Мета заходу: ознайомити учнів зі шкільним життям, провести їх за допомогою уявної подорожі Країною знань; викликати інтерес до школи, занять; формувати позитивне ставлення до школи, бажання вчитися; розпочати згуртування колективу, введення дітей у велику шкільну сім’ю
______________________________
______________________________
ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС
Мета: ознайомити учнів зі шкільним життям, провести їх за допомогою
уявної подорожі Країною знань; викликати інтерес до школи, заня-
ть, позитивне ставлення до школи, бажання вчитися; розпочати
згуртування колективу, введення дітей у велику шкільну сім’ю.
Обладнання: малюнки потяга, кошик з предметами (горошина, яйце,
пір’я, рукавичка), сонечко, окремо промінчики з іменами
дітей, ваза з літерами(Ш, К, О, Л, А)
Тип уроку. Урок-подорож
ХІД УРОКУ
1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Учитель:
Скликав дзвоник усіх нас
До навчання в перший клас.
Тож скоріш місця займайте,
До роботи приступайте!
Станьте рівно. Не крутіться.
Всі зберіться, не баріться.
Скажемо дружно: «Добрий день!»
Радість хай несе цей день.
А тепер сідайте, діти,
Буду рада всіх зустріти.
Час роботу починати,
В Країну знань скоріш рушати!
Заходить вчитель – треба встати. (учні встають)
Коли дозволить, тихо сядь.(сідають)
Спитати хочеш – не гукай, (сваряться пальчиком)
А тільки руку піднімай. (піднімають руки)
У школі парту бережи (витирають кришку парти)
І на парті не лежи. (схиляються на парти)
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно, гарно. (випрямляються, кладуть руки на парту)
Не стрекочи на уроках, (зображують теленькання язиком)
Як папуга чи сорока. (махають руками, ніби птахи)
Всього їх тридцять три.
В них зачаїлись звуки і голоси живі.
Мандрівка по абетці, дорога в дивний край.
Незвичну має назву той край: Пиши-читай.
На уроках читання ми вивчимо літери, навчимося гарно читати. Розповідатимемо вірші, читатимемо казки, оповідання. А на уроках письма вчитимемося старанно писати, розвивати своє мовлення, навчатимемося рідної української мови.
Ось у цьому місті нас зустрічають Дідусь і Бабуся. Вони приготували для вас цікаві завдання.
Гра «Чарівна ваза»
(з вази розсипалися літери. Завдання – зібрати їх, називаючи кожну букву)
Цю найпершу в школі книжку
Знає будь-який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш… (Буквар)
Всяк школяр його шанує,
Бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець?
Це, звичайно… (Олівець)
То в клітинку, то в лінійку,
Написати тут зумій-но!
І намалювати дещо зможеш,
Називаюся я … (Зошит)
Виводить букви і слова
Ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька … (Ручка)
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів,
Мабуть, ключик загубив.
Щоб той ключик відшукати,
На носочки треба стати.
І тихенько посідати.
Математика-країна.
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Вміють дітки рахувать.
Ось листок і ще листок
Заховався між квіток.
Ну й просте ж завдання, діти,
Ці листочки полічити.
На лужку, серед лози,
Заховались дві кози.
А отут стоять ще дві
У густій, рясній траві.
Підрахуємо гуртом,
Скільки всіх тих кіз разом.
Наша Рая м’ячик має,
А у Іри їх чотири.
Полічи усі м’ячі.
Горобець і три синиці
Он летять до годівниці.
Скільки птахів, підкажіть,
Будуть вдячні за обід.
П’ять яблунь у саду ростуть,
Чотири з них уже цвітуть.
А скільки ще не розцвіли?
Ну, як би ви відповіли?
Тож їх повинні добре знати.
А хто відповіді знає,
Ручку швидше підіймає.
Пір’я – «Кривенька качечка»
Яйце – «Курочка Ряба»
Горошина – «Принцеса на горошині»
Рукавиця – «Рукавичка».
Велика-превелика.
Є в ній ліси, поля, моря,
Долини, гори й ріки.
(На дошці сонечко без промінчиків)
Незабутня буде всім нам зустріч ця.
Про неї, друзі, пам’ятайте,
В Країну знань завжди рушайте.
Нехай вас труднощі в дорозі не лякають.
Знання завжди в житті допомагають.
Чекати, любі, буду я на вас.
Всіх благ вам, щастя, в добрий час!