Виховна година «Моя майбутня професія» 9 клас.
Мета: підготувати учнів 9 го класу до вибору майбутньої професії; визначити чинники, які впливають на вибір майбутньої професії; формувати свідомий вибір майбутньої професії; обговорити проблеми успішного вибору професії; надати інформацію стосовно вимог ринку праці на Україні.
Обладнання: презентація «Твій вибір професії», література по профорієнтації, рекламні оголошення, ментальні картки та схеми.
План:
Вступ.
Шановні дев’ятикласники! Цей рік для Вас є особливим – Ви завершуєте відповідальний етап навчання і повинні прийняти дуже важливе для себе рішення. Ким стати в майбутньому? Яку професію обрати?
Вибір майбутньої професії – справа дуже відповідальна, адже від того, з яким почуттям ми йдемо на роботу – натхненням чи ні – залежить наш настрій і емоційний стан. Тому майбутній рід занять повинен бути цікавий і приносити моральне задоволення. Тільки у справі, яка близька, до якої лежить душа, можна проявити себе, стати справжнім майстром, досягти висот.
Цікавий той факт, що психологами давно доведено: якщо чимось займатися з любов’ю, віддавати справі душу, то навіть безнадійна справа стане приносити плоди. А це означає, що праця обов’язково буде сплачена, якщо вона виконується з натхненням. Крім того, в цьому випадку ви досягнете найголовнішого в житті – задоволеності собою, розуміння своєї особистості.
Тому дуже важливо при виборі знайти свою професію, зрозуміти, до чого лежить душа і що викликає найбільший інтерес у житті. Вибір професії має бути усвідомленим і серйозним, поспішати в цій справі не варто, щоб потім не довелося шкодувати про зроблений вибір.
Сьогодні пропоную дати відповідь на питання: Які професії будуть потрібні у майбутньому? Яких професій не буде у майбутньому? Це допоможе Вам зорієнтуватися в такому непростому питанні, як вибір професії.
Пропоную об’єднатися в групи та скласти ментальні карти за двома напрямками:
Які професії будуть потрібні у майбутньому?
Яких професій не буде у майбутньому?
В роботі на картками Вам допоможуть картки-підказки.
Вимирання професій – це звичайне явище. Експерти заспокоюють, що з цього приводу хвилюватись не варто, тому що на їх місце приходять нові, сучасні, ще цікавіші. Адже технологічний прогрес не стоїть на місці і кожного року з’являються нові інженерні системи, а старі – вдосконалюються і все заради покращення життя людей.
В Україні існує інтернет-платформа «Атлас професій». Це альманах перспективних галузей і професій на найближчі 15-20 років. Він допомагає зрозуміти, які напрямки активно розвиватимуться, які нові технології, продукти, практики управління в них з’являться та яких нових фахівців потребуватимуть роботодавці. Без сумніву, швидкість змін та складність професійних завдань зростають. Інформацію про те, якими знаннями, вміннями та навичками потрібно володіти, щоб бути фахівцем у новому світі можна віднайти за посиланням на сайт.
Спершу, розглянемо професії, які стають менш актуальними та незабаром відійдуть у минуле. (створення ментальної карти даних професій групою із подальшою презентацією). Картка – підказка.
Натомість, дослідники говорять, що на зміну старим професіям прийдуть нові, які наразі нам можуть здатися дещо фантастичними.
( робота над ментальною картою другою групою учнів з подальшою презентацією). Картка – підказка.
Серед таких у майбутньому будуть затребувані фахівці із:
Загалом, на думку фахівців, одні з найпопулярніших професій майбутнього будуть пов’язані з космосом, віртуальною реальністю, роботехнікою та розвитком замін ресурсного потенціалу. Також, футурологи переконані, що всупереч існуючим стереотипним думкам про заміну людської праці роботами, все одно у перспективі залишаться професії, пов’язані з діяльністю людини.
Презентація групами ментальних карток.
Кажуть, що професію обирає людина. Але, можливо, саме професія вибирає людину? Якщо добре подумати над цим питанням, то відповідь знайдеться не відразу. А тому пропоную Вам пройти тест, який зможе прискорити висновки. Тест допоможе дізнатися, чим варто займатися по життю і, який вид діяльності підходить Вам більше. А отриманий результат стане приводом замислитися над вибором майбутньої професії.
Яка професія мені підходить ? тест https://www.arealme.com/career/uk/
Вам потрібно обрати один варіант відповіді на кожне запитання. Можливо, у деяких випадках Вам підходитимуть обидва варіанти - тоді обирайте той, який більше Вам підходить або подобається.
Мета цього тесту - пізнати себе краще. У тесті немає правильних чи неправильних відповідей, тому не думайте про очікування своїх рідних, друзів або колег. Приймайте рішення самостійно!
Зрозуміло, що за допомогою одного тесту неможливо визначити професію, яка стане твоєю в майбутньому. Дати відповідь на питання як обрати майбутню професію допоможуть Вам 5 онлайн-платформ із тестами на профорієнтацію. Я хочу Вас сьогодні з ними познайомити.
Як обрати майбутню професію:
У ранньому дитинстві багато хто уявляє себе супергероєм певної професії. Хтось хоче стати лікарем, хтось – актором, а хтось – космонавтом чи пілотом. Але з віком усе змінюється. Чудово, якщо на фініші шкільного навчання вдається визначитися з майбутньою професією. А якщо вибір є справжньою проблемою? Хвилювання, сумніви, страх помилитися відчувають як випускники, так і їхні батьки. Що робити? В онлайн-школі «На Урок» упевнені, що вдало обрати майбутню професію не так вже й складно. Необхідно лише чесно оцінити власні здібності та інтереси і скоординувати зусилля у відповідному напрямку.
Завдяки цифровізації суспільства визначити майбутній професійний шлях стало доволі просто. Онлайн-сервіси профорієнтації дозволяють не лише усвідомлено обрати майбутню професію, а й оцінити власний потенціал і розробити стратегію кар’єрного зростання. Ось 5 дієвих сервісів, які допоможуть знайти своє місце в професійній сфері:
Цей сервіс створений із метою надання послуг із профорієнтації в дистанційному режимі для дітей віком від 12 років. Програма тестування основана на діагностиці трьох основних факторів успішної самореалізації:
Для профілізації (діти віком 12–14 років) і профорієнтації (14 років і старше) застосовуються різні тести, адаптовані під конкретне завдання та вік дітей. За результатами тестування система автоматично згенерує перелік рекомендованих професій або профілів навчання із зазначенням відсотка відповідності.
Державна платформа надає можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в онлайн-форматі, якщо необхідно:
За результатами тестування формуються рекомендації, які можна опрацювати самостійно чи звернутися до фахівців.
Ця платформа пропонує велику кількість різноманітних і цікавих тестів. Завдяки їм можна визначити мотиви вибору майбутньої спеціальності, власний психотип та обрати професію за методикою Є. О. Клімовa.
Визначення мотивації – один із найважливіших етапів вибору професії, оскільки саме внутрішні мотиви задають напрям вибору і визначають його стратегію. Найчастіше домінуючим мотиваційним чинником є рівень зарплати (а точніше – доходів). Проте інші важливі чинники, як-от цікава робота, хороший колектив, зручне місце розташування, наявність інших додаткових переваг не менш важливі.
На цьому сайті зібрані тести за різними методиками, завдяки яким можна визначити:
Які ж професії сьогодні потрібні на ринку праці України?
На думку експертів, в Україні в 2022 році будуть затребувані фахівці наступних професій:
Експерти стверджують, що в найближчі роки з’явиться попит на будівельників і архітекторів для зведення будівель з енергозберігаючих матеріалів.
В Україні, як і в інших країнах, зростаючий попит на отримання післядипломної освіти. Це означає, що тренерів і коучів побільшає.
Дівчата завжди зможуть знайти себе в індустрії краси. Актуальними вакансіями майбутнього залишаться для них і лікарські спеціалізації.
Професія — це дуже важлива частина життя людини, і чим вдаліше Ви зробите свій вибір, тим більше досягнете на професійному шляху і станете успішними і щасливими. Нагадую, що цей вибір Вам треба зробити самостійно. І я Вам бажаю гарного та вдалого вибору!