Виховна година, присвячена Всесвітньому дню безпритульних тварин

Про матеріал
Розробка виховної години для учнів 7 – 8 класу розрахована на 25- 30 хвилин. Захід звертає увагу учнів передовсім на питання захисту тварин, до собак і кішок, які потребують нашої уваги і живуть поруч із нами.
Перегляд файлу

Виховна година, 

присвячена Всесвітньому  дню безпритульних тварин

(для учнів 7 – 8 кл.)

 

Обладнання: проектор, презентація «Безпритульні тварини», виставка фотографій «Наші сусіди», відео «Прихистіть» про безпритульних тварин Львова (меседж відео - «Вони такі ж, як і ми!»)  https://www.youtube.com/watch?time_continue=97&v=5t5KgV79NPk&feature=emb_logo

 та відео «DOG MA: Забий на породу»  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=lIcujGHBdyE&feature=emb_logo

 

Перед початком заходу відбувається огляд фотогалереї,  яку підготували учні

 

Учитель: З того часу, як людина зайнялася одомашненням тваринного світу, їй стало ясно, що є тварини, яких краще так і залишити в їх природному дикому середовищі. Навпаки - тварини, які цілком підкорилися їй, влилися в суєтний світ людини настільки, що стали невід’ємною частиною її власного середовища проживання. Здавалося б усі основні крапки були розставлені і межі визначені. Людина сміливо взяла на себе відповідальність і встановила правила, що дозволило їй з успіхом вести своє домашнє господарство, а його домашні тварини гармонійно доповнювали цю картину.

Сьогодні, дорогі учні, ми поговоримо про сусідів, тварин, які живуть поруч з нами.  Початок презентації. Слайди до слів учителя.

 

Міжнародний день безпритульних тварин проходить щорічно у другій декаді серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота прав тварин. Наразі цей день відзначають у понад 50 країнах і 6 континентах. Україна — одна з них.

Метою започаткування цього дня є привернення уваги до проблем безпритульних тварин переважно собак та котів, які часто опиняються на вулиці через жорстокість та безвідповідальність людей.

 

Учень : Ця дата вважається не святом, а приводом звернутися до проблеми бездомних тварин, розповісти максимальній кількості людей про їх трагічну долю. По всьому світу в цей день проходять просвітницькі та благодійні заходи. Волонтери проводять концерти, конкурси та аукціони, що допомагають зібрати кошти, які направляються на допомогу бездомним тваринам - в першу чергу, звичайно, собакам і кішкам.

Слайд презентації з фото аукціонів та волонтерських заходів 

Учениця : Також цей день - хороший шанс знайти господаря для безпритульного пса чи кота. Одне із завдань Дня бездомних тварин - пробудити у власників звірів свідоме ставлення до своєї ролі, з тим, щоб запобігти поповнення рядів бездомних кішок і собак за рахунок неконтрольованого розмноження домашніх вихованців. З цією ж метою деякі ветеринарні клініки в цей день проводять стерилізацію кішок і собак на безкоштовній основі.

Перший закон, спрямований на захист тварин від жорстокості, був прийнятий у Великобританії в 1822 році. Найсприятливіші умови для тварин – в Австрії, де законодавство забороняє, наприклад, обрізати собакам хвіст і вуха, використовувати диких тварин у цирках, продавати цуценят і кошенят у вітринах зоомагазинів тощо.

 

Слайд презентації «Перший закон, спрямований на захист тварин»

 

Учитель : У нашій країні нормативно-правове регулювання захисту тварин здійснюється законами України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб».

( слайд  презентації – напис

 ЗАГУБЛЕНА ТВАРИНА = БЕЗПРИТУЛЬНА ТВАРИНА)

 

Учень : Але бувають серед нас і ті, для кого саме поняття «доброта» і «турбота» чужі навіть за своєю суттю. Їхнє ставлення до братів наших менших завжди викликає у нас «м’яко кажучи» тихий жах і невимушене занепокоєння. Не менше занепокоєння може викликати і наша з вами байдужість, так як саме цим і досягається та гострота конфлікту, коли проблема безпритульних тварин може віроломно і беззастережно вторгнутися і в життя будь-якої, навіть самої далекої від цих питань людини. Це не дивно, адже тварини також жадають життя, вони можуть хворіти, вони можуть приносити з собою масу серйозних і страшних недуг.

 

Слайд презентації – фото безпритульних тварин 

 

Учениця 

Ви кажете, що ми скажені, Що ми жорстокі і брудні.

І йдете мимо – руки у кишені.

Вам не відомо як минають наші дні.

 

А ми звертаємо до Вас благальні очі, І лише тихо, тихо скавучим.

Коли ж приходить сила ночі,

Ховаємось у темряві й мовчим.

 

Ми Ваші, Ви ж нас приручили, А потім викинули в цей жорстокий час.

Відмовились, і навіть не навчили

Як вижити…Вам геть плювать на нас.

 

А ми ж живі і наше серце б’ється… Ми також відчуваєм біль і страх.

А Вам розумним всеодно здається,

Що ми лиш непотрібний придорожній прах.

 

І Ваші діти дивляться на нас і розуміють Наскільки світ цей непотрібний і брудний. Та пожаліти все ж нас не зуміють, Бо деградує рід людський.

 

Багато в Вас ніколи ми не просим.

Лише кусочок хліба й чуть тепла.

Та Вам чомусь лиш ненависть приносим… Проте ми не тримаєм на Вас зла.

 

Ми Богу молимось за Вас й благаєм, Щоб Він пробачив, так як пробачаєм ми.

Ми віримо у Вас, а також знаєм,

                               Що в світі є ще капля доброти…  © Copyright: Ирина Ткачук, 2011

 

Учитель : В Україні не існує статистики щодо кількості безпритульних тварин. Підрахунок вели лише зоозахисники, та й то в окремих містах. За даними міжнародної організації Animal ID, найменша кількість їх у Трускавці, а найбільша у Дніпрі, станом на 2017 рік. Поки питання тварин на вулицях міст залишаються невирішеними, з’являються жорсткі методи розправи із ними. 

 

Учень : А чи є в Україні хоч одне місто, яке можна поставити у приклад? Так, є. І таким містом експерти називають Львів. Його досвід можна сміливо впроваджувати і в інших містах, необхідне лише бажання. У них є чудове комунальне підприємство. Вони реєструють домашніх тварин, ведуть чіткий електронний облік безпритульних тварин, постійно моніторять кількість бездомних тварин.

 

Учениця : Зрозуміло, що ми не в змозі побудувати притулок, але в наших силах          дотримуватись     певних        правил        життя          із       сусідами     – безпритульними тваринами.

 

Слайд презентації  «Якщо ви побачили на вулиці  загублену тварину»

 

Учень : Якщо ви побачили на вулиці  загублену тварину:

-                 сфотографуйте її, подивіться, чи є на нашийнику адресник, якщо тварина породиста – відведіть її до ветеринарної клініки для перевірки чіпа;

-                 якщо у вас немає можливості залишити знайдену собаку у себе – спробуйте влаштувати її на перетримку (тимчасове житло); 

-                 обов'язково розвісьте паперові оголошення в околицях де була знайдена тварина, адже не всі користуються інтернетом;

-                 у багатьох містах є служби реєстрації втрачених/знайдених тварин. Подайте туди заявку;

-                 у соціальних мережах безліч груп, що займаються допомогою тваринам. Подайте туди оголошення про ймовірного утікача; 

-                 якщо тварина породиста, то пошукайте групи допомоги конкретним породам. Учасники цих груп можуть допомогти влаштувати тварину на перетримку, знайти господарів за клеймом або влаштувати тварину в нову сім'ю.

Та у більшості випадків, загублені тварини потрапляють до притулків, де дуже часто не вистачає засобів для їх утримування, лікування та задоволення інших потреб.

 

Учитель : допомогти притулку може кожен. Принести корм для кішок або собак, пошити ліжак, виготовити іграшку… а можна взяти тварину додому. 

 

Слайд презентації «Тварина з притулку – найвірніший друг»

 

Учениця : Рішення завести тварину має бути зваженим, це рішення приймається всіма членами вашої сім'ї. Воно повинно бути продиктовано не матеріальними міркуваннями (безкоштовно) і не раптовим почуттям жалю, а бажанням допомогти, подарувати дім. Ви маєте бути готовими до нового члена сім’ї. 

 

Слайд презентації – фото щасливих господарів собак і кішок

 

Учень : Допомагати тваринам просто – достатньо бути уважним і не проходити повз, коли хтось потребує допомоги.

Поставити під під’їздом мисочку з водою в спеку чи пускати погрітись тварину у зимові морози – це зробити зовсім не складно і не потребує багато коштів, але це може врятувати тварині життя.

Також завжди можна знайти однодумців, щоб допомагати тваринкам шукати нові домівки та люблячих господарів. Це не займе багато вашого часу, але для тварин така увага і допомога – безцінні.

 

Останній слайд презентації «Увага і допомога безпритульним – безцінні»

 

Учениця : пропонуємо переглянути ролик «Вони такі ж, як і ми!» – головний меседж відео, який переміг на фестивалі соціальної реклами Molodiya Festival 16

 

Перегляд ролика «Вони такі ж, як і ми!»

https://www.youtube.com/watch?time_continue=97&v=5t5KgV79NPk&feature=emb_l ogo

 

Учень : На відео історії тварин переносяться на життя людей. Такі паралелі дозволяють подивитись на братів наших менших зовсім інакше і краще їх зрозуміти. Бостон, Аврора, Локкі та Донна Бейджа – за кожним ім’ям стоїть ціла історія…

 

Учениця : А висновок кожен  для себе зробить сам.

 

 Учитель: Безпритульні тварини, їх винахідливість і миролюбність, їх любов до життя - це відмінний привід згадати про ці гарні якості, властиві і нам, людям. Давайте поділимося з ними і своєю добротою, проявимо до них нехай маленьку, але турботу. Може не відразу, може не сьогодні, але обов’язково подбаємо про них, адже вони абсолютно завжди готові відгукнутися на нашу доброту: виляти хвостом або ніжно муркотіти, стрибати від радості і по - своєму усміхатися нам. Вони люблять нас, людей, адже так і не покинули наше, дуже часто вороже середовище проживання. 

Давайте і ми будемо любити їх, висловлюючи цю любов у практиці свого життя.

До вашої уваги, діти, чудий ролик від українських виконавців  Alyona Alyona, Alina Pash та Анастасія Шевченко (проєкт СТАСІК) і танцівників із творчого об’єднання Apache CREW. Вони  знялися у кліпі про безпритульних тварин. Його мета — привернути увагу до проблеми безпритульних тварин та змінити уявлення людей про те, що порода тварини має значення. Гарного перегляду й добрих думок. 

Перегляд відео «DOG MA: Забий на породу»

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=lIcujGHBdyE&feature=emb_logo

 

pdf
Додано
6 червня 2020
Переглядів
1056
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку