Цей виховний захід спрямований на формування у дітей свідомого ставлення до особистої гігієни,здорового способу життя та екологічної культури.Учасники здійснять подорож до уявної країни Чистоти та Здоров'я,де дізнаються про важливість гігієнічних процедур.
План-конспект
з позанавчальної виховної роботи
Тема заняття:»Подорож до країни чистоти та здоров’я».
Тема заняття: Подорож до країни чистоти та здоров’я.
Мета заняття. Вчити дітей доглядати за своїми речами; познайомити дітей з гігієною власного тіла;розвивати пам'ять, мислення, виховувати у дітей взаємоповагу. Навчити дітей дотримуватися гігієни ротової порожнини. Виховувати в них бажання бути здоровими і охайними, правильно харчуватися. Закріпити назви та призначення предметів гігієни.
Вид заняття: подорож-гра
Обладнання: інтерактивна дошка.
Тема заняття: Подорож до країни чистоти та здоров’я.
Мета заняття. Вчити дітей доглядати за своїми речами; познайомити дітей з гігієною власного тіла;розвивати пам'ять, мислення, виховувати у дітей взаємоповагу. Навчити дітей дотримуватися гігієни ротової порожнини. Виховувати в них бажання бути здоровими і охайними, правильно харчуватися. Закріпити назви та призначення предметів гігієни.
Вид заняття: подорож-гра
Обладнання: малюнки із зображенням режиму дня, предмети засобів гігієни,кросворд,зображення здорового зуба та хворого.
Хід уроку
I.Організація групи.
-Добрий день, мої діти!
Прийміть будь-ласка зайві речі з парт і приготуйтеся слухати мене.
II.Доведення теми, постановка мети.
-Сьогодні ми з вами будемо подорожувати однією країною. Як ви думаєте, що це за країна? (Країна здоров’я).
-На нашому шляху будуть зустрічатися різні королівства,а ви разом із їх мешканцями гратиметесь в ігри, відповідатимете на запитання, будете виконувати різні цікаві завдання, які вони для вас приготували.
III.Мотивація
-Діти,а для чого нам потрібно бути здоровими?
Здоров’я – це найбільше багатство людини і воно потрібне всім, щоб радіти,сміятися,насолоджуватися життям.
- Здоров’я залежить від того, як ти поводишся, де ти живеш, що їси, як вчишся, як вмієш товатищувати.
- Здоров’я треба вміти берегти.
Здавна людям всім відомо,
Що приємно буть здоровим.
Тільки треба добре знати,
Як здоровим стати.
А хто мені скаже що нам буде взяти з собою у подорож, щоб не заблукати?(Компас, карту).
IV.Робота над темою
Отже, вирушаємо в подорож. Перед вами на дошці наш компас, який буде нам допомагати під час подорожі.
-Тож, наша перша зупинка називається «Друзі чистоти».
-Ой,хто ж це на нашому шляху?
-Хтось напевно заблукав?
-Хто ж це?
-Як називають таких людей?Чому?
-Як ви думаєте, як допомогти йому стати чистюлею?
Перевіримо.
Гра. На дошці зображені предмети, вам потрібно вибрати ті, які допоможуть хлопчику стати охайним.
-А давайте перевіримо, як ви вмієте слідкувати за собою.
Гра. Хто швидше зав’яже шнурки на своєму взутті.
Гра.(Вивернути піджаки у 2,3 учнів і повісити на стільчики, виграє той ,хто швидше виконає це завдання.
Добре, тепер ми знаємо, що треба робити, щоб бути охайними.
-Охайність-перший крок до здоров’я.
Молодці з цією зупинкою ми з вами справилися. І крокуємо до наступної зупинки, яка має назву «Сяюча посмішка».
-Добре бути завжди в гарному настрої, веселитися, гратися і дуже погано ,коли в тебе щось болить-живіт,нога,рука або зуби.
-Давайте поглянемо, які мешканці мешкають в цій країні.
-Ось послухайте, яка там трапилася пригода.
Оповідання:
У цуценяти захворів зуб, всю щоку роздуло. Ходе цуценя по двору,плаче,а друзі різні поради дають.
-Я знаю дуже добрий засіб,- щебече горобець .
-Потрібно цуценяті полоскотати зубчик, поки біль не пройде.
-Дурниці,-перебило його мишеня.
-Потрібно взяти 16 щіток і зробити цуценяті масаж.Біль,як рукою, зніме.
-Це засіб добрий, але допомагає лише мишам,- серйозно мовило порося,-а цуценяті потрібно..
-Зуби потрібно чистити!Промовив їжачок, зубною щіткою! Ось самий добрий засіб.
-Скажіть, а хто з вас чистить зуби зранку?
Багато людей не знають, як вірно чистити зуби.
-А ви знаєте?
Подивіться на свої картки.Отже,зуби потрібно чистити знизу вверх, тоді зліва направо. Зуби потрібно чистити 2 рази на день. Ви ж не хочете ходити до зубного лікаря?
Подивіться на дошку де зображено здоровий зуб.
А подивіться на хворі зуби.
- Який у них вигляд?
-Для того, щоб зуби були гарні, треба ще й вірно харчуватися. Їсти :моркву, капусту, сир.
Гра.Діти,давайте покажемо та зберемо до кошика продукти, які корисні для зубів.
-Отже на вашому обличчі завжди буде сяяти усмішка.
Наступна наша зупинка «Фізкультурко»
-Хто ж на нашому шляху?Так це ж Фізкультурко.
Щоб рости і розвиватись,
І міцніти, як броня,
Треба, друзі, нам займатись
Фізкультурою щодня.
Не хворіти, щоб нам
В ліжку не лежати,
Дужими зростати
Треба вправи знати.
(Лунає музика і під неї діти роблять вправи).
-Вирушаємо далі.
-Наступна наша зупинка «Режимна».
-Діти, а чи важливий для нашого організму режим дня?
*Вчора ти сидів за комп’ютером, захопився і зовсім забув, що три години – час обідати або сядемо обідати,а апетиту чомусь немає.
Ляжемо спати, а сон кудись утік. Пора вставати,а очі не розплющуються. Якщо ти будеш суворо дотримуватися розпорядку дня – спати, їсти,гуляти,читати, готувати уроки завжди в один і той же час- твоєму організму буде легко працювати і ти почуватимеш себе здоровим і бадьорим.
Гра.»Режим дня».
Завдання: скласти за допомогою малюнків послідовність режиму дня.
Висновок: Отже при правильному режимі в тебе буде набагато часу. Його вистачатиме на все :на сон, прогулянку,роботу,розваги,спорт.
Наступна наша зупинка «Нехворійко».
-Скажіть, що треба робити перед тим, як сісти за стіл?
-Так,потрібно обов’язково помити руки з милом.
Ось подивіться на малюнок.
-Як ви думаєте, хто це?(Це мікроб).
-Таких мікробів дуже багато на ваших руках.
- Подивіться на руки ви їх бачити?
-Ні, бо вони дуже маленькі і їх дуже багато.
Ой втекли усі мікроби,
Ці бруднюлі і нероби.
Нехай же начуваються
Й на очі не трапляються.
Тепер ви знаєте, де взялися хвороби?
Їх переносять злі мікроби!
Це маленькі злодіяки,
Хулігани, розбишаки,
Що живуть усюди.
У болоті, у грязюці,
У смітті та у пилюці.
Під брудними нігтями,
Пазурами й кігтями.
Той, хто руки не помиє,
Їх ковтне і захворіє.
І тому малята,
Вам слід пам’ятати,
Будемо вмиватися,
Мити, купатися,
Повтікають злі мікроби,
А з ними всі хвороби.
Мийте овочі і фрукти,
Їжте, любі малятка,
Буде все у вас в порядку.
І остання наша зупинка «Здоров’ятко».
- Діти, що ви можете сказати про здоров’я?
А зараз я перевірю, які ви були уважними під час нашої подорожі. Ми пограємо в гру. Приготуйте свої долоньки.
-Якщо те, що я називаю є ознакою здоров’я , ви плескаєте у свої долоньки.
(Проводиться гра).
Якщо нічого не болить:
Добрий настрій,
Пружні м’язи,
Біль у горлі,
Вільні рухи,
Дратливість,
Кашель,
Дзвінкий голос,
Добрий апетит,
Поганий апетит.
-Молодці!
Висновок: Отже, бережіть і зміцнюйте своє здоров’я. І ви виростатимете здоровими, життєрадісними, працьовитими, здатними подолати будь – які труднощі.