Виховна година "Що? Де? Коли?"

Про матеріал
Виховна година у форматі гри "Що? Де? Коли?" дозволяє розвинути розумове виховання учнів початкової школи.
Перегляд файлу

«Що? Де? Коли?»

 

Мета: сприяти формуванню та розвитку в учнів інтелектуального й духовного потенціалу, створити максимально сприятливі умови для інтелектуального, морального та фізичного розвитку обдарованих дітей; розвивати творчу діяльність учнів, мислення, пам'ять, увагу; виховувати любов до науки та знань.

 

Хід заняття

І. Вступна частина.

      - Сьогодні у нас з вами дуже цікаве заняття , ми зіграємо в інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» . Вам потрібно бути дуже уважними.

 

ІІ. Основна частина.

 

1. Розповідь з елементами бесіди.

 

- Хто з вас знає, що таке «ІНТЕЛЕКТ»?

Інтелект – це сукупність розумових здібностей.

З давніх-давен на Україні цінували розум, кмітливість, допитливість, пізнання, спостережливість. І народ склав про це багато прислів’їв.

 слайд 2* Хто багато читає, той багато знає.

* Де сила не візьме, там розум допоможе.

* Біда помучить і мудрості научить.

* Виріс, а ума не виніс.

* Людей питай, а свій розум май.

Зараз ми з вами будемо заробляти бали, переможе той хто набере найбільшу кількість балів.

слайд  3   2. Логічна розминка. (За правильну відповідь 1 бал).

- Що буде з козою, коли їй виповниться 7 років? ( Піде восьмий).

-  Якого каміння немає в морі? (Сухого).

- З якого посуду не їдять? ( Із порожнього).

- Від чого в качки ноги червоні? (Від колін).

- Що важче кілограм пір’я чи кілограм заліза? ( Однакова вага).

- Яка жінка не заглядає у дзеркало? (Сліпа).

- Яким ключем не можна відімкнути замок? (Журавлинним).

слайд 4 - Сім братів, і в кожного одна сестра. Скільки всього сестер? (Одна).

- На дубі три гілки, на кожній – по 6 яблук. Скільки на дубі яблук? (Жодного. На дубі яблука не ростуть).

- В якого птаха найбільше літер «а». (Сорока).

- Летіло п’ять диких качок, двох мисливець убив. Скільки залишилося? (Дві вбив, інші полетіли).

- Чи може дощ іти два дні поспіль? ( Ні, бо між ними – ніч).

3. І тур.

слайд 5 На дошці зображення з тваринами: слон, черепаха, їжак, кенгуру, крокодил.

Конкурсні запитання (Оцінюється в 2 бали).

  1.     Яка тварина найдовше живе – до 180 років? (Черепаха).
  2.     Серед цих тварин назвіть найбільшого земного плазуна. ( Крокодил).
  3.     В якої тварини найменше дитинча порівняно із розмірами дорослої тварини? ( Кенгуру).
  4.     Про яку тварину говорять, що вона має два хвости? (Слон).
  5.     Назвіть австралійську травоїдну тварину. (Кенгуру).
  6.     Яка з тварин здатна найдовше спати – 236 діб? (Їжак).

ІІ тур

слайд 6 На дошці картки із назвами країн: Індія, Китай, США, Японія, Англія.

1) Яку державу називають «країною сонця, що сходить»? (Японія).

2) В якій країні число 3 вважається най нещасливішим? (Японія).

3) Батьківщина гри в шахи. (Індія).

4) В якій країні, за офіційною статистикою, на кожні 10  жителів припадає 7 автомобілів? (США).

5) В якій державі найбільше жителів? (В Китаї).

6) Наймогутніша морська держава ХІХ ст.? (Англія).

 

4. Природознавство у запитаннях і відповідях. ( 2 б.)

слайд 7 - Скільки лап мають комахи? (6).

- Яка комаха чує ногами? (Коник).

- Які найбільші та найменші птахи на Землі? ( Африканський страус та калібрі).

- Яка найдовша і найвища тварина на Землі? ( Жирафа і черв’як)

- Хто бігає, літає, плаває  найшвидше? ( Плаває риба-меч, бігає – гепард, літає – стриж.

5.слайд 8  Перевірка знань про навколишній світ.  (1б.)

1) Замерзла вода.  (Лід)

2) Хліб до випічки. (Тісто)

3) Домашній родич зайця. (Кролик)

4) Скільки пальців на лівій нозі? (5)

5) Що є мотором в організмі людини? (Серце)

6) Будинок або кімната, де є багато книг. ( Бібліотека)

ІІІ. Заключна частина.

( Підрахування балів.)

- Ось і пройшло наше заняття. Ви були дуже активними та розумними. Дякую вам за плідну співпрацю.

Будьте завжди винахідливими, кмітливими, активні і розумні.

docx
Додано
17 листопада 2023
Переглядів
98
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку