Виховний захід «Вони житимуть в наших серцях» (до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні)

Про матеріал
«Вони житимуть в наших серцях» Ведучий 1 ( Максим Сівець) Україна – це отча земля, рідний край, де ми народилися. Ведучий 2 (Настя Магола) Наша держава розташована в центрі Європи. Через усю Україну з півночі на південь протікає могутній Дніпро - одна з найбільших річок Європи. Ведучий І ( Максим Сівець) На берегах Дніпра розташована столиця нашої держави, ЇЇ серце – місто Київ. Ведучий 2 (Настя Магола) З півдня Україну омивають моря – Чорне і Азовське. Ведучий І ( Максим Сівець) На заході здіймаються у небо вершини Карпат. На півночі територія покрита густими лісами. Ведучий 2 (Настя Магола) А далі на південь природні пейзажі змінюються, переходять у вільні степи… Ось така дивовижна природа нашої неньки України. Ведучий І( Максим Сівець) Справді, немає у світі кращого неба, ніж небо України. Високе, мов наш дух, воно благословляє свою Вкраїноньку, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не віддалити від рідної землі.
Перегляд файлу

Міністерство освіти і науки України

                        Департамент освіти і науки

                            Хмельницької обласної   Державної адміністрації

ДНЗ «Лісоводський професійний аграрний ліцей»

 

 

 

 

 

 

Свято  матері :

 «МАТЕРИНСЬКІ ОБЕРЕГИ»

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотекар  - Людмила КУЛАКОВА

  

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Свято  матері : «МАТЕРИНСЬКІ ОБЕРЕГИ»

 

         (Звучать фанфври)

1   Україна… Де ще є на світі така земля – квітуча, солов’їна, барвінкова,

         із ясними зорями і синім небом?!

2. У якому краї почуєш такі пісні – урочисті  і  жартівливі, сумні  і  веселі,

         ніжні,  задушевні і мелодійні?!

1.   У якій стороні зустрінуть вас так гостинно – хлібом-сіллю на вишитім 

         рушнику, щирим словом, щедрим столом?!

2. Чи є ще на планеті народ, такий багатий чудовими традиціями та звичая-

         ми, сповненими краси і поезії?!

1   І яка жінка світу зрівняється з українкою – вродливою і співучою, ніжною

         і вірною, господинею і рукодільницею, Берегинею і Матір’ю?!

2. Вам, шановні, найрідніші, найдорожчі, наймиліші,

         присвячуємо сьогоднішнє родинне свято «Материнські обереги».

1.Сьогоднішнє свято – це свято Божої Матері, Матері-України і нашої 

земної Матері. Вони є тими чистими джерелами, з котрих людина живиться від першого свого подиху на цьому світі до останніх днів життя.

 

 

(відео  діалог  Бога  з  дитиною

 

2         День матері відзначають у травні, бо це є місяць пречистої Діви Марії. У цей день люди ідуть у храм Божий, несуть квіти, співають пісні, славлять ту земну жінку, що народила Сина Божого. Своєю добротою, покорою, святістю вознеслася над нами Божа Матір Марія, щоб заступитися за нас, щоб просити Сина свого єдинородного простити наші провини.

1.          Образ Божої Матері ніби ввібрав у себе всі радощі і трагедії, всі втіхи 

і болі материнства, став прикладом материнської вірності і самозречення, тієї сили духу, яку у важку хвилину уявити може лише материнське серце. А водночас став покровом материнства, дитинства, символом надії на добро і щастя.

2.  Сьогодні  матері  України  переживають  сумні  часи,   війна  зачепила кожну  сімʹю  і  поклала  важкий груз  на  їхні  плечі. Але  ми хочемо,  щоб  Ви  знали, що  Ваша  сильна  любов і  турбота  є  найважливішими інгредієнтами для  того, щоб  Ви  змогли  пройти  через  це. Ми  бажаємо  Вам  міцного  здоровʹя  ,  витривалості терпіння  у  важких  моментах. І  нехай  мирна  й спокійна Україна стане  місцем, де  Ваші  діти  зможуть зрости  щасливими і вільними.  Ви  справжні  героїні і  ми  віримо . що  Ви  зможете  подолати     будь – які   випробування 

 

 З  вітальним словом  директор  нашого ліцею   Сергій  Петрович

Пісння «Мальви»

  1. В образі матері осягаємо розумом рідну Україну, мальовничу і прекрасну, страдницьку, але невмирущу Україну – край смутку і краси, радості і печалі, Україну – розкішний вінок з ружі і барвінку, з її милозвучною мовою, задушевною піснею, чарівною вишивкою.

 

  1. Щасливі ми, що народилися і живемо на такій щедрій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші предки, тут корінь роду українського, що сягає давнини. Де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово, рідну пісню.

   1.       Мій отчий дім!

Ти дав усе мені.

Моя Вкраїна, піснею багата,

Ввійшла у серце співом голосним,

Як та любов, яку дарує мати.

 

 

2.Материнські руки… Чи вдивлялися ми в них? Можливо, що й ні. Бо нема  коли. Бо вони завжди в роботі. То перуть, то шиють, то печуть нам запашні хлібини чи тістечка, то вишивають рушники.

 

1.          Рушник… Він символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові

до своїх дітей. Щедро простелений перед близькими людьми, друзями,гостями, оздоблений квітами, птахами, калиною, колосками.

 

«ПІСНЯ ПРО РУШНИК»  ( чоловіча вок. гр.)

 

2.     Вдивляюсь я у ці невтомні руки, 

                   В оці любові ніжні два крила…

                   Матусі руки, невсипущі руки,

                   Джерельця щедрі вічного тепла.

       

           1. У них – безмежжя запашного поля

                   І неба чистого незайманий зеніт,

                   Моя щаслива світанкова доля

                   І мрій крилатих звихрений полі   

              

            2.  В них – веселкові сонячні заграви

                   І весен світлих росянистий цвіт.

                   В розкриллі рук матусиних ласкавих

                   Вмістився весь бентежно-юний світ.

 

пісня «Мамина сорочка» (у  виконанніОксани Леньги)

 

  1. У відродженій Україні відроджується й свято.  

  Шановні жінки, дорогі матері – земні наші Мадонни!                           Нехай щирі слова,  сьогодні , звучатимуть для вас,

та  будуть ще однією даниною любові вашій, невтомній турботі вашій, натрудженим рукам вашим і красі вашій!

2.    Мамо! Немає милішого слова,

Ти ж бо життя і творіння основа,

Пензель, перо надихались тобою.

Вічна ти в пісні – з болем, любов’ю.

 

пісня Скрябіна « Мам»  (у виконанні Світлани Здоровик  і Оксани Леньги)

 

1.                   Мати – символ усього найкращого, найдобрішого, найсвятішого. В одному прислів’ї говориться, що Бог створив на світі матерів, щоб заступали Бога там, де його нема.

2.                     Мати… Матуся… Ненька. З цим іменем у нас асоціюється все добре, щире, людське. Це людина, перед якою ми будемо завжди в боргу, будемо вічно цілувати її руки, які підтримували нас у години радості і печалі. Мати – це берегиня домашнього тепла і затишку.

 

        Пісня Н. Матвієнко «Мамо вечір догоря»

 

  1. Стоїть на землі Мати, вища і святіша від усіх богинь. Рідна Мати і рідна Україна – два крила любові, два крила несуть українську душу через віки і не в’януть у вічному польоті, бо тримає їх на світі материнська любов. Станемо на коліна перед Матір’ю-Україною і помолимось, як Матері Божій. Станемо на коліна перед матір’ю і душею, засвітимось праведно, як на сповіді.

РАЗОМ;

Прийми, Боже, молитву нашу, бо ми просимо за Україну,

 за рідну Матір, і молитва наша праведна, як і любов.

2.          Всемилосердний Боже! Дякую Тобі за наших батьків та за все те добре, що ти нам подав через них. Вони виховують нас, навчають любити Твої святі заповіді, не грішити. Ми любимо їх і хочемо завжди шанувати і слухати. А ти, Господи, допоможи нам у цьому Твоєю ласкою. Благослови Господи усіх вас,, добром, здоров’ям та довгим щасливим життям, бо  ви  несете високе ймення  мати  

 

1.  Є в мене найкраща в світі матуся.                                                                                         За неї до тебе, Пречиста, молюся,                                                                    Молюся устами, молюся серденьком

До тебе, небесна Ісусова Ненько.

                                                 

 2.Благаю у тебе щирими словами                                                               Опіки та ласки для любої мами.                                                      Пошли їй не скарби, а щастя і долю,                                                 Щоб дні її минали без смутку, без болю,

 

  1.   Рятуй від недуг матусеньку милу,                                                              Даруй їй здоров'я, рукам подай силу.

Щоб вивела діток у світ та у люди,

Щоб нами раділа, пишалась усюди.

За це я складаю в молитві долоні

До тебе, Царице, на сонячнім троні.

2.             

Благослови нас, Божа Мати,

На славу Богові зростати,

На радість людям і батькам,

Допомагай, Пречиста, нам.

 

  1. Пройде декілька  років, і ми, неначе лелеки у вирій, вилетимо з теплого  маминого гнізда. Та щасливої погожої днини збере нас, мов чайка чаєнят, матуся до рідної світлиці. І защебече, заговорить, заплаче мамина пісня в наших серцях. Озветься вона червоною калиною в лузі, стрункою тополею в полі, білокурою берізкою, вишневим садом, солов’їною мовою, пахучістю трав, кучерявою вербою над водою…

 

 

«МАМИНА  ПІСНЯ» (у виконанні М. Григоровича)

 

  1. Для тебе віночка сплетемо гарненько,                                                            

   І заквітчаєм тебе, мила ненько,                                                                                 Щоб була, здорова, ніколи не хворіла,                                                               

Та білому світу ти завжди раділа.

1.Моя - наймиліша зі всіх людей ненька.
Тиха, мов голубка, щира і миленька.

 

2.Нема в цілім світі, всім вам признаюся,
Кращої матусі, ніж моя матуся.

 

1.             Мати... Матуся... Ненька…. Це той дужий птах, який розкрив нам крила, дав дорогу в життя. Це людина, перед якою ми будемо завжди в боргу, будемо завжди цілувати їй руки, які пестили нас у дитинстві, її кроки й душа завжди ідуть з нами по життю, підтримують нас у годину радості й печалі. Мати — це Берегиня домашнього вогнища, яка зігріває дітей теплом, ласкою, щирою любов’ю.

2.          Мама вчить нас бути мудрими, дбає про нас, дає поради, передає нам хатні речі, оберігає кожного з нас. І зветься все це оберегами. Ось чому ми назвали наше сьогоднішнє свято «Материнські обереги».

 

1.     Як добре нам жити і знати
І вірити, друзі, весь час,
Що кращого слова, як мати,
Немає у світі для нас.
 

2.     Те слово — утіха єдина,                                 

Мов сонця ясний промінець, 

Його промовляє дитина 

І в дальнім поході боєць.

 

1          Мама! У цьому слові, у цій назві жінки природа вті­лила найвищий ідеал. Любов матері вся з тривог, сподівань і безоглядного жертвування собою. Осяяне цією чистотою і щирою любов'ю, минає наше дитинство. До матері на пораду йдемо малими та дорослими. Мати ніколи не злукавить, ніколи не скривдить і завжди захистить. Осиротів би людський світ без матерів. Бережіть їх, ніколи не легковажте їхньою любов'ю.

 

«пісня «Чорнобривці» (у викон.  М. Григоровича)

 

 

 

2.Матусі любі! Наші милі неньки!
Ми всі ваші рідні сини.
І зараз Вас вітаємо з найсвітлішим святом -
Чудовим святом радості і краси.

 

1.Матусю моя дорогенька!
Це свято даруєм тобі.
Яка ж  бо ти ніжна, рідненька,
А очі які голубі!

Такі голубі, ніби небо,
Мов проліска синього цвіт.
Ніколи їм плакать не треба.
Хай радість несе їм привіт!

 

2.Ми любимо вас, найдорожчі наші мами.
Ми вам бажаємо здоров'ячка багато.
Ми хочемо, щоб завжди ви раділи
І щоб в житті ніколи не хворіли.

 

1.  Кажуть, що на світі
Сонце найсвітліше
Та всміхнеться мама -
І стає світліше.

 

2.  Кажуть, що без сонця
Не розквітнуть квіти.
А хіба без мами
Є щасливі діти?

 

Пісня «Мамина коса» (у викон. жіночої вок. гр.)

 

1.Матері низенько вклоніться,
До її ручок прихиліться,
Та кажіть: “Люблю я тебе, ненько!
Моя дивна, моя матінка рідненька”.

 

2.Я до неї серцем
Любо пригорнуся
Хай сіяє сонце,
Як моя матуся.

 

 

 

1.Ось і підійшло наше свято до кінця. Щиро дякуєм усім. Хочеться, щоб ми, всі, любили своїх матерів і батьків, як говорили сьогодні у віршах.

 І пам’ятайте, що тільки ласкавим словом, сумлінною працею,  своїми успіхами ми зможемо довести цю любов.

                

                 2.  Ніщо не вічно – вічні матері!

                   Уже й тоді, як нікому стрічати,

                   Допоки сонце сяє нам вгорі,

                   У кожного живе у серці мати.

 

   1.               Дорогі  наші!   ще  раз  Щиро вітаємо Вас зі святом. Хай міцніє Ваше здоров’я з кожним днем, а роки життя не знають меж. Хай в сім’ях Ваших газдує щастя і радість, а на роботі – творчий успіх і натхнення. Хай діти Ваші і онуки ростуть здоровими і щасливими на втіху Вашу і на славу людську.

 

     РАЗОМ    Віри вам, любові та надії!

 

Звучить пісня «Хай живе надія»

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Додано
26 жовтня 2023
Переглядів
252
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку