ВИКОРИСТАННЯ ФОРМУЛ СКОРОЧЕНОГО МНОЖЕННЯ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ

Про матеріал
ВИКОРИСТАННЯ ФОРМУЛ СКОРОЧЕНОГО МНОЖЕННЯ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ
Перегляд файлу

Тема уроку: ВИКОРИСТАННЯ ФОРМУЛ СКОРОЧЕНОГО МНОЖЕННЯ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ

Мета уроку : виробити в учнів уміння розкладати різницю квадратів та суму й різницю кубів на множники із використанням відповідних формул скороченого множення.

Тип уроку:урок  застосування знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Учитель спонукає учнів до само- та взаємоперевірки готовності до уроку; перевіряє наявність учнів на уроці.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Ступінь засвоєння навичок і вмінь, опрацьованих на попередньому уроці,  перевіряємо  під час виконання тестового завдання.

Варіант 1

Варіант 2

1. Подайте у вигляді квадрата двочлена : 1) ; 2) ;

3) ; 4) інша відповідь.

2. Розкладіть на множники :

1) ; 2) ; 3) ;

4) .

3. Який з виразів треба підставити замість , щоб його можна було подати у вигляді квадрата двочлена ?

1) 20; 2) 10; 3) 100; 4) 40

1. Подайте у вигляді квадрата двочлена : 1) ; 2) ;

3) ; 4) інша відповідь.

2. Розкладіть на множники : 1) ;

2) ; 3) ;

4) .

3. Який вираз треба підставити замість , щоб даний вираз можна було подати у вигляді квадрата двочлена ?

1) ; 2) ; 3) ; 4)

По закінченні цієї роботи здійснюємо самоперевірку та корекцію, повторивши основні теоретичні положення.

ІІІ. Формулювання мети й завдання уроку

Після проведеного ІІ етапу уроку, під час якого повторюються основні теоретичні відомості, використані на попередньому уроці, більшість учнів усвідомлює той факт, що основною метою уроку буде подальша робота з вироблення вмінь та відпрацювання навичок використання в подібних ситуаціях (розкладанні на множники) інших вивчених формул скороченого множення.

IV. Актуалізація опорних знань

Виконання усних вправ

1. Подайте вираз у вигляді квадрата одночлена:

36; ; ; ; ; .

2. Подайте вираз у вигляді куба одночлена:

27; ; ; ; ; .

3. Чому дорівнює неповний квадрат суми та неповний квадрат різниці виразів:

та ; 3 та х; та ; та 1?

4. Прочитайте вираз, використовуючи слова «сума», «різниця», «квадрат», «куб», «добуток»:

; ; ; ; ; .

Які з цих виразів можна розкласти на множники за формулами скороченого множення? Прочитайте ці формули, використовуючи виділені слова.

V. Застосування вмінь

Ця група формул (різниця квадратів та сума й різниця кубів) є більш простою для учнів. Але є кілька моментів, на які відразу слід звернути увагу, щоб попередити можливі помилки:

1) щодо різниці квадратів: за формулою розкладається різниця квадратів і в жодному разі не сума (маємо на увазі тільки множину дійсних чисел); щоб застосувати цю формулу, даний вираз спочатку подаємо як різницю квадратів;

2) щодо суми/різниці кубів ще раз звертаємо увагу на запис та стежимо, щоб другий множник був саме неповним квадратом різниці/суми.

Виконання усних вправ

1. Подайте вираз у вигляді різниці квадратів двох виразів:

1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) ; 6) .

2. Подайте вираз у вигляді суми/різниці кубів двох виразів:

1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) .

3. Чи правильні рівності:

1) ; 2) ;

3) ; 4) ?

Виконання письмових вправ

1. Розкладіть на множники:

1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) ;

6) ; 7) .

2. Розкладіть на множники за формулою різниці квадратів:

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

3*. Розв’яжіть рівняння:

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

4. Розкладіть на множники:

1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) ;

6) ; 7*) ; 8*) .

5*. Обчисліть значення виразу .

VI. Підсумок уроку

Встановіть відповідність

1) ;

2) ;

3) .

1) ;

2) ;

3) .

Поясніть вибір.

VII. Домашнє завдання:

 

docx
Додано
20 лютого
Переглядів
85
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку