Виховна година "Мрії кольорами веселки"

Про матеріал
У виховній годині "Мрії кольорами веселки" пропонуються завдання, виконавши які, учні зможуть відкрити чарівну скриньку. А також поданий матеріал про кольори та їх значення в житті людини.
Перегляд файлу

 

Виховна година «Мрії кольорами веселки»

 

                                                                          

 

                                                                           Підготувала

                                                                           Вихователь ГПД

                                                                           Смаль Оксана Михайлівна

Мета: познайомити першокласників з кольорами веселки, розказати про значення кольорів, збагатити уяву, мовний запас, розвивати увагу, спостережливість, мовленнєві уміння.

Обладнання: чарівна скринька із секретом, малюнок «Квітка-семицвітка»

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Чи знаєте ви, що кожен день має своє забарвлення? Так, понеділок – зелений, вівторок – червоний, середа    рожева, четвер – фіолетовий, п’ятниця – синя, субота – коричнева, неділя – жовта. Якщо ви знаєте, якого дня народилися, то цей колір буде оберегом.

Перед вами чарівна скринька із секретом. Зараз вона зачинена. Щоб її відчинити, потрібно виконати всі завдання. Дружно виконаймо ці завдання й отримаємо чарівний ключ від скриньки.

Завдання 1. «Квітка-семицвітка»

Діти зривають одну з пелюсток «Квітки-семицвітки»  називають колір та називають предмет такого кольору, який трапляється у житті.

 

 

 

 

 

 

 

В и х о в а т е л ь. Колір є основним фактором у будь-якій системі зцілення.

Зелений колір – це найспокійніший колір, провісник надії, миру. Цей колір позитивно діє на нервову систему, позбавляє напруження.

Фіолетовий колір – це поєднання синього і червоного кольорів. Для тих хто полюбляє фіолетовий колір, притаманні: схильність до депресій, нецілеспрямованість, оригінальність.

Червоний – це колір літа. Найбільшу силу він має ввечері. Якщо людині до вподоби червоний колір, то її життя буде без конфліктів, сварок.

Рожевий колір. Якщо вам до вподоби цей колір, то ви фантазер, часто мрієте.

Завдання 2. «Кольорові загадки»

В и х о в а т е л ь. Приєднайтесь до гри – відгадайте кольори.

  1.                   Ромашка маленька, квіточка гарненька.

           Ніжна зелененька, серединка жовтенька,

           пелюстки світленькі, тому що... (біленькі).

  1.                   Виправ іграшку я з милом,

            Став мій зайчик зовсім... (білим).

  1.                   І небо, і струмок, і пролісок У квітні —

            Неначе очі мамині... (блакитні).

  1.                   Пройшли дощі, і стало все Казковим,

            І навіть кущ бузковий став... (бузковим).

  1.                   У сестрички гарна кофта.

            Мов кульбаба, кофта... (жовта).

  1.                   Випустило сонце промінець ласкавий,

            Він такий гарненький, бо... (жовто-золотавий).

  1.                   Маленький ялинка вдягнена гарненько,

            І влітку, і взимку завжди... (зелененька).

  1.                   Достигає колосок

            І підкручує вусок.

            Із зернятка хліб росте,

            Бо зернятко... (золоте).

  1.               Фарбу не шкодую цю,

             Що малюю, розкажу.

            Льон, волошку і дзвіночок,

            Небо, море і струмочок.

            Колір цей в краплині, бо зоветься... (синій).

  1.               Виступають коні в парі —

             Не коричневі, а... (карі).

            Ось квадратик на квадраті,

             Бо штанці мої... (картаті).

  1.               Їсти смачно влітку вишні,

            Бо рум’янці в неї пишні.

            Дуже з вигляду гарненька,

           Має колір... (червоненький).

  1.               Для ворони є забава —

             Походжає, наче пава.

             Бо купили тій вороні Чобітки, як жар... (червоні).

  1.               Пташка грак одягнув фрак.

             Сам він дуже чемний,

             Полюбляє колір темний,

             мужній і хоробрий носить колір...(чорний).

Завдання 3. Гра «Будьте уважні»

В и х о в а т е л ь. Пограємо в гру «Будьте уважні» , якщо твердження правильне плескаємо в долоньки, якщо ні, кладемо руки на коліна.

  •                     Веселка має сім кольорів;
  •                     На небі світить зелене сонечко;
  •                     Ну луках росте жовта кульбабка;
  •                     Покрив землю коричневий сніг;
  •                     У саду доспіли червоні вишні;
  •                     У траві з’явився чорний жук;

Завдання 4. Фізкультхвилинка

В и х о в а т е л ь. Беремо свої цеглинки і гайда на фізкультхвилинки.

Синій колір – покрутись,
Жовтий – навколо себе озирнись.
Червоний – покажи всім літачок,
Зелений – другу дай «кулачок».
Голубий – дістань до пальців ніг,
Оранжевий – покажи щирий сміх.

Завдання 5. «Загадки-запитання»

  •  Безхмарне небо. Якого воно кольору? (Блакит­ного)
  •  Утворюється в результаті змішування синього і жовтого кольорів. (Зелений)
  •  Кислі яблука зазвичай мають цей колір. (Зелений)
  •  Абрикоси мають цей колір. (Оранжевий)
  •  Який колір утвориться, якщо змішати червону і жовту фарбу? (Оранжевий)
  •  Колір морської глибини. (Синій)
  •  Його вважають кольором любові. (Червоний)
  •  Колір хреста, символу медицини. (Червоний)
  •  Основний колір у жіночої помади. (Червоний)
  •  Найбільш агресивний колір. (Червоний)
  •  Якщо змішати всі кольори, ми отримаємо цей колір. (Чорний)

Завдання 6. «Родина кольорів»

В и х о в а т е л ь. Якби барви райдуги були живими істотами, вони були б кращими друзями. Адже всі кольори завжди з’являються разом, вони надзвичайно слухняні – ніколи не змінюють послідовності, завжди приходять за певних умов (коли під час дощу світить сонце). Спробуйте уявити себе одним із кольорів веселки й описати свої емоції та переживання.

Завдання 7. «Сім кольорів щастя»

В и х о в а т е л ь. Прослухайте  позитивну анімовану пісню Наталії Май «Веселка». Прослухавши пісню, спробуйте намалювати свою найзаповітнішу мрію улюбленими кольорами.

Підсумок заняття

-Діти, ви правильно виконали всі завдання. Ми відкриваємо чарівну скриньку і подивимося, що там. (Вихователь виймає зі скрині кольорові картки, на яких написано побажання і роздає дітям). Я вам бажаю все те про що ви мрієте, на що сподіваєтеся, щоб воно збулося. Нехай ваше життя різнокольорове, барвисте, світле.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Додано
13 січня 2021
Переглядів
2302
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку