Класна година
Тема: Ми за здоровий спосіб життя
Мета: Актуалізувати знання учнів про значення здоров’я для навчання, праці, про шляхи його збереження і укріплення; допомогти дітям замислитись про своє здоров’я, про необхідність бережливого і відповідального ставлення до власного здоров’я; сприяти формуванню навичок здорового способу життя; спонукати учнів займатися спортом; розвивати вміння учнів висловлювати свої думки, виховувати повагу до своїх товаришів
Обладнання: ілюстрації з теми «Здоровий спосіб життя» малюнки дітей, сигнальні картки, магнітофон, ноутбук, проектор, магнітно-маркерна дошка, картки для роботи в групах
Місце проведення: класна кімната
Парти поставлені для роботи 4-х груп: «Сонечко», «Струмок», «Посмішка», «Вітамінки»
Хід заняття
Учитель: Любе сонце ясно світить,
Посилає всім привіти,
Ніжно гріє и ласкає,
До роботи закликає.
Не барись, а поспішай,
Виховну годину починай
Діти (привітання гостей)
І посміхаються в відповідь люди:
Добрі слова ж бо для кожного любі
Учитель:
Завдання 1. Робота в групах.
Дітям необхідно дати відповіді на питання «Здоров’я – це»? Відповіді записуються на карточках у вигляді цеглинок різного кольору. На роботу дається 3-4хв.
Підводиться підсумок.
Кожна група виставляє на дошці цеглинки у вигляді фундамента.
Можливі відповіді учнів:
добрий настрій правильна постава
гарний апетит загартованість
міцний сон добрі вчинки
здорові зуби чистота
гарний зір гігієна
здорова шкіра красиве волосся
заняття спортом заняття танцями
рух людини режим дня
відсутність хвороб, травм
Вчитель. Щоб будинок довго служив людям, треба робити міцний фундамент. Ваші відповіді на цеглинках показують, що ви знаєте, як зробити здоров’я міцним.
Давайте ще раз повторимо.
( виходять три учні, читають вірші)
1 учень Хто здоровий, той сміється
Все йому в житті вдається
Він далає всі вершини –
Це ж чудово для людини.
2 учень Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати
3 учень Бо здоров’я – це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно
І доступні для людини
Всі дороги і стежини.
Вчитель. Ваші відповіді були правильними. Древні мудреці говорили «Гроші втратив – нічого не втратив, час загубив – половину втратив, а здоров’я загубив – все втратив» отже, здоров’я – головна цінність життя. Треба все робити, щоб його зберегти. Давайте пригадаємо, що допомагає здоров’ю людини. Для цього відгадаємо загадки.
Завдання 2. Загадки
Воно світить, зігріває, дає життя на Землі (Сонце)
Воно дає кисень, без нього ми не проживемо й п’яти хвилин (Повітря)
Вона чиста, потрібна кожному. Без неї можна прожити лише декілька днів (Вода)
Воно правильне, забезпечує наш організм всім необхідним (Харчування)
Він потрібен для поновлення сил організму (Сон)
Вона поліпшує зовнішній вигляд (Гігієна)
Він радує нас і всіх навкруги (Настрій)
Він потрібен для розвитку м’язів, додає енергії (Рух)
Відгадки з’являються у вигляді променів, посередині коло зі словом «здоров’я»
Вчитель: Давайте повторимо всі разом, що сприяє нашому здоров’ю.
(Діти хором повторюють слова відгадки.)
Фізична хвилина.
Вчитель:
Щоб бути здоровим, треба більше рухатись. Рух це життя. Давайте подовжимо наше життя на кілька хвилин. Діти виконуютьрухи під музику фізичну хвилинку.
Вчитель. Здоров’я передається нам від батьків, залежить від навколишнього середовища від способу життя людини.
Рівень медицини – 10%
Екологія – 20%
Спадковість – 20%
Спосіб життя – 50%
Завдання 3.
Вчитель: - Хто це до нас стукає?
Заходить Доктор Айболить (перевдягнутий учень – четверокласник )
Діти: – Це Доктор Айболить!
Доктор Айболить:
Маю вам розповісти,
Що потрібно всім робити,
Щоб здоров’я зберегти.
Айболить роздає дітям завдання (конверти). В них рецепти здоров’я. Діти складають рецепти (наклеюють на бланки, що сприяє здоров’ю). Рецепти зачитуються, поміщаються на дошку.
Доктор Айболить роздає рецепти гостям, бажає їм здоров’я, прощається і йде.
Завдання 4.
Вчитель: Щоб закріпити поради, подані в рецепті, давайте пограємо в гру «Так» (оплески) чи «Ні» (крутимо головою)
Молодці! Ви всі були уважні. Особливо нам підходить остання порада. Адже більшість учнів нашого класу відвідують басейн і вміють уже добре плавати.
Психогімнастика
Давайте думками поринемо в літо, на море. Сядьте вільно, розслабтеся, закрийте очі (Запис шумів моря, вітру, чайок). Ви лежите на теплому березі моря. Чуєте, як хлюпають хвилі, б’ються біля берегу. В небі кричать чайки, пливуть хмаринки. Ваше тіло відпочиває в теплих променях Сонця.
Відкрили очі, налаштувалися на серйозну бесіду.
Вчитель. В рецепті здоров’я говориться про подолання шкідливих звичок.
Можливі відповіді учнів:
Неправильне харчування, неохайність, нечесність, неуважність, бешкетування, довге сидіння біля комп’ютера, телевізора, паління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія.
Вчитель. Ви говорите правильно. Найстрашніші руйнівники здоров’я – це паління, алкоголізм, наркоманія, тому що вони можуть бути смертельними. І ви повинні завжди про це пам’ятати.
Завдання 5.
Вчитель. Діти, ви підготували малюнки на тему «Що зберігає здоров’я і що шкодить здоров’ю». Давайте проведемо гру «Світлофор», яка допоможе нам закріпити правила здорового способу життя.
«Здоровим звичкам – зелене світло»
«Шкідливим звичкам – червоне світло»
Вчитель показує малюнок, а учні піднімають зелену чи червону картку.
Вчитель. Молодці, діти! Ви змогли розібратися у корисних і шкідливих звичках.
Що шкідливо, і що корисно знали люди з давніх – давен. Про це свідчать прислів’я і приказки, складені народом про здоров’я.
Завдання 6.
У вас на столах конверти зі словами. З них треба скласти прислів’я.
Веселий сміх – це здоров’я
Весела думка – половина здоров’я
Сміх краще лікує, ніж усі ліки.
Здоровому все здорово.
Діти складають прислів’я, потім хором їх читають
Вчитель. Закінчити нашу класну годину я хочу грою. Уявіть собі: до вас прийшов кореспондент журналу «Ваше здоров’я» Він хоче взяти у вас інтерв’ю.
Гра «Мікрофон»
Вчитель:
А на завершення я хочу звернутися до всіх присутніх зі словами:
Здоров’я – це краса – милуйся нею
Здоров’я – це мрія – здійсни її
Здоров’я – це цінність – цінуй його
Здоров’я – це скарб – бережи його
Здоров’я – це пісня – доспівай її
Здоров’я – це життя, не загуби його.
Всім присутнім в дарунок вітаміни і оптимістична пісня.
Додаток.
Рецепт
здорового способу життя
ввічливим і вихованим.
Лікар Айболить