Виховна година «НІ - наркоманії»
(презентація «Наркозалежності - НІ!»)
кл.кер.Зайкіна Н.В
Профілактика та зниження наркозалежності серед підлітків
Мета: сприяти пропаганді здорового способу життя; виховувати здорове
молоде покоління; пояснити дію наркотиків на організм людини.
Вчитель: Головні цінності суспільства – життя і здоров’я людини
За оцінками незалежних експертів кількість наркозалежних в Україні — 1,5-2 мільйона осіб, що в десятки разів перевищує різні офіційні цифри. У 2016 р. МВС констатувало, що кожен із семи тяжких злочинів вчинено у сфері обігу наркотиків.
Того ж року Міністерство охорони здоров'я подало, що «від 8% до 26% школярів у віці 13-16 років пробували наркотики хоча б один раз». Нині наркозалежність помолодшала до 10-11-ти років. Останніми роками Україна послідовно прямує до національної катастрофи: кількість наркозалежних зростає в геометричній прогресії
Повідомленя учнів: (використання кадрів презентації)
1.Наркотики – це група речовин, які приводять до виникнення особливого стану – стану фальшивої радості, райдужних, але необґрунтованих марень, що супроводжуються приглушенням почуття відповідальності. До наркотичних речовин належать опіум, героїн, морфін, марихуана, різні болезаспокійливі речовини. Вирощування маку й використання його з метою отримання наркотичного задоволення мало місце ще в 300 році до нашої ери; він вирощувався в Мексиці, Китаї, Індії, Камбоджі, В’єтнамі, Лівані, Туреччині, Афганістані. Опіумний мак досі вирощується в країнах Золотого Трикутника – Бірмі, Лаосі, Таїланді.
Наркоманія – це психічне захворювання людей, які не зуміли сказати «Ні!». Вживання наркотиків було відоме ще в давнину. У наші дні наркоманія стала хворобою незахищених верст суспільства, а точніше, найслабших його членів. Це для них, як їм здається, вона стала своєрідним способом виходу зі стресових ситуацій. На кожні 10 000 жителів України припадає 17 наркоманів; 70 % споживачів наркотиків молоді люди від 16 до 25 років. Що ж сприяє вживанню ними наркотиків?
2. Фактори, які впливають на початок уживання наркотиків серед молоді:
Серед інших причин можна назвати такі:
Вчитель: (бесіда з учнями)
Чому важко позбутися споживання наркотиків?
Бо перше, з чим стикається наркоман? (це потреба постійно збільшувати дозу для досягнення кайфу).
Це відбувається при вживанні більшості наркотиків, особливо тих, які містять опій.
Постійне збільшення дози для отримання «кайфу» створює важко розв’язуванні або зовсім не розв’язувані фінансові проблеми. Це по-перше. По-друге, ефект сп’яніння. Розслаблення й комфорту дуже швидко зникає зовсім. Ін’єкції починають здійснювати тільки стимулювання. З’являється відчуття припливу сил, яких насправді стає дедалі менше й менше. Нещасний уже не може жити, навчатися ц працювати без диявольського зілля.
Дуже швидко настає повне психологічне виснаження. Загальне виснаження організму в результаті вживання наркотиків настає вже через 2-3 роки. Людина втрачає здатність до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає остаточна моральна й інтелектуальна деградація – повний розпад особистості. Повністю втрачаються попередні почуття й інтереси. Єдиною турботою стає добування будь-якими засобами й способами наркотику.
(Інформація виведена на дошку)
кожен учень читає самостійно:
Існує шість заповідей, як не стати жертвою наркоманії:
Вчитель:
Заходи для підвищення ефективності боротьби з наркоманією:
Отже: Наркоманія – це захворювання, зумовлене залежністю від наркотичних речовин. Чим найбільше небезпечні наркотики? Тим, що вони безпосередньо змінюють свідомість людини і руйнують її пам'ять, пригнічують відчуття та емоції, а також викликають сильну психологічну та фізіологічну залежність. Вживання наркотиків внутрівенно є небезпечним через високу ймовірність ВІЛ-інфікування.
Робота учнів над міні-проектом: « Наркоманії НІ!» (малюнки груп учнів в кінці прикріплюються на дошку і переглядаються учнями всього класу,обговорюються)
Підсумкові питання:
1. Що вам відомо про наркоманію?
2. Що вам відомо про людей, які стали наркоманами?
3. Назвіть фактори, які впливають на початок уживання наркотиків серед
молоді.
4. Що треба робити, щоб на стати жертвою наркоманії?
5. Які заходи проводяться в Україні для підвищення боротьби з наркоманією?
6. Чи в достатній мірі, на вашу думку, проводиться антинаркоманійна пропаганда в засобах масової інформації?
7. Ваші пропозиції з цих питань