвіта встане, всіх піснею збудить та й до роботи береться.
В-ль: Про кого так говорили?
Діти: Так говорили про півника.
В-ль: А як півника звали?
Діти: Півника звали Голосисте Горличко.
В-ль: Вони було тільки й знають, що танцюють та співають.
А це про кого говорили?
Діти: Так говорили про мишенят.
В-ль: Ви добре знаєте цю казочку. Так як же можна назвати цих мишенят?
Діти: Ледачими.
В-ль: А півника?
Діти: Працьовитим.
В-ль: Так чому вчить казочка?
Діти: Казочка вчить працювати і тільки тоді на стіл приходить пиріжок.
В-ль: Діти, знов потрібна ваша допомога.
Допоможіть героям повернутися в свою казочку, розклавши картинки за змістом.
Самостійна робота дітей. Підсумок.
Пісня до виховної години:
Виставка лялькового театру до виховної години