Без води життя на Землі неможливе: в’яне квітка, страждає звір, замовкає пташка. Все живе на Землі потребує води. Кожна її крапля є дорогоцінним скарбом природи. Вода напуває землю, яка годує людину. Люди завжди розуміли значення води для себе і впродовж багатьох віків оспівували її як основу буття. Обожнювали все: море, озеро, річку, криницю, джерело
Номер слайду 4
Деколи на поверхню землі виходить вода, в якій розчинені солі і гази. Таку воду називають мінеральною, і вона має лікувальні властивості. Джерела в природі нашого краю зустрічаються часто, мінеральні — рідше. В Україні здавна шанували джерела. Чистота та бездоганні смакові якості джерельної води сприяли тому, що народ надавав їм символічного значення — вода вважалася живою, тобто особливо цілющою. За народними повір’ями, жива вода давала силу, зцілювала рани і повертала до життя.
Номер слайду 5
Ріки України — це її багатство. Віддавна люди селилися поблизу річок. Брали з них воду, ловили рибу, сплавляли ліс. З давніх-давен вони використовуються як судноплавні шляхи для перевезення вантажів і пасажирів. На ріках побудовані гідроелектростанції. Електроенергія, яку виробляють на гідроелектростанціях, є дешевою й екологічно чистою. В південних, центральних і східних областях воду річок використовують для зрошування земель. У річках водяться звірі, риби, водоплавні птахи. Біля річок завжди свіже повітря. Тому тут добре відпочивати.
Номер слайду 6
Азовське та Чорне море - це одна із найбагатших, найпродуктивніших водойм світу. У морі водиться багато видів риб. Люди отримують рибу, морську капусту, водорості, з яких добувають йод, бром, солі калію. Із дна морів та океанів добувають нафту, газ, олово, залізні та мідні руди. Вода океанів та морів є транспортним шляхом. У морях, озерах та річках України водиться багато різноманітної риби, серед якої такі цінні промислові види, як осетер, оселедець, кілька, бичок, лящ, судак. У ставках та водосховищах розводять коропа, товстолобика, білого амура.
Номер слайду 7
Минав час, наші попередники пізнали закони природи, навчились створювати машини і нові технології. Вирубуючи ліси, осушуючи болота, будуючи заводи і фабрики, автомобілі та літаки, вносячи у ґрунт мінеральні добрива та отрутохімікати, ми майже не замислюємося, як же це позначиться на природі і нашому здоров’ї, адже води стають отруйними, що призводить до загибелі водних організмів, таку воду не можна пити і готувати на ній їжу. В забрудненій воді з’являються різноманітні бактерії, які швидко розмножуються (вода стає чорною і смердючою). І тоді в багатьох річках не можна навіть купатися. Купаючись у забрудненій воді, можна захворіти. Ми не можемо дізнатися: чиста вода чи ні, тільки дивлячись на неї.
Номер слайду 8
Наслідки забруднення водної оболонки нашої планети - жахливі! Водойми України потребують охорони від забруднення. Для запобігання забруднення водойм треба не засмічувати водні простори, насаджувати водоохоронні ліси, економно використовувати воду, будувати очисні споруди, у яких вода проходить через різноманітні фільтри. Вони затримують шкідливі речовини, а чиста вода повертається назад у водойми.
Номер слайду 9
Способи охорони водойм Відпочиваючи не розкидати сміття та прибирати перед відходом. Не викидати хімікати з підприємств. Не виловлювати багато риби. Не викидати сміття у воду. Не мити машини у воді. Економити воду річок та озер. Бережіть водойми, адже забруднення водойм небезпечно для усього живого.
Номер слайду 10
Відгадай загадкиІз-за гірки, з-під крутої,Прокрадається норою,Та й до моря утіка,Через лози по ярах. (Джерело)Серед села корито. Водою налито,Біля нього вербичка пухнастаІ калина гіллястаІ малеча і доросліЧасто йдуть до нього в гості. (Озеро)Всі обходять це місце: Тут земля наче тісто,Тут осока, купини, мохи... Немає опори для ноги. (Болото)Трохи тремтить на вітерціСтрічка на просторі,Вузький кінчик в джерелі,А широкий в море. (Річка)Його не вичерпать нікому,І не засипати піском,На ньому не зробити стежку,Щоб іти пішком. Воно безкрає, синє,А хвилі все біжуть,І кораблі красиві,По водній гладі йдуть.(Море)