Виховна година
Тема. Твої друзі.
Мета. Сформувати в учнів уявлення про дружбу як про найважливішу
моральну цінність;
формувати добрі взаємини між дітьми в класі;
розвивати увагу, мислення, зв’язне мовлення, прагнення бути
терпимим в суспільстві людей;
виховувати повагу до однокласників, уміння дружити і дбайливо
ставитися один до одного.
Хід заходу.
І. Організація класу
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Щоб з’ясувати, що таке дружба, група журналістів взяла інтерв’ю в учнів нашого класу( діти діляться думками про дружбу).
1.Робота з відео.
Щоб узнати лексичне значення слова Дружба звернемось до тлумачного словника
На дошці:
«Дружба - це близькі стосунки, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів.
2. Декламація віршів дітьми.
А з другом можна все обговорити,
Обміркувати і порадитись завжди.
Цікаво з другом у похід ходити,
Якщо не маєш друга, то знайди.
Та злого і лихого друга — стережися.
І сам з людьми ти справедливим будь.
Від друга доброго ще доброти навчишся,
Про це ніколи в світі не забудь.
Тому давайте в мирі й дружбі жити,
І доброту у серденьку нести.
Щоб з нами всім хотілося дружити
І друзями чудовими зрости.
3. Робота з прислів’ями.
- В Україні дубе багато створено прислів’їв про дружбу.
Щоб згадати їх, я буду показувати початок, а ви на дошці шукайте закінчення.
Друга шукай, а знайдеш, бережи.
Старий друг краще нових двох.
Друг пізнається в біді.
4. Зупинка « Казкова».
Перевіримо, як ви знаєте казки.
Вікторина «Хто з ким дружить?»
1. Зелений крокодил Гена і ... (Чебурашка)
2. Смішний ведмедик Вінні-Пух і ... (П'ятачок)
3. Хлопчик на ім'я Малюк і ... (Карлсон)
5. Творча хвилинка. Продовжи рядок…
Щоб могли ми гарно жити,
Треба вчитися... (дружити).
А не кидатись словами,
Щоб не стати ... (ворогами).
І запам’ятай собі —
З другом легше у... (журбі).
Друг нас виручити може,
У біді він ... (допоможе).
А як пісня, жарт чи сміх —
Радість ділиться на... (всіх).
Друг нас може захистити
Може з класом ... (помирити).
Друг не стане кепкувати
І на людях нас... (повчати).
А як сварять всі навкруг —
Йде на захист справжній... (друг).
І ніколи не забудь!
Й ти для друга — вірним... (будь)!
Й ще одне запам’ятай:
Друзів ти... (не забувай)!
Знай, моя дитино мила,
Дружба — це велика... (сила)!
6. Фізкультхвилинка
7. Гра «Так чи ні»
- Справжній друг повинен володіти певними якостями характеру.
- Зараз ми з вами пограємо.
- Я вам буду пропонувати якості характеру людини, а ви повинні уважно слухати, якщо запропоновані якості підходять справжньому другові, ви ляскаєте в долоні.
1. чесність
• брехня
2. доброта
3. вірність
• грубість
4. взаємовиручка
• зрада
• войовничість
5. справедливість
• задерикуватість;
6. відповідальність
7. співчуття.
8. Складання букету «Дружба»
А зараз ми з вами складемо букет дружби
У вас на парті лежать пелюстки різного кольору, на яких написані якості справжнього друга. Їх багато, але ви вибираєте три головні, які ви більше всього цінуєте у свого друга і зробете з них квіточку з 3 пелюстків.
Довіра Доброта Вірність Щедрість Чуйність Чесність Повага Співчуття
9. ЗАКОНИ ДРУЖБИ
На нашій планеті дружать не тільки люди, а й тварини .
IV. Підсумок заходу.
Наш клас - це маленька сім'я. Хотілося б, щоб у нашій родині завжди панували доброта, повага, любов, взаєморозуміння.
- Давайте встанемо і скажемо один одному слова відомого героя, найдобрішого і терпеливого кота Леопольда:
- Діти, давайте жити дружно!