ПОДОРОЖ КРАЇНАМИ ЄВРОПИ
Мета: поглибити та систематизувати знання учнів про країни Євросоюзу;
сприяти використанню комп’ютерних технологій під час проведення
уроку; розвивати творчі здібності учнів; формувати національну свідо-
мість; виховувати почуття гордості за свою країну – Україну.
Обладнання: святково оформлена класна кімната, прапорці країн Європи,
карта Європи, мультимедійна презентація про країни.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
1. Привітання.
Аби гарний настрій мати,
Треба всім його бажати.
Друзі люблять мандрувати по Землі.
Друзям разом веселіше.
Світить сонечко ясніше
Друзі люблять мандрувати по Землі.
2. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні у нас незвичайний день. Ми вирушаємо у віртуальну подорож. А щоб дізнатись, куди ми помандруємо, потрібно зіграти у гру.
3. Гра «Шифрувальник»
20 19 6 19 21 19 9 15 21 1 13 18 1 17 11 8 3 21 19 20 11
(Подорож країнами Європи).
Куточків на Землі багато,
Європа серед них – найкраща над усім,
Бо саме тут ми маємо зростати,
Європа – наш великий спільний дім.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
спланувати.
1.Робота з картою.
2.Бесіда вчителя.
Ми довго готувалися до цього дня. На уроках трудового навчання, малювання виготовляли різні види транспорту, бо ж усіма ними можна подорожувати. Літаком швидко, їдучи поїздом, є можливість милуватися чудовими краєвидами, машиною можна зупинитися, перепочити, кораблем – там, де є річки, порти.
3. Робота з щоденником вражень.
- Відкриваємо щоденники вражень, і робимо відповідні записи.
Україна – Київ – гривня – мова українська – Дніпро – малюємо прапор України.
III.ОСНОВНА ЧАСТИНА.
Сідаємо у поїзд (прикріплюємо малюнок поїзда на карту) і мандруємо у сусідню нам Польщу.
1.Робота з картою.
На карті шукаємо країну, її столицю, прапор Польщі, головну річку цієї країни.
Розглядаємо грошові одиниці Польщі – злоті.
2. Робота з щоденниками вражень.
Робимо відповідні записи.
Польща – Варшава – злоті – мова польська – Вісла – малюємо прапор Польщі.
3. Розповідь учителя про Польщу і одночасний перегляд презентації.
Польща – країна костелів. Краків – місто для прогулянок. Але головний символ міста – це королівський замок Вавель з однією найкращих у Європі збройових і дуже гарних тронних зал. Закопане – гірськолижний курорт Польщі з розвиненою інфраструктурою. Не поступається Альпам ані за красою, ані за складністю спусків. Гданськ – справжня морська столиця Польщі. Слід відвідати Центральний морський музей.
Будучи у Польщі, маємо можливість скуштувати польський шоколад MILKA. Бо саме шоколад заряджає енергією. А нам ще треба сил, бо подорож тільки почалася.
(Діти смакують польський шоколад).
Продовжуємо нашу подорож, сідаємо в автобус (прикріплюємо малюнок автобуса на карту) і прямуємо у Чехію.
1.Робота з картою.
(Працюємо за такою самою схемою, як в попередній країні).
Діти мають можливість розглянути грошові одиниці Чехії – крони.
2.Робота з щоденником вражень.
Чехія – Прага – крони – мова чеська – Морава – малюємо прапор Чехії.
3. Розповідь вчителя про Чехію, перегляд презентації.
Чехія – країна богемського скла. Найбільший замок у Європі – Празький град. Найкраще пиво – чеське, тому тут часто проходять фестивалі пива. Вода у Празі чиста, можна пити прямо з-під крана. Знаменитий фільм про Крота також створений у Чехії.
У Чехії маємо можливість скуштувати чеські солодощі. На урок ми отримали передачу з Чехії від батька,який працює у Чехії. Усі з задоволенням смакують.
У Чехії виготовляють машини SKODA, тому далі наша подорож буде продовжуватися на машині SKODA. (На карту прикріплюємо малюнок машини). Ми у Німеччині.
1.Робота з картою.
(Працюємо за тим самим шаблоном).
Розглядаємо грошові одиниці Німеччини – євро.
2.Робота з щоденником вражень.
Німеччина – Берлін – євро – мова німецька – річка Рейн – малюємо прапор Німеччини.
3.Розповідь вчителя про Німеччину та перегляд презентації.
Німеччину не вважають туристичною країною. Славиться вона чудовими замками. Бранденбурзькі ворота вважаються символом Німеччини. На першому місці – чистота. 11 листопада країна відмічає релігійне свято – День Святого Мартіна. Щойно починає смеркати, виходять діти зі своїми батьками з яскраво засвіченими ліхтариками та на визначеному місці зустрічаються з іншими. В цей день декламують легенди, показують вистави. Адвент календар також походить з Німеччини. Багато людей у Німеччині їздять на велосипеді.
Наша подорож в Італію буде на велосипеді. Отож, вирушаємо.
1.Робота з картою.
(Працюємо за тим самим шаблоном).
2.Робота з щоденником вражень.
Італія – Рим – євро – мова італійська – річка По – малюємо прапор Італії.
3.Розповідь вчителя про Італію та перегляд презентації.
Італія – країна моди, пасти і піци. Славиться країна всім відомими Ферарі, Ламборджині. Мрією кожного туриста є відвідати маленьку державу - Ватикан, Колізей – найбільший замок в Римі, та Венеція – місто на воді. Основні страви – спагеті та піца.
Будучи в Італії, ми не змогли не скуштувати італійської піци. Усі з задоволенням їдять піцу, замовлену у сільському кафе.
У Болгарію ми летимо на літаку, щоб зекономити час. Усі вже трішки втомлені.
1.Робота з картою.
Діти мають можливість розглянути болгарські леви.
2.Робота з щоденником вражень.
Болгарія – Софія – болгарські леви – мова болгарська – річка Маріца – малюємо прапор Болгарії.
3.Розповідь вчителя про Болгарію та перегляд презентації.
Болгарія – невелика країна, але з винятково багатою природою. Тепле, чисте і спокійне море, гори, безліч мінеральних джерел з цілющими водами – все це приваблює сюди туристів. Тут багато виноградників, усім відома долина троянд, у Болгарії виготовляють пилку «Болгарку». Цікава легенда про курорт « Золоті піски». Троянда – символ Болгарії. З неї виготовляють ефірне масло, натуральне мило.
Цією країною завершується наша мандрівка по Європі. Миємо руки милом , виготовленим з болгарських роз, випробовуємо крем для рук, вдихаємо аромат ефірного масла, сідаємо на корабель і Чорним морем повертаємося в Україну. По дорозі слухаємо пісню «Як у нас на Україні».
Робота з щоденником вражень.
Записуємо вислів: «Всюди добре, а вдома найкраще».
Прогулянка завершується, до українського кордону вже подати рукою.Позаду залишилися європейські дороги, мегаполіси. Хмарочоси.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
1.Гра з LEGO. «Так. Ні»
2.Розгадування кросвордів, ребусів.
V. ПІДСУМОК УРОКУ.
Хочу вам побажати, щоб віртуальна подорож цього літа перетворилася на справжню. І ви побували хоча б в одній з цих країн.
На згадку дітям вручаю емблеми «Я – українець».