Виховна година " Країна рідної мови".

Про матеріал
Показ учням красоти і багатства української мови за допомогою народної творчості, творів поетів, письменників; виклик бажання вивчати українську мову, милуватися її красою; розвиток мовленевих здібностей учнів; виховання любові, поваги до рідної землі, свого народу та української мови .
Перегляд файлу

                                                             Країна рідної мови

                                      ( 1 клас. Російська мова навчання )

Мета: показати учням красу та багатство української мови за допомогою народної творчості, тво-                            рів письменників та поетів; викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою; розвивати мовленнєві здібності учнів; виховувати любов, повагу до рідної землі, свого народу та рідної  мови.

 

Обладнання: вишиті рушники, виткана доріжка, карта України, предметні малюнки до казки «Рукавичка», маски героїв казки «Рукавичка», малюнки українки і українця, виставка книг, презентації: казка про українську мову, пісня «Казочки», пісня «Мова Єднання».

 

                                                                Хід заняття

 

I.   Організаційна частина

1. Вправа “Посмішка. Долоньки ”.

 

-  Ми розпочинаємо цікаву подорож. Із собою візьмемо посмішку і гарний настрій.

-  Покажіть, який у вас зараз настрій.

-  Подаруйте посмішку нашим гостям.

-  Плесніть у долоні ті, у кого веселий настрій. Потупцюйте ті, у кого сумний .

-  Надіюсь, у кого сумний настрій, то до закінчення заняття він стане радісним. А у кого гарний настрій, то  стане ще кращим.

-  Покажіть свої долоньки, потріть їх, погладьте себе по голові й скажіть: « Який (яка) я чудовий, хороший, гарний. У мене сьогодні все вийде якнайкраще.»

 

IIОсновна частина

1.  Вірші.

  Учень.      Запрошуємо вас

                    У найправдивішу казку.

                    До неї відкривається

                    Вихід через мить.

 

  Учень.       Із серцем відкритим,

                    З обличчям без маски

                    У світ цей чарівний

                     Сміливо ступіть.

 

  Учень.       Господарка казки

                     Красуня чудова,

                     Вийшла вітати

                     Гостей дорогих.

  Вчитель.  - А хто ж вона? Та це ж наша українська, рідна мова!( Виходить дівчинка в українському костюмі).        

 

  Мова.        Я – наука непроста. Хоча і цікава

                     В королівстві я живу слова і забави.

                     І в свою майстерню мовну,

                     Доки ви зі мною,

                     Мовних скарбів пребагато

                     Візьмете з собою.

                     В подорож усіх вас кличу,

                     До складних завдань.

                     То ж не зрадьте, любі діти,

                     Моїх сподівань.

                     То, нарешті, здогадались, хто я?

                     Звати мене,  звичайно…

Діти.   – Українська мова!

 

2.  Повідомлення теми заняття.

 

Вчитель.    – Як ви вже здогадалися, напевно, сьогодні ми будемо спілкуватися про Україну і нашу рідну мову.

 

3.  Презентація казки про українську мову. (Перегляд казки)

 

Учениця.         Рідна мова в рідній школі…

                         Що бринить нам чарівніш?

                         Що нам ближче і миліш?

                         Рідна мова! Рідна мова!

 

4.  Бесіда – розповідь.

Вчитель.  – Наша країна – Україна. Ви знаєте гарний вірш про Україну, розкажіть його хором.

 

Діти.               Україна  -  рідний край

                        Поле, річка, зелен гай.

                        Любо стежкою  іти .

                        Тут живемо я і ти.

 

Вчитель.    – У кожного народу є те, що виділяє його з поміж інших народів. Це мова народу. Для нас, українців, найдорожча наша українська мова.

« Рідна мова дорога людині, як саме життя », - говорить народна мудрість. Без мови не може існувати народ, його культура. Мова – це один із найдивовижніших скарбів, які людина створила за свою історію.

Отже, наша подорож чарівним світом мови починається. З нами будуть подорожувати хлопчик – українець і дівчинка – українка.

 

5.  Зупинка 1. « Назвіть предмети українською мовою ».  ( Крейда, дошка, фарба, лінійка, пензлик, підручник, олівець, щоденник, гумка, зошит.)

 

6.  Зупинка 2. « Казкова ».

Вчитель.  -  Наступна зупинка буде казковою. Подивіться на виставку книг, тут багато є українських народних казок. Які  українські казки  ви пригадали?

 

а)   Пісня -  презентація « Казочки ». Фізкультхвилинка.

 

б)   Інсценізація української казки « Рукавичка ».

 

-  Подивіться на цих казкових героїв. Відгадайте з якої вони казки?

-  Чи всі вони з казки «Рукавичка»?

-  Які герої і з яких казок заблукали?

-  Назвіть героїв казки «Рукавичка».

-  Давайте розіграємо цю казку.   ( Інсценізація казки )

 

7.  Зупинка 3.  « Поетична ».

Вчитель.

  • Не шкодуйте часу і зусиль для вивчення мови. Мова – наш вірний друг і помічник протягом усього життя. Про мову поети склали багато віршів, пісень. Зараз послухаємо, які вірші про мову ви знаєте.

 

1 учень.                 Наша мова – кетяг калиновий,

                               Наша мова – зелень смерекова,

                                  Наша мова – чародій – живиця.

                               Хто живе в нас   - хай її навчиться.

 

2  учень.                 Не принижу інших мов основу,

                                Та кохаю українську мову,

                                Інші вчитиму я гідно,

                                Та, найперше, вивчу мову рідну.

 

3  учень.                  Не пасує їсти хліб Вкраїни,

                                 І не знати мову солов’їну,

                                 Бо не личить воду пити з криниці

                                 І не знати мовоньки- землиці.

 

4  учень.                   Тарасова тут зійшла зоря.

                                  Як не знати мови Кобзаря?

                                  Якщо хочеш жити на Вкраїні –

                                  Не цурайся мови, побратиме.

 

5  учень.                    Солов’їну,   барвінкову,

                                   Колосисту – на віки –

                                   Українську рідну мову

                                   В дар дали мені батьки.

 

6  учень.                     Берегти її, плекати

                                    Буду всюди, повсякчас, -

                                    Бо єдина ж, - так, як мати, -

                                    Мова кожного із нас.

 

7  учень.                     Батько мені скаже :

                                    З книжкою дружи,

                                    Рідну мову, синку,

                                    Завжди бережи.

  

8  учень.                     Мову ту, що люди

                                    Рідною  зовуть,

                                    Ти ніде й ніколи,

                                    Дитино,  не забудь.

 

9  учень.                      Рідне слово й пісню

                                     Завжди серцем чуй.

                                     Як Вітчизну й матір,

                                     Їх люби й шануй.

 

III.   Заключна частина.

1.Бесіда.

Вчитель.

 

-  Скажіть, як  називається країна в якій ми живемо?

-  Як називають людей, котрі народилися, проживають в Україні?

-  Яка рідна мова українців?

-  Для чого нам потрібно вивчати, знати українську мову?

 

                                              Українська мово –

                                      Пісня колискова,

                                        Українська мово –

                                         Гілка калинова.

                                         Як же тебе, мово,

      Можна не любити ?!

                                         Твоє чисте слово

                                         Як не розуміти ?

                                         Ти краса чудова,           

                                          Різнокольорова !

                                          Наша рідна мова –

                                          Світле добре  слово.

 

2. Пісня – презентація про українську мову.

3. Вправа « Коло » .

 

-  Станьте в коло.  Назвіть по черзі одне українське слово.

-  Скажіть хором : « Ми молодці ! Ми будемо вивчати українську мову ! »

 

Вчитель .       - Дякую вам за чудову подорож, за те, що ви були уважні, кмітливі, активні, старалися. Бажаю вам успіхів у подальшому вивченні української мовної грамоти, щоб у ваших устах українсь- ка мова була грамотною, багатою і мелодійною.                                                                                                          

                                          

 

                                        

 

 

                                      

                                                                               

                              

docx
Додано
7 січня 2021
Переглядів
904
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку