Виховна година на тему: «Твори добро, бо ти - Людина»

Про матеріал
Мета: Формувати у дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей, допомогти дітям усвідомити, що чуйного, доброзичливого ставлення потребують не лише люди, а й весь оточуючий світ; розвивати потребу робити добро, не чекати винагороди. Виховувати в учнів доброту, порядність, бажання підтримувати ближнього у скрутну хвилину
Перегляд файлу

Виховна година на тему: «Твори добро, бо ти - Людина»

 

Мета: Формувати у дітей почуття доброти,  любові до навколишніх людей,

   допомогти дітям усвідомити, що чуйного, доброзичливого  ставлення

            потребують не лише люди, а й весь оточуючий світ; розвивати       

  потребу робити добро, не чекати винагороди.

  Виховувати в учнів доброту, порядність, бажання підтримувати

  ближнього у скрутну хвилину

Форма заняття: бесіда з елементами гри

Обладнання: картки, наочні матеріали,ілюстрації,  плакати,   музичний супровід

Література: http://ru.calameo.com/read/00223414575b8fa11cb5f          http://ru.calameo.com/read/0022341457000c091e318

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

 Доброго дня, діточки.

Знову в гості я прийшла

Цікавинок принесла

Будьте чемні, милі діти

І тихі, неначе гарні квіти

З вами гратись будем нині

Як у дружній всі родині.

 

2.Повідомлення теми заняття.

-Сьогодні ми з вами не просто будемо закріплювати основні поняття про добро, а й вміти розрізняти добро від зла, встановлювати межі між цими поняттями та дізнаємося, чому потрібно творити добро.

 

Врятує світ краса –

 Завжди так говорили.

 Тепер врятує світ лиш доброта.

 Бо однієї вже краси занадто мало

 Бо стільки всюди зла – людина вже не та.

  Тож люди на землі!

  Спішіть добро творити,

  Щоб нам не згинути у морі зла

  Щоб кожен міг серед краси прожити

  У царстві справедливості й добра.

 

3. Основна частина:

Учитель: - Здавна на землі люди цінували чесність, щирість, відкритість, вчили  своїх діток утримуватися від поганих вчинків, лихих намірів. Зло, як відомо, породжує зло. А от добро пород­жує добро і обов’язково повертається до людини у сто крат більшим добром.  Не давайте злу  взяти над вами перевагу. Щоб люди вас поважали, приязно ставилися до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйтесь золотого правила вихованості: ставтеся до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставилися до вас.

-   Мудрець сказав:       

      Живи, добро звершай Та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вишу правду віра Людину відрізня від мавпи й звіра. Нехай ця істина стара: Людина починається з добра.

 

3.1 Складання асоціативного куща Доброта.


Пов’язане зображення 

 

3.2 Складання портрету.

А зараз з допомогою  нашого словничка спробуємо змалювати портрет  доброї  людини.

Послухайте  лист від одного хлопчика. Хто покарав його?

- Я образив   товариша.

- Я штовхнув однокласника, я вдарив собаку;

- Я забрав іграшки у сестри. Всі пішли від мене, я залишився один і гірко заплакав.

- Хто покарав його? – спитала сусідка

- Він сам себе покарав – відповіла мама.

- Чи  можна назвати добрим цього хлопчика?

- Чому?

- Чому він плакав? Яким був хлопчик? (жорстоким, грубим, злим)

- Яким ви уявляєте портрет доброї людини? (доброзичлива, уважна, чуйна, ввічлива, весела, правдива, люб´язна, привітна, дружня)

 

3.3 Робота з деревом Доброти

На дошці зображене дерево з добрими словами та діями (позначені цифрами та приховані оберненою стороною). Але серед низ знаходять і інші дії та слова, які зовсім не входять в категорію-Доброта.

-Діти, кожен виходе до дошки, по-черзі, та відкриває одну із гілочок дерево. Потрібно зачитати слово чи дію та розповісти,що це означає і чи підходить під добрі та правильні дії у житті.

 

3.4 Обговорення ситуації

На зупинці чимало людей. Ти станеш у чергу, чи проберешся, щоб бути першим?

Ти сидиш в автобусі, а на зупинці до салону ввійшов дідусь (бабуся). Твої дії?

 

3.5  Гра « Так чи не так»

 Учитель:  -  Якщо ви виховані, то  знайдіть у реченнях помилки.

-  Проходити на своє місце в кінотеатрі треба спиною до тих, хто сидить.   

 -  Чемний хлопчик завжди смикає дівчаток за коси.   

 -  Ввічливі діти ніколи не поступаються місцем старшим.   

 -  Виховані діти обгортку від цукерки викидають на тротуар.

-  Усі діти переходять вулицю на жовте світло світлофора.

-  Чемний завжди  поспішає першим сісти за стіл.

 - Вихований не розмовляє під час вживання їжі.

-  Ввічливий не перебиває того, хто говорить.    

- Чемний не забуває вибачитися, якщо когось випадково штовхнув

- Вихований  поступайся місцем людям похилого віку.

 

3.6 Пошук добрих слів

- А зараз спробуємо відшукати добрі слова. Щоб знайти вихід з будь-якої ситуації.

 

1.Оленка робила подарунок для мами. Братик побіг і частина папірців злетіла. Оленка готова була заплатити, але братик сказав чарівне слово. Яке?

Оленка посміхнулась і сказала братику…

 

2.Бабуся зшила для Катрусиної ляльки плаття, але воно виявилось малуватим. Катруся засмутилася. А бабуся попросила  принести ляльку і зшила інше плаття. Дівчинка була рада. Вона…

 

3.До  Тані на день народження прийшли друзі. Вони вітають її, вручають подарунки. Побачивши книгу, Таня  засмучено відповідає: «У мене вже є така! Взявши коробку цукерок  каже: «Я такі не люблю».  (Як вона мала вчинити?)

 

4. Тарасові на день  народження батько подарував  велосипед. Хлопчик  був радий. Як він  міг виразити свою радість?)

3.7 Продовж речення…
Що треба робити, щоб бути:
- добрим? (робити добрі вчинки)
- ввічливим? Завжди поводитися ввічливо.
- Працьовитим? Не лінуватися.
- Милосердним? Виявляти співчуття.
- Щедрим? Ділитися з друзями.
- Розумним? Бути уважним, багато читати, виконувати завдання вчителя.
- Чесним? Не обманювати, говорити правду.

4. Підсумок заходу

Учитель: -  Сьогодні ви протоптали стежку доброти, бажаю вам ,діти, щоб ця стежка перетворилась на широкий шлях, яким ви будете йти впевнено, даруючи усім радість і любов. Я сподіваюсь, що всі ми станемо добрішими, милосерднішими. І ця година доброти переросте у щоденну потребу ро-бити добро. Будьте добрими, людяними, терпеливими, нехай не черствіють ваші душі в щоденних клопотах, бережіть свої серця від усього злого.

На доброті існує світ,

Із добротою пахне хліб,

І мирне небо.

В школу йти, це також вияв доброти.

І до людей любов свята –

Це чистота і доброта.



 



 


 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Кравченко Олена Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Додано
19 листопада 2019
Переглядів
12789
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку