Виховний захід " Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти" 2 клас

Про матеріал

Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти Мета:розширити і поглибити поняття дружби; виховувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів; сприяти створенню дружнього дитячого колективу, виховувати чемне ставлення учнів одне до одного.

Перегляд файлу

Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти

Мета:розширити і поглибити поняття дружби; виховувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів; сприяти створенню дружнього дитячого колективу, виховувати чемне ставлення учнів одне до одного.

 

Обладнання:мультимедійна презентація,мікрофон, корабель, кіт «Леопольд».

Хід заняття:

85139821.gifВчитель:

Зичимо гарного доброго дня!

Раді вітати гостей  в нашім залі!

І побажати вам хоче добра,

Хай оминають вас біди й печалі!

Чути стукіт  у двері. Приносить поштар листа.

- Діти. як ви думаєте від кого він. (Припущення)

- До нас звертається кіт Леопольд.

      Ми, жителі казкової країни, потрапили в біду. Оселився в нашій країні злий Чаклун, який не любить дружних дітей. Він зачарував нас, і ми перестали разом грати, допомагати один одному. Тепер ми весь час сваримось, не ділимося іграшками, нікого не любимо. Допоможіть нам! В яку країну вам подорожувати підкаже моє завдання.

Розгадування кросворду.

  1. Хазяїн лісовий просипається весною, спить в хатинці льодяній.
  2. Однією ручкою всіх зустрічає, а другою проводжає.
  3. В лісі біля пенька зранку метушня, кипить робота.
  4. З неба зірочкою, а в долоню – водою.
  5. Стоїть Антошка на одній нозі.
  6. З гарячого колодязя  через ніс вода ллється. 

 

 

 

1.

в

е

д

м

і

д

ь

 

2

д

в

е

р

і

 

 

3

м

у

р

а

ш

к

и

4

с

н

і

ж

и

н

к

а

 

5

г

р

и

б

 

6

ч

а

й

н

и

к

 

Діти, яке слово ми одержали із виділених букв?

Інтерактивна вправа « Мікрофон»

- Що таке «дружба»? Як ви розумієте це слово?

Отже, нас чекають в країні Дружби.

В подорож ми відправимось на чарівному кораблі.А ось і він. Корабель може взяти тільки найдружніших дітей.

Хоч ви ще маленькі, проте вже розумієте що таке дружба.

У кого з вас є справжній друг? Чудово!

Я впевнена, що ви знаєте про свого друга все, його характер, його звички, про його вчинки. 

Щоб нам мандрівка наша була веселою, проведемо розминку.

Гра-розминка «Це мій кращий друг і я!»

Якщо відповідь про вас,

Промовляєм хором враз:

«Це мій кращий друг і я»

Якщо ні-то мовчимо

 і тихенько сидимо.

А тепер давайте грати – треба вам відповідати.

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонечку всміхався?

Хто веселий і бадьорий кожен день іде до школи?

Хто з вас працею своєю прикрашає дім і клас?

Хто приходить зранку в клас із запізненням на час?

 Хто  уміє берегти ручки, зошити й книжки?

ship09.pngА хто граючи в футбол у вікно заб’є нам гол?

Хто веселу вдачу має і усім допомагає?

 

 Відповіли ви чудово,

Вирушаємо в дорогу.

 

Вчитель:

За горами,за лісами

Є країна неземна…

Тут випробувань багато,

Ця країна чарівна.

Хто пройде  усі дороги,

Хто знайде усі стежки,

Той найбільший скарб людини

З нами може відзнайти.

Вчитель

-Ось на горизонті з'явився острів, там і є країна Дружби.

Та,погляньте, перед нами закриті ворота у країну Дружби. 

По секрету вам скажу,кожен замок відкриється, якщо ми підберемо правильний ключик. Ключик- це слово, яке характеризує справжнього друга.

Інтерактивна вправа «Мозкова атака»

Діти називають якості характеру, ключики відкривають замки.

(доброзичливий,чемний,толерантний,стриманий,добрий,чесний,вір

ний, справедливий,надійний, сміливий)

-Ми виконали завдання.

Двері у країну Дружби відкриваються.

У цій країні жителі вміють дружити. Здогадайтеся, хто ще живе у країні Дружби?

- Так справді, тут живуть казкові герої. Злий Чаклун їх розсварив і вони порозбігалися по ріних казках. Давайте їм допоможемо.

 Технологія  «Незакінчені речення»

 «Хто з ким дружить?»

Маша і....(Ведмідь)

Зелений крокодил Гена та …….(Чебурашка)

Вінні  та …………(П’ятачок)

Дюймовочка та ………..(ластівка)

Леопольд та……..(Миші)

Карлсон та …….(Малюк)

Том та....(Джері)

 

Гра   «Референдум дружби"

У країні Дружби існують свої закони,яких потрібно дотримуватися. Записані вони у документі - Конституції Дружби.  Та хто це бігає довкола? Це ж мишенята, які не вміють дружити. Вони знову щось придумали-підклали зайві сторінки у Конституцію. Наше завдання- визначити, які сторінки зайві.

Прийом «Лови помилку»(робота в групах)

( На партах лежать закони, діти вибирають зайве)

Закони

Один за всіх,і всі за одного.

Обманюй друга, коли тобі це вигідно.

Розділи з другом і радість, і смуток.

Підтримай друга у біді.

Свого друга ображай,обзивай та кусай.

Бережи друга, не ображай,не обзивай його.

Поступайтеся один одному.

Будь з другом чесним та відвертим.

Вчитель:

-Всі ви дітки молодці!Ми прийняли справжній закон у країні Дружби.

Якщо дружить увесь клас,

Успіх буде повсякчас,

Все нам легко удається,

Весело усім живеться. 

 Творча робота "Галявина квітів"(Робота в парах)

- У цьому місті сталась біда. Чаклун знищив галявину квітів.Ми з вами маємо створити казкову галявину квітів.

   У вас на парті лежить квітка-семицвітка. Ваше завдання розфарбувати її (одночасно зі своїм товарешом по парті), після цього ми прикрасимо нашу галявину.

(Виконують завдання. Виконаний малюнок вивішуємо на дошку)

 Нам час повертатися. Та на згадку про нас ми посадимо дерево дружби у цій країні.

Фізкультхвилинка.

-         Станемо всі в коло, візьмемось за руки і повторимо разом:

Ми з тобою друзі всі –

Я і ти, ми і ви.

Посміхнись тому, хто справа,

Посміхнись тому, хто зліва.

Пожалій того, хто справа,

Пожалій того, хто зліва.

Підморгни тому, хто справа,

Підморгни тому, хто зліва.

Ручки до сонця простягніть,

Промінчики його прижміть.

З цим промінчиком в душі

В світ чудовий поспішіть!

Вправа «Долоньки»

(Самостійна робота)

  • У вас на парті лежать долоньки, ваше завдання написати своє ім'я після чого ми прикрасимо ними наше дерево дружби. Ми пропонуємо і нашим поважним гостям приєднатися до нас і прикрасити наше дерево дружби.

ожна дитина отримує долоньку, на якій пише своє ім'я. Потім всі долоньки прикріплюються на спільний ватман і створюють справжнє «Дерево  дружби  класу»)

Вчитель:

-Нам час повертатися додому.

Поки ми з вами садили дерево, над морем з’явилися хмаринки.

 А ви знаєте,що дружба робить чудеса?

 Якщо ми зараз знайдемо хмаринки,які дружать між собою, то ви побачите справжні чудеса!

 У вас на партах лежать хмарки на я ких заблукали прислів’я. Давайте їм допоможемо.Попрацюємо в парах.

(Робота в парах)

Об’єднуємо  прислів’я  на хмаринках

Немає друга-шукай, а знайдеш- тримай.

Дерево міцне корінням, а людина-друзями.

Старий друг краще нових двох.   

Вправа на релаксацію:

-         Візьміться за руки, закрийте очі. Відчуйте, як ваше тепло переходить до товариша. Вам спокійно і добре разом. Отримайте задоволення від цього.

-         Ось ми і повернулися. Наша подорож була чудовою!

V Підведення підсумків

     Поки ми подорожували нам знову прийшов лист.Та це ж від нашого друга - кота Леопольда.

-Дорогі діти,дякую вам за допомогу! Завдяки вам у нас тепер мир,доброта і дружба.(Леопольд на згадку про вашу подорож дарує вам частинки свого серця)

Бережіть друзів! І нехай у кожного з вас буде вірний друг, який підтримає в горі та радості. І памятайте: «Дерево міцне корінням, а людина – друзями!» " Дружба - чудове слово"

 

   Звучить пісня «Дружба»

docx
Додано
16 лютого 2018
Переглядів
1340
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку