Вікторина на тему: «Цікавий світ професій» Захід- подорож.
Мета: поповнити знання про професії,розвивати мислення, увагу, допитливість, творчу фантазію; розширити і закріпити знання учнів про професії, виховувати повагу до людей праці; шанобливе ставлення до праці.
Обладнання: роздруковані прислів’я, загадки і ілюстрації по темі,набір овочів,каструля)
Хід заняття
І.Організація дітей.
1. Привітання.
Давайте привітаємось,
Давайте посміхнемося,
Давайте в очі глянемо,
І нам тепліше стане.
Раз рука, два рука,
Раз плече, два плече.
Голова вліво, вправо подивилась,
Посміхнулась, привіталась.
ІІ. Вступна бесіда
- А ви, діти, любите мріяти? А чи задумувались ви ким стане в майбутньому?
- Хтось мріє стати геологом, дизайнером чи програмістом?
-А ким ти мрієш стати?
-Отже, сьогодні ми з вами здійснимо цікаву подорож у світ професій.
-Зустрічайте. Перший гість.
Загадка
Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує -
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури? ЛІКАР
-Перше завдання від лікаря.
-Назвіть лікарські рослини.(Звіробій,ромашка,подорожник,обліпиха,глід тощо)
-От послухайте загадку.
І червона, й соковита,
Та гірка вона все літо.
Припече мороз – вона
Стала добра й смачна. (Калина)
Дівчинка в одязі калини:
Калина разом із вербою є символами України. "Без верби й калини нема України" — кажуть в народі. Звичайно ж, головне джерело вітамінів - це ягоди. Ці маленькі червоні ягідки - джерело вітамінів і корисних речовин: вітаміни С, А, Е, Р, К, органічні кислоти, цинк, хром, селен, йод, залізо і багато іншого. Завдяки лікувальним властивостям ягід, їх використовують в боротьбі з різними захворюваннями. Настій з ягід калини допомагає впоратися із захворюваннями шлунково-кишкового тракту: коліт, ентерит, виразка.
-Отже, діти, бережіть калину і інші лікарські рослини. Це скарбниця для здоров’я.
Другий гість.
Вихователь. Послухайте прислів’я і відгадайте про яку професію йтиме мова.
Вари воду, вода й буде, вкинь круп, каша буде.(Це професія кухара.)
-Заходить кухар.
--Хто з вас ,діти, любить борщ?
-А ви знаєте з яких овочів готують борщ?(В корзинці лежать овочі і фрукти і кастрюля)
-Давайте зараз і зваримо борщ.(Діти складають все в каструлю.)
- Молодці. Ви правильно зібрали овочі до борщу. Вдома разом з мамою чи бабусею приготуєте борщ і разом посмакуєте.
-Вихователь:А зараз переглянемо відео про декілька цікавих професій.
-А ви потім скажете, яка з професій вас найбільше зацікавила.
-Кому яка професія сподобалась?
-Отже, діти, всі професії важливі. І кожна з них в житті потрібна.
ІІІ.Танцювальна хвилинка
(Під музичний акомпонімент)
ІV.Продовження подорожі у світ професій.
1.Проведення « Майстер- класу»
Загадка
Золоті у нього руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує. ПЕРУКАР
(Мама- перукар показує майстер-клас)
Вихователь: Послухайте приказку . Вченому світ, а невченому тьма.
-Звідки ви берете знання?(З книг)
Ви знаєте,що деякі книги використовують для навчання .Їх можна придбати в книгарні. Або ще де?(В шкільній бібліотеці)
2.Зустріч з шкільним бібліотекарем.(Розповідь бібліотекаря «Чи корисно читати книги?»)
V.Підсумок заходу.
-Отже , діти,сьогодні ви дізналися цікаве про професії. А , можливо, комусь одна з цих професій і сподобалась. Отже, прагніть до здійснення своєї мрії.
Учні читають вірш.
Спитай у тата чи у мами,
Які професії у них.
Професій в світі є чимало,
Сповна їх вистачить на всіх.
Та є одна поміж професій,
- Якої вчаться всі в житті,
Яка для кожного найперша,
Якої вчитиметесь ви.
Учитель, лікар чи геолог,
Письменник, слюсар чи шахтар -
Всі називають головною
Одну професію - школяр!
Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш там набуть,
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким в дитинстві мрієш буть.
(А. Костецький)
1