Виховне заняття "День гідності та свободи"

Про матеріал
Розробка виховного заняття на тему: "День гідності та свободи" до 21 листопада.
Перегляд файлу

Виховна година «ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ»

    Мета: виховувати патріотизм та гідність, формувати розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцями, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею, розвивати бажання стати гідними громадянами України; вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні.

Хід заходу

«Відкрити перед кожним вихованцем усі джерела, якими живиться могутнє почуття любові до Батьківщини. Це і природа рідного краю, слово рідної мови, культ Матері і Батька, Мала Батьківщина, її історичне та героїчне минуле, працелюбність.»

В.О. Сухомлинський

 

 Вірш про прапор

Прапор – святиня!

Цей прапор – святиня для кожного з нас!

 Він з першого дня на Майдані.

Не раз Скрізь дим і вогонь коло спалених шин. 

 Він гордо здіймався і майорів.

Обшарпаний вітром азовських степів

Під Маріуполем він височів.

 Ні кулі, ні «Гради» його не злякали…

Ми горді, що нам його передали!

В руках у студентів, а потім бійців

 Він разом із ними Життя боронив, Свободу і Гідність, Єдину країну - Непереможну святу Україну.

 

62713794.jpg

1991 рік вписано в новітню історію України, як час, з якого почалася нова сторінка розвитку державності;

2004 рік – прояв громадянської активності під час Помаранчевої революції;

2013 рік – Революція гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні;

Літо 2014 – подвиг українських військових та добровольців за єдніть і незалежність України.

Робота з учнями.

 Вправа - Асоціативний кущ  « ГІДНІСТЬ»

Перегляд слайдів – Гідність українців.

 

21 листопада відповідно до Указу Президента України відзначається День Гідності та Свободи — річниці початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Саме в цей день, на Майдані зібралися перші декілька сотень протестувальників. Це був день свободи, надії, свято вільних українців.

На необхідність створення такого свята Президента надихнув героїзм народу. На боротьбу за свої ідеали пліч-о-пліч стали народи заходу і сходу, люди всіх національностей: українці, кримські татари, росіяни, білоруси…

«Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції — наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Мені, як Президенту України, залишається лише документально засвідчити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці віднині і навіки будуть відзначати 21 листопада», — сказав Гарант.

     Події, що відбувались з нашим суспільством на зламі 2013/14 років та відбуваються сьогодні, мають доленосне значення для України та українців. Це справді, як було сказано у назві  фільму про Євромайдан, була «Зима, що нас змінила». І добре, що ці зміни йдуть у напрямі прощання країни зі своїм совєтським та постколоніальним минулим, нарешті подолана невизначеність двовекторності розвитку країни, виявлена європейська ідентичність українства великої України як базова. Саме ці компоненти визначають ставлення до себе й позиціювання серед інших націй.

Національна гідність є похідним поняттям від поняття особистісної гідності. Отже, українська Єврореволюція може з повним правом кваліфікуватись як Революція гідності нації та її громадян.

Святе Письмо говорить, що спочатку Бог розселив людей по всьому світу і кожному народу дав землю. Богом дана земля є святою і рідною. Тому її захист – це найперший обов’язок кожного народу.

Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кровю сотень поколінь наших працелюбних і героїчних предків, які зберегли для нас нашу солов’їну мову, а нас самих наділили веселою вдачею, співучістю, працьовитістю та високою мораллю.

Ми можемо пишатися мальовничою природою, родючою землею, лагідним кліматом, безліччю корисних копалин і неповторної краси краєвидами.

Головне, що ми сьогодні маємо усвідомити: ми не пришельці на цій землі, наші предки її ні в кого не відбирали, ми, українці, на своїй землі і маємо таке глибоке коріння, що його не вирвати ніякими силами.

Вітаємо вас на нашому заході «Україна – країна гідності і свободи» присвяченому людям, які 21 листопада вийшли на Майдан висловити своє невдоволення владі.

Ці роки назавжди ввійшли в історію України. 21 листопада віднині за Указом Президента Петра Олексійовича Порошенка оголошено Днем гідності та свободи України, яка далася їй дорогою ціною.

     23роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим що у буремні 90-ті, Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще рік тому ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Ще 2 роки тому ми не особливо звертали увагу на слова «слава Україні – Героям слава», а тепер ці слова набули нового змісту.

Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – хлопці що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери на плечах яких тримається наша армія.

     Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу. Вони стали ангелами, легкокрилими, вічними і там на небі вони разом в одному колі. Сидять і шукають відповіді на запитання «Чому так сталося? Хто відповість?»

  Ще не загоїлися рани майдану. Небесна сотня поповнилася новими ангелами. А вже душі загиблих у зоні АТО зірками спалахували на небі. Україна продовжує оплакувати своїх героїв. І лише матері чекають додому своїх синів, не вірять у їх загибель і божеволіють від болю.

 

Робота з учнями.

 Вправа - Асоціативний кущ  «СВОБОДА»

 

Вправа «Життєві цінності» ( 5)

Перегляд фільму про «РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ»

Після перегляду фільму учні обирають 2 найважливіші цінності в їхньому житті.

 

Вправа «Віночок побажань»

Слухання пісні «Боже .Україну збережи!»

 

Світлина від Ірини Біли.

 

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/46445033_922533507943469_9021303205786550272_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=540fcb05ec7ff196a78952cf648fbad0&oe=5C750C2C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

123.jpg

 

 

 

 

 

 

 

              Підготувала: класний керівник 6-В класу - Біла І.Г.

docx
Додано
25 грудня 2023
Переглядів
268
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку