03.10.2018
Клас: 2-Б
Тема: Книга вчить, як на світі жить
Мета: розширити уявлення дiтей про книги; розвивати інтерес до художньої книги, до самостійної пізнавальної активностi; виховувати повагу до книги.
Обладнання: прислів’я, ілюстрації.
Хід години спілкування.
Вступна частина.
1. Організаційний момент.
Ви сідайте тихо, діти,
Домовляйтеся не шуміти,
На занятті не дрімати,
А знання мерщій хапати.
2. Оголошення тема.
- Для того, щоб дізнатися тему нашої виховної години нам потрібно відгадати загадку.
Дуже я потрібна всім -
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу.
(книга)
– Безмежна сила книги… Без неї людина сліпа. Книга відкриває перед людьми великий світ. Протягом усього життя ми звертаємося до книжки. Згадайте першу казку, яку вам розповідала мама чи бабуся, свої улюблені книжечки, коли ви, будучи ще зовсім маленькими, не вміли ще як слід розмовляти, а вже розглядали малюнки, щось уявляючи, фантазуючи.
– І коли ви вивчили літери, навчилися з них складати слова, а зі слів – речення, то й самі стали читачами. З дитячих років книжка допомагає вам розуміти навколишній світ. Вона відкриває вам небачені обрії, допомагає у навчанні і вихованні, збагачує знаннями, зміцнює волю, пробуджує мрію. Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розповідає про незвичайні пригоди та подорожі, про чудеса, про навколишній світ.
Основна частина.
Наша виховна година буде незвична
Навіть трішки фантастична.
Це мандрівка у майбутнє,
І цікаве, незабутнє.
– І проведемо ми її у вигляді змагання. Подивимось, хто з вас любить читати, з якими казками знайомий, яких любить героїв.
Спочатку ми розділимося на дві команди: “Читайлики” і “Пізнайки”.
1. Перший конкурс.
– І так, розпочинаємо наш І конкурс “Склади прислів’я” (2б.)
На дошці розміщенні частини прислів'я, вам потрібно зібрати їх. Для цього конкурсу потрібно по 3 учасника з кожної команди.
І команда
Хто багато читає, той багато знає.
Книга вчить, як на світі жить.
Читання – ось краще навчання.
ІІ команда
Книги читати – усе знати.
Знання – сонце, книга – вікно.
Розум без книги, як птах без крил.
2. Другий конкурс. “Мальовничий” (2б.)
Приймає участь 2 дитини з кожної команди. Вони малюють героїв казки.
1 пара малює Карлсон.
2 пара малює Кот в чоботах.
3. Третій конкурс “Хто швидше” (2б.)
Кожна команда в конверті отримує розрізану картку. Треба швидко скласти ілюстрацію до казки. І відгадати з якої казки дана ілюстрація.
4. Четвертий конкурс «Так чи ні». (кожне запит. 1 б.)
По черзі кожній команді будуть зачитуватися правила поводження с книгою, а команда повинна схвалити це правило і відповісти так, чи спростувати і сказати ні.
1. Обгорни книгу.
2. Читай книгу пiд час їжi.
3. Клади в книгу олiвцi, замість закладки.
4. Не загинай рiжкiв на сторiнках книги.
5. Не малюй у книгі.
Заключна частина.
1. Рви сторiнки в книгі.
2. Не перегинай книгу.
3. Використовуй книгу в якості підставки.
4. Беріть книгу брудними руками.
5. Користуйтеся закладками.
Отже, ми тут показали,
Як багато книг читали.
Й ще читати книги будем
І до віку не забудем…
Що книжки нам відкривають
Геть усе, що в світі знають.
Всі спасибі скажем тим,
Хто книжки для нас створив,
Хай ще створюють багато
Для дівчаток і хлоп’яток.
Книги ж будемо читати
Все корисне із них брати.
А тепер усе – кінець,
Той, хто був тут, молодець!
Кл.керівник_______________________________
Методист_________________________________