ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ НА ВИХОВНИХ ЗАХОДАХ У ШКОЛІ
Матеріал підходить для вчителів початкових класів, педагогів-організаторів, класних керівників, заступників директорів з навчально-виховної роботи; а також для студентів педагогічних навчальних закладів та батьків
*За аналогією, можна визначити власні елементи краєзнавства, виходячи з місцевого матеріалу.
Сторінки історії рідної школи - Зеленодольський ліцей №2
Напередодні 1 вересня 1971 року в новій школі, яка спочатку називалась школа №3, кипіла робота: учні, вчителі та батьки разом з першим директором школи Замуленком Володимиром Мефодійовичем мили вікна, прибирали сміття, розставляли меблі, які завезли до школи «воєнрук» Азаровський Микола Іванович, учитель фізики Овчарик Петро Григорович, перший завгосп Михальова Любов Григорівна. А 1-го вересня 1971 року до школи ввійшли перші учні. На порозі їх зустрічали будівельники на чолі з начальником будівництва Сосєдєнком Григорієм Васильовичем, який вручив символічний ключ від школи. Першокласниця Таня Дашко дала перший дзвінок - і почалося шкільне життя.
Перші заступники директора Оксанич Людмила Гаврилівна, Осипова Інна Миколаївна планували навчальну роботу школи; Буряк Альбіна В’ячеславівна готувала позакласні заходи. Робота закипіла: навчальна, спортивна, виховна.
У 1973 році школу очолив новий директор Ковтун Валентин Григорович. Як творча людина, як великий професіонал і знавець методики навчання і виховання учнів, він створив умови, коли вчителі, учні і батьки ставали творцями педагогічного процесу. На високий рівень було піднято методичну роботу: на той час майже всі методичні об'єднання вчителів району очолювали вчителі нашої школи; тут проходили педагогічну практику десятки студентів Криворізького педінституту і Нікопольського педучилища.
Невдовзі почала діяти кабінетна система школи. Учителі школи, натхненні своїм директором, у співпраці з Криворізькою ДРЕС-2 створювали унікальні за своїм змістом та обладнанням кабінети фізики, математики, мови та літератури, біології, хімії, кабінети початкових класів.
В школі був відкритий музей бойової слави (історичний), були організовані пошуки захисників і визволителів Апостолівського району від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни. За ініціативою учнів школи встановлена стела в пам'ять Олексія Клімашкіна, в Зеленодольську були названі вулиці Наташі Малаєвої і Григорія Рибалка (при підтримці вчителів Копотієнко Луїзи Миколаївни, Зеленецького Павла Піменовича, Волкової Ніни Олексіївни).
Протягом всієї історії школи завжди активно діяло і діє дійсне учнівське самоврядування. Ті, хто пройшли цю школу надалі ставали і стають лідерами в науці, виробництві, творчій діяльності. Також за традицією завжди знаходяться на належній висоті спорт та художня самодіяльність.
За 45 років школа випустила приблизно 3000 учнів. Лікарі і вчителі, військові, електрики і машиністи, робітники культури і будівельники, - люди різних професій вийшли із стін нашої школи. Працюють на науковій ниві: Степанова Наталя, доктор філософських наук; Макарова Наталя, кандидат хімічних наук; Феофілов Ігор, кандидат технічних наук; Петроченков Віктор, кандидат математичних наук та інші. В енергетиці працюють Дегтяренко Сергій – директор Придніпровської ТЕС, Комаров Олександр – начальних цеху Криворізької ТЕС та багато інших. Ось ще деякі прізвища наших випускників: Єфімов Валерій – завідуючий міським відділом освіти в м. Тихвін Ленінградської області (Росія); Буткін Павло - телекомпанія ВІД, Останкіно, начальник служби безпеки; Чубай Лариса – член професійної психотерапевтичної ліги інституту групової та сімейної психотерапії (Москва); Єлізов Микола, Малай Андрій та
Шарпар В’ячеслав - відомі спортсмени та тренери ведучих українських та російських футбольних клубів; Лук’яненко Юрій – відомий оперний співак, кращий український тенор, отримав диплом Національної музичної Академії ім. Чайковського; Осипов Андрій – кінорежисер, неодноразовий переможець різноманітних кінофестивалів у жанрі «документальне кіно». І це лише мала частка тих, хто з гордістю говорить: «Я навчався в Зеленодольській другій».
В Зеленодольській загальноосвітній школі №2 працював раніше і продовжує сьогодні найкращі педагогічні традиції колектив яскравих творчих педагогів; колектив, який може вирішити будь-які поставлені перед ним завдання, традиції якого надихають учнів, вчителів і батьків на співпрацю і демократичні взаємини.
В ліцеї постійно формується і підтримується бажання цілого ряду випускників стати педагогами і повернутися працювати в рідну школу (Байбурдова Н.А., Шатохіна О. В., Галкіна Р. А., Боєва Н.М., Карєва Л.В., Некрасова О. Г. та інші)
Свого часу у школі працювали Відмінники народної освіти Ковтун Валентин Григорович, Кашаріна Галина Олександрівна; Оксанич Людмила Гаврилівна була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора, Копотієнко Луїза Миколаївна – орденом Дружби народів, Осиповій Інні Миколаївні присвоєно звання Заслужений вчитель України.
Сьогодні в нашому ліцеї навчається 540 учнів. Працює 41 учитель: це досвідчені педагогічні кадри - 6 вчителів-методистів, 14 старших вчителів. Протягом останніх п’яти років більше 10% випускників закінчують школу з золотими та срібними медалями.
У 2015 році школа стала дипломантом першого ступеню VII Міжнародного форуму «Інформатика в сучасній освіті» за впровадження сучасних форм громадянської та неформальної освіти, розвиток волонтерського руху серед учнівської молоді.
І сьогодні вчителі і учні ліцею беруть участь у різних науково-педагогічних конференціях, різноманітних проектах, семінарах тощо.
1 вересня 2021 року ліцей відзначив своє 50-річчя.