Підготувала:
викладач математики, інформатики
Тристан Олеся Володимирівна
Предмет: «Інформатика»
Тема програми: «Електронні таблиці та їх призначення»
Тема уроку: «Використання можливостей табличного редактора
Microsoft EXCEL»
Мета уроку:
Міжпредметні зв’язки: Обробка текстової та графічної інформації, українська мова, виробниче навчання.
Тип уроку: Формування практичних вмінь і навичок
Матеріально – дидактичне оснащення уроку:
План уроку:
І. Організаційна частина:
Оголошення учням теми й мети уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань:
Відповіді учнів на теоретичні питання по даній темі
ІІІ. Практична робота на ПК по картках - завданнях
IV. Самоаналіз і самооцінювання учнями своєї роботи
V. Підведення підсумків уроку й виставлення оцінок за урок
Підведення підсумку уроку. Виставлення та мотивація оцінок
VI. Домашнє завдання
Хід уроку:
І. Організаційна частина
1.1 Перевірка присутності учнів на уроці.
1.2. Перевірка учнів до готовності уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування:
ІІІ. Лабораторно - практична робота на ПК по картках
Завданнях в малих групах
ЗАВДАННЯ №1
Введення, редагування та форматування табличних даних.
ХІД РОБОТИ
Таблиця 1
Шумові характеристики деяких
джерел шуму
Джерело шуму |
Відстань до джерела, м |
Рівень звукового тиску, дБ |
Шелест листя, тихий шепіт |
1 |
10-15 |
Цокання будильника |
1 |
30 |
Струміння води з крану |
1 |
40-45 |
Друкарська машинка |
1 |
50 |
Телевізор |
4 |
80-95 |
Вантажівка, що їде вулицею |
7 |
90-95 |
Крик підлітка |
1 |
100-105 |
Відбійний молоток |
1 |
110-120 |
Двигун гелікоптера |
10 |
110 |
Постріл з гармати, старт ракети |
100 |
120-150 |
Реактивний двигун |
10 |
130 |
форматі #,##
ЗАВДАННЯ № 2
Опрацювання табличної інформації за допомогою формул та операцій ЕТ
ХІД РОБОТИ
Таблиця 2
Маса деяких органів дорослої людини
Назва органу |
Відносна маса органу, відсоток до маси тіла |
Маса людини, кг |
||
|
|
65 |
75 |
90 |
Мускулатура |
44 |
|
|
|
Скелет |
17 |
|
|
|
Шкіра |
18 |
|
|
|
Головний мозок |
2,2 |
|
|
|
Серце |
0,5 |
|
|
|
Очі |
0,02 |
|
|
|
Легені |
1,5 |
|
|
|
Печінка |
2,8 |
|
|
|
Нирки |
0,5 |
|
|
|
Кров |
7 |
|
|
|
Таблиця 3
Хімічний склад тіла людини
Маса людини,кг |
12 |
40 |
55 |
70 |
Вода (60%) |
|
|
|
|
Білки (19%) |
|
|
|
|
Жири (17%) |
|
|
|
|
Вуглеводи (17%) |
|
|
|
|
Зола (3%) |
|
|
|
|
ЗАВДАННЯ № 3
Опрацювання табличної інформації за допомогою вбудованих функцій та операцій електронних таблиць
ХІД РОБОТИ
Таблиця 4
Тривалість життя тварин
Тварина |
Тривалість життя, роки |
Щуки |
300 |
Сардини |
100 |
Лящі |
95 |
Коропи |
150 |
Середня тривалість життя риб |
|
Черепахи |
175 |
Жаби |
16 |
Змії |
30 |
Чайки |
44 |
Папуги |
90 |
Ворони |
70 |
Дикі гуси |
80 |
Страуси |
40 |
Шуліки |
115 |
Орли |
104 |
Сороки |
162 |
Середня тривалість життя птахів |
|
Максимальна тривалість життя птахів |
|
Мінімальна тривалість життя птахів |
|
Коні |
25 |
Бики |
27 |
Вівці |
13 |
Кози |
23 |
Собаки |
21 |
Коти |
11 |
Середня тривалість життя домашніх тварин |
|
Максимальна тривалість життя домашніх тварин |
|
Мінімальна тривалість життя домашніх тварин |
|
ЗАВДАННЯ № 4
Побудова діаграм і графіків під час роботи з ЕТ
ХІД РОБОТИ
Таблиця 5
Відносна частка типів угідь в Україні
(І ст.н.е. та наприкінці ХХст.)
Тип угідь |
І ст.н.е., % |
кінець ХХст., % |
Ліси |
51 |
14 |
Степи |
32 |
0,5 |
Луки |
0,5 |
11 |
Болота |
3 |
1 |
Водні угіддя |
4 |
2 |
Солончаки та солонці |
2,5 |
1,5 |
Орні землі, техногенні ландшафти й поселення |
7 |
70 |
Ви маєте отримати такі діаграми:
Таблиця 6
Підвищення температури атмосфери
Землі за рахунок збільшення концентрації
СО2, СН4, N2O та фреонів
Роки |
Температура збільшується на |
1860 |
1 |
1880 |
0,8 |
1900 |
1,1 |
1920 |
0,6 |
1940 |
1,2 |
1960 |
0,6 |
1980 |
1 |
2000 |
1,5 |
2020 |
2 |
2040 |
4 |
Ви маєте отримати таку діаграму:
Додаток 1
Відносна частка типів угідь в Україні
(І ст.н.е. та наприкінці ХХст.)
Тип угідь |
І ст.н.е., % |
кінець ХХст., % |
Ліси |
51 |
14 |
Степи |
32 |
0,5 |
Луки |
0,5 |
11 |
Болота |
3 |
1 |
Водні угіддя |
4 |
2 |
Солончаки та солонці |
2,5 |
1,5 |
Орні землі, техногенні ландшафти й поселення |
7 |
70 |
Додаток 2
Підвищення температури атмосфери
Землі за рахунок збільшення концентрації
СО2, СН4, N2O та фреонів
Роки |
Температура збільшується на |
1860 |
1 |
1880 |
0,8 |
1900 |
1,1 |
1920 |
0,6 |
1940 |
1,2 |
1960 |
0,6 |
1980 |
1 |
2000 |
1,5 |
2020 |
2 |
2040 |
4 |
Бланк самооцінювання
Група №___
Прізвище та ім’я ____________________
Теоретичні запитання |
Практична робота |
|||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Підсумкова оцінка за урок ______
Підпис викладача _____
Критерії оцінювання
Робота учнів на уроці оцінюється викладачем в підсумковій частині уроку, після отримання бланків самооцінювання учнів, де учні виставляли собі «плюс» за кожну правильну відповідь на теоретичні запитання і бали за практичну роботу.
За практичну роботу учні виставляють собі оцінку по дванадцятибальній системі, обсудивши це зі своєю групою.
Оцінку високого рівня (9 – 12 балів) отримають учні, відповівши на всі теоретичні запитання без помилок і виконавши практичну роботу на оцінку від десяти до дванадцяти балів.
Оцінку достатнього рівня (7 – 9 балів) отримають учні, відповівши на більш чим сім теоретичних запитань без помилок і виконавши практичну роботу на оцінку від сіми до дев’яти балів.
Оцінку середнього рівня (4 – 6 балів) отримають учні, відповівши на більш чим чотири теоретичних запитань без помилок і виконавши практичну роботу на оцінку від чотирьох до шости балів.
Оцінку навчального рівня (1 – 3 бали) отримають учні, не відповівши, або відповівши на одне - три теоретичні запитання без помилок і виконавши практичну роботу на оцінку від одного до трьох балів.
У випадку, якщо дані критерії не виконуються, викладач виставляє оцінку учню на свій розсуд, об’єктивно оцінюючи роботу учня на уроці.