Мета : відтворити образ Святого Миколая; створити святкову та таємничу атмосферу; розвивальна: сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру; розвивати комунікативну, інформаційну компетентності та компетентність творчої діяльності; виховна: прививати любов і повагу до традицій
Завтра в наш рідний край
Завітає Миколай.
Принесе в своїй торбинці
Для усіх дітей гостинці.
Я святого Миколая
У віконце виглядаю,
Жду даруночків, благаю,
Бо я слухав тато-маму.
Мій святенький Миколаю,
Приходи скоріш, благаю.
Я до тебе помолюся
І тихенько пригорнуся.
Щастя дай моїй родині
І коханій Україні!
ВЕД.1. Миколай – угодник – один з найулюбленіших народних свят, з іменем якого пов’язано безліч легенд та переказів. Купці, мореплавці та землепроходці бачили у святому Миколаї свого охоронця та заступника. Миколая дуже шанували в Україні, вважаючи його покровителем війська запорозького. І саме Святого Миколая називали Дідом Морозом. Так-так. Але віяння чужої культури занесло на українську землю Діда Мороза зі Снігуронькою
ВЕД.2. Але час повертатися до давніх християнських звичаїв. Водночас вірячи в покровительство доброго Святого Миколая, покладатись на чистоту своїх помислів, щедрість сердець, працьовитість рук. Ми повинні пам’ятати про те, що Миколай не заходить тільки до тих, в кого двері від світу зачинені наглухо.
ВЕД.3. отож давайте сьогодні відчинимо навстіж двері і впустимо це чудове і світле свято, тим паче, що Святий Миколай в нашій Україні завжди був у пошані. Саме йому, Отцю Миколаю, довгими зимовими вечорами пишуть дітлахи листи.
ДІВЧИНКА (читає лист). Дорогий Миколаю! Я знаю, що скоро настане той день, коли ти будеш розносити всім дітям подарунки. Я думаю, що ти не забудеш про мою родину, а особливо - про мене. Я хочу, щоб ти всім нам приніс здоров’я. а ще – шоколадних цукерок та іграшки! Я буду дуже тобі вдячна і молитимусь за тебе.
ХЛОПЧИК (читає лист). Святий Миколаю! Я чекаю того дня з нетерпінням. Змалку знаю, що то найкращий день для дітвори. Тепер прошу, святий Миколаю, хоч і немає грошей, але ти постарайся не забути діточок, які чекають на тебе з нетерпінням.
ВЕД.1. Звичай обдаровувати дітей у ніч на Святого Миколая є чи не у всіх християнських народів. Це свято відзначають дуже давно.
ВЕД.2. Напередодні свята батьки нагадують дітям, щоб вони були чемними, інакше святий Миколай не принесе довгоочікуваного подарунка, а то й взагалі покарає. Діти дуже любили Миколая, готувались до зустрічі з ним: допомагали рідним, мирилися з дітьми, з якими посварилися, старалися бути чесними, старанно вчили уроки. А за це їм Святий Миколай приносив подарунки: книжечку, лялечку, торбинку цукерок або щось інше. Отже, Святий Миколай – покровитель та вчитель.
ВЕД.3. Учні нашого класу також ретельно готувались до приходу Святого Миколая, тому зараз прочитають вірші.
(учні читають вірші)
УЧИТЕЛЬ: Ой, діти, які ж ви молодці! Дякую вам за вірші, що ви їх підготували і прочитали.
ВЕД.1. А для того, щоб Святий Миколай всім вам подарував подарунки, давайте всі разом пообіцяємо, що ми:
ВЧИТЕЛЬ: А зараз, діти, давайте переглянемо мультимедійну презентацію, що розповідає про життя і діяння Святого Миколая.
І на закінчення нашої теплої зустрічі хочу запросити до слова людину , яка не на словах, а на ділі робить добрі справи, навчаючи цьому інших, - отця _______________.
(виступає отець ____________)
ВЧИТЕЛЬ: Наша цьогорічна зустріч завершена, але ми вже сьогодні починаємо готуватись до нової, яка відбудеться рівно за рік.