Виховне заняття на тему: Читання та обговорення казки В.О.Сухомлинського «Як білочка дятла врятувала»

Про матеріал

Виховне заняття на тему: Читання та обговорення казки В.О.Сухомлинського «Як білочка дятла врятувала» . Мета заняття: розвивати логічне мислення, уважність, спостережливість; виховувати прагнення до добра і справедливості.


Перегляд файлу

Мета заняття:  розвивати логічне мислення, уважність, спостережливість; виховувати прагнення до добра і справедливості.
Обладнання: книжки «Українські народні казки», «Казки народів світу», ілюстрації казкових героїв, малюнки різних тварин, іграшки

Хід заняття

I. Організаційний момент

ІІ.Нервово-психологічна підготовка

Загадка:

Дуже я потрібна всім

І дорослим і малим

Всіх я розуму учу

А сама завжди мовчу . (книга)

Великий педагог  В.Сухомлинський писав: «Читання – це віконце,через яке діти збагачують і пізнають і світ,і самих себе».

IIІ. Основна частина.

Вступне слово вихователя.

Вперше ви, діти,познайомились з книжкою,коли ще були зовсім маленькими,розглядаючи в ній малюнки. Потім вам читали батьки,у школі вихователі,а згодом ви самі навчитеся читати і я думаю,що ви не будете розлучатися з книгою.

Книг на світі дуже багато. Вони відрізняються одна від одної змістом,величиною,оформленням. Книга розмовляє з людьми різного віку,різних професій. Вона є другом і порадником в житті кожної людини. Люди завжди шанобливо ставились до книг.

Скарбничка казок пропонує нам сьогодні познайомитися з казкою Сухомлинського «Як білочка дятла врятувала»

ІV. Мовленнєва розминка

1. Читання  скоромовки.

Лобик гладенький, лапки ласкаві,

Клава на лаві і котик на лаві.

Котик Лапанчик муркоче на лаві,

Лагідно казку розказує Клаві.

2. Читання чистомовки.

Шу-шу-шу — чистомовки я пишу.

Ят-ят-ят — їх пишу для всіх малят.

Ки-ки-ки — їх говорять залюбки.

Ло-ло-ло — щоб чисте мовлення було.

Ла-ла-ла — Алла дівчинка мала.

Ли-ли-ли — в гості ми до неї йшли.

Ло-ло-ло — в Алли тісто підійшло.

Ла-ла-ла — пирогів вона спекла.

Лє-лє-лє — чаю Аллочка наллє.

Лі-лі-лі — ось лимони на столі.

Лю-лю-лю — дуже кисле не люблю.

V. Опрацювання казки «Як білка дятла врятувала»
1.Читання казки ланцюжком.

Портфолио фрилансера Павел Магась MPavel07. Рисунки и иллюстрации - Белка. Фриланс, удаленная работа на FL.ru

ЯК БІЛОЧКА ВРЯТУВАЛА ДЯТЛА

Серед зими потепліло, пішов дощ, потім знову замерзло. Вкрилися льодом дерева, зледеніли шишки на ялинках. Немає чого їсти дятлові: стукає об лід, а до кори не достукається. Б дзьобом шишку, а зернятка не вилущуються.

Сів дятел на ялині й плаче. Падаю гарячі сльози на сніг, замерзають.

Дивиться білка з дупла — дятел плаче. Стриб, стриб, прибігла до дятла.

  •     Чого це ти, дятле, плачеш?
  •     Немає чого їсти, білочко. Жаль стало білочці дятла.

      Винесла,вона з дупла велику ялинову шишку.  Поклала між стовбуром і гілкою. С дятел біля шишки та й ну довбати дзьобом.

А білочка сидить біля дупла й раді І білченята в дуплі радіють. І сонечко небі радіє.

Сообщество иллюстраторов / Иллюстрации / Фомин Николай / Зима

 

VІ. Фізкультхвилинка

VІІ. Обговорення прочитаної казки.

  1.    Що вас схвилювало в казці?
  2.    Чому ти радів?
  3.    Розкажи про білочку. Яка вона?

4.  Як білочка врятувала дятла від голодної смерті ?

VІІІ. Гра «Добери слова»

Білочка – яка? – добра,роботяща….

Дятел – який ? – ледачий….

Діти, розгляньте книги які стоять перед вами на столі. Давайте пригадаємо,які казки ми з вами читали раніше.

А зараз я буду вам загадувати загадки ,а ви ,якщо знаєте,з якої це казки піднімаєте руку і даєте відповідь повним реченням.

На городі виростала,

Восени велика стала.

Дід почав усіх гукати,

Час красуню витягати. («Ріпка»)

……………...................

Підробив він голосок,

Як мама,став співати.

Та ні з чим побіг в лісок.

Здогадалися малята? («Вовк і семеро козенят»)

………………………..

Маленьке,сіреньке біди наробило:

Щось біле кругленьке хвостиком розбило.

Сумує і плаче бабуся,дідусь витирає сльозу,

А курочка квокче : «Я вам золоте принесу!» («Курочка ряба»)

………………………..

Від діда,від баби утік я із хати,

У лісі зустрівся з ведмедем,зайчатком.

Котився весь день по зеленій травиці,

Аж поки на зуби потрапив лисиці. («Колобок»)

………………………...

Сидить він на печі

Та їсть калачі .

Тут лисичка прибігає

І мерщій його хапає.

Біжить котик рятувати,

У лисиці забирати. («Котик та півник»)

…………………….....

Старенька бабуся край лісу жила,

Гостинці для неї онука несла.

Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?

Як казка ця зветься? Хто відповів? («Червона шапочка»)

…………………………

Знайшов півник колосок,

Змолов борошна мішок.

Спік негайно у печі

Пиріжки та калачі.

Кого він не пригощав,

Бо жоден з них не працював? («Про двох мишенят»)

Підсумок.

За відповіді ваші спасибі вам, діти. Прийшов час заняття наше завершити.
- Яку казку ми прочитали?                                                                                                                                 - Чого вона нас вчить?                                                                                                                                          - Що сподобалось? Що сумного?

А моя вам порада:

Вчіться, діти! Мудра книжка.

Скаже вам чогось багато

З того,що колись було

І посіяно, й пожато

Книги дружать з дітворою,

Полюби їх у житті –

І улюблені герої

Будуть друзями в путі.

Сторінки книжок завітних

Всіх нас доброму навчать –

Працювати і учитись

Й Батьківщину шанувать.

                  (С. Михалков)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховне заняття

на тему:

Читання та обговорення казки                     В.О.Сухомлинського

«Як білочка дятла врятувала»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель : Пономар Я.В.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Миронюк Руслана Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
25 липня 2018
Переглядів
5282
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку