ПЛАН-КОНСПЕКТ ВИХОВНОЇ СПРАВИ
Вчитель: Городенська М.В.
у 5-Б класі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №31
Дата проведення уроку: 02.10.2017
Тема заняття: Таланти і шанувальники
“Ничто так, как труд, не облагораживает человека. Без труда не может человек соблюдать своё человеческое достоинство”. Л.Н.Толстой
“Мечты – не уход от действительности, а средство приблизиться к ней”.
С.Моэм
“Довольствуйся настоящим, но стремись к лучшему”.
Сократ
“Идеал состоит в реализации своего подлинного “Я” ”.
Д.Мур
Сьогодні в нас виховна справа “Світ твоїх захоплень”. Ми поговоримо про свої мрії, захоплення, дізнаємось про те, чим цікавляться ваші ровесники. Адже кожна людина має якісь уподобання, про щось мріє, прагне до чогось незвичайного, хоче проявити себе в чомусь, тому з задоволенням виконує ту чи іншу роботу. І дуже добре, якщо захоплення і мрії збігаються. Виникає запитання, коли ж у людей з‘являються захоплення? Напевне в дитинстві, коли дитина починає гратися і усвідомлювати, що їй подобається, а що ні.
Захоплення, ігри кожен вибирає за своїм уподобанням. І по тому, що тебе цікавить, можна зрозуміти, які риси виховуєш у собі. Свої захоплення діти часто стараються втілити в грі. Можна побачити, як вони граються у школу, лікарню продавців, водіїв тощо. В народі кажуть: “У що ти граєш тим і захопишся.” У грі, як і в дорозі, пізнають людей. Вибирати свої дороги треба свідомо. Людина на землі не може просто існувати, бути пустоцвітом. А навпаки – мріяти, старатися робити так, щоб мрії здійснювались. Бо той, хто прагне до досягнення своєї мети, досягає її.
Яскравий паросток захопленості, що з‘явився в дитинстві, може стати справою всього життя, перерости у професію, освітити життя людини високою пристрастю інтелектуального і духовного зростання.
Надзвичайно цікавим захопленням є колекціонування. Колекціонери – допитливі, неспокійні, одержимі люди. І в кожного свій предмет захоплення.
Філателісти збирають марки, філокартисти – листівки, філуменісти – етикетки з сірникових коробок. Нумізмати колекціонують монети, фалеристи – ордени і медалі, значки.
Є люди, які колекціонують зовсім незвичайні речі: самовари, афіші, ґудзики, навіть голоси птахів, вірші про тварин. Аби справа була до душі.
Дещо з історії колекціонування.
Колекціонування стало модою у XVIII-XIX ст. в Європі, Америці та Росії, навіть у глухій провінції. Тоді колекціонування було доступне лише багатим людям. Вони колекціонували парцеляну, посуд, статуетки, прикраси.
Більше 250 років тому Петро I, пристрасний збирач монет, заснував перший музей диковин-кунсткамеру. Зараз колекція монет біля 300 тисяч знаходиться в Петербурзі, в Ермітажі.
Біля 140 років тому купець П.М.Третьяков почав купляти в художників кращі полотна. Незадовго до смерті він подарував картинну галерею Москві. Тепер Третьяковська галерея відома всьому світові.
Цікаві приклади колекцій.
У Рокфеллера була величезна колекція марок, до повної колекції марок всього світу в нього не вистачало лише 11 марок, а в англійської королеви Елизавети лише 7 марок. Ці колекції коштували надзвичайно дорого.
Захоплення більшості людей на обмежується колекціонуванням, вони вміють бачити красу і відтворювати її власними руками, власними словами, власною мелодією.
Давайте кожен з вас коротенько розкаже про свої захоплення або про захоплення всієї родини. Ті хто принесли свої колекції покажуть їх і коротенько про них розкажуть.
Діти показують свої колекції та розповідають про них.
Підсумок.
Звичайно, про захоплення ми можемо говорити ще і ще. Не знаю, чи є в світі людина, яка б нічим не цікавилась. Та не всі, хто захоплюється моделюванням, створюватимуть машини; не всі, хто захоплюється спортом, стануть спортсменами; не всі, кому подобається музика, стануть музикантами ...
Головне – мати якесь улюблене заняття, щось робити. Адже захоплення можуть стати не лише американські бойовики і нескінченні серіали, а й те, що може збагатити вас духовно.
Я мрію, щоб кожен з вас знайшов собі захоплення до душі, і тоді минеться нудьга, ви жалітимете, що доба має лише 24 години. То ж захоплюйтесь, творіть!
Життя
Життя – це можливість, скористайся ним.
Життя – це краса, милуйся нею.
Життя – це мрія, здійсни її.
Життя – це виклик, прийми його.
Життя – це повинність твоя насущна, виконай її.
Життя – це гра, стань гравцем.
Життя – це багатство, не розтрать його.
Життя – це кохання, насолоджуйся ним сповна.
Життя – це таємниця, пізнай її.
Життя – це король лиха, побори все.
Життя – це пісня, доспівай її до кінця.
Життя – це боротьба, стань борцем.
Життя – це прірва невідомого, ступи в неї не боячись.
Життя – це фортуна, шукай цю мить.
Життя таке чудове, не згуби його, це твоє життя, борись за нього!
1