Вікторина – конкурс «Скарбничка спостережливих та допитливих»

Про матеріал

Літній табір відпочинку для учнів початкових класів

Виховний захід

Мета: формувати навички толерант­ного спілкування, уміння працювати у групі, аргументувати свою точку зору, знаходити альтернативне розв'язання проблеми; сприяти розвитку логічно­го мислення, пізнавальних здібно­стей та інтересів, уваги, пам'яті, фор­муванню мовленнєвої культури дітей; спонукати учнів до самоосвіти та до самовдосконалення; виховувати по­чуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання: плакат «Розумні люди — найкраща енциклопедія»; емблеми ко­манд вигляді м'яких іграшок); картки-емблеми; малюнки професій; малюнки-плутанки.

Перегляд файлу

Вікторина – конкурс

«Скарбничка спостережливих  та допитливих»

 

Мета: формувати навички толерант­ного спілкування, уміння працювати у групі, аргументувати свою точку зору, знаходити альтернативне розв'язання проблеми; сприяти розвитку логічно­го мислення, пізнавальних здібно­стей та інтересів, уваги, пам'яті, фор­муванню мовленнєвої культури дітей; спонукати учнів до самоосвіти та до самовдосконалення; виховувати по­чуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання: плакат «Розумні люди — найкраща енциклопедія»; емблеми ко­манд вигляді м'яких іграшок); маг­нітофон; картки-емблеми; малюнки професій; малюнки-плутанки.

 

ХІД ЗАХОДУ

Звучить пісня «Чомучки».

1. Привітання учасників гри. Озна­йомлення з правилами та умова­ми гри.

Умови та правила гри

  • У грі беруть участь п'ять команд по шестеро учасників.
  • Головне завдання гравців — як­найшвидше дати правильну від­повідь.
  • Право відповідати має гравець або команда, капітан якої першим пі­дійняв емблему команди.
  • За правильну відповідь гравець або команда отримують 1 ігровий бал.

• Команди об'єднуються методом жеребкування.

  1. Обирання капітанів команд
  1. Жеребкування (капітани із за­плющеними очима беруть іграшку-емблему). На дошку вивішуються картки-емблеми.

 

Розминка

Гра « Так чи ні» (відповідає вся команда)

  1. Скажи, співає сом пісні? (Ні)
  2. Чи вміє плавати гусак? (Так)
  1. Ч й може стати у вогні вода холод­ним льодом? (Ні)
  1. Червоний мак в січневу пору квіт­не? (Ні)
  2. А крокодили на сосні свої буду­ють гнізда? (Ні)
  3. Чи може вище гір літак у вишину злетіти? (Так)
  4. Якщо не їстиме три дні, верблюд ходити зможе? (Так)
  5. До розбишак і забіяк чи є в людей повага? (Ні)
  6. Коли розсердиться їжак, слона він вбити може? (Яг)
  7.            Ріка біжить у долині, чи є у неї ноги? (Ні)

— Добре розім'ялись!

Починаємо гру.

Бажаю всім успіхів і перемоги!

 

Будьте уважними, відповідає той, у кого емблема!

 Подивимось, чи достойних обра­ли капітанів?

І тур

1. Конкурс «Скільки?» (конкурс капітанів)

  1. Скільки гномів зустріла Білосніжка?(7)
  2. Скільки козенят з'їв вовк? (6)
  3. Скільки розбійників обдурив Алі-Баба?(40)
  4. Скільки звірів помістилося в ру­кавичці? (7)
  5. Скільки звірів зустрілося з Колоб­ком? (4)

 Бачу, достойних капітанів обра­ли діти.

А тепер подивимось, як дружать із книгою ваші товариші?

2. «Казки»

  1. Хто першим знайшов рукавичку? (Мишка)
  2. Хто останнім бачив Колобка? (Ли­сиця)
  3. У якій казці всі місяці в одну ніч дібралися разом? («Дванадцять місяців»)
  4. У якому творі-казці герої — овочі та фрукти? («Пригоди Цибуліно»)
  5. У якому творі розповідається про хлопчика, який малим потрапив

у джунглі й увійшов до вовчої зграї? («Мауглі»)

— Дружно працюєте, як одна команда!

А чи зможете придумати девіз?

3. Девіз

Діти складаютьдевіз команди (у конвер­ті запропоновані слова-«розсипанки»).

  •   Один — за всіх, всі — за одного.
  • Товариша підтримуй та перемогу отримуй.
  •   Ми єдині та непереможні.
  • Ми як один кулак, не подолати нас ніяк.
  • Коли ми разом — переможемо від­разу.

4. «Ребуси»

40 а

(Сорока)

и І

(Йод)

пі 2 л

(Підвал)

100 лиця

(Столиця)

9"ноЮ0

(Дев'яносто)

5. «Розумнички»

  1. Трійка коней пробігла 12 км. Скіль­ки пробіг один кінь? (12км)
  2. До школи йшло 5 хлопчиків, а на зустріч їм 4 дівчинки. Скільки ді­тей ішло до школи? (5)
  3. Юрко накреслив відрізок 10 см, а Олег 1 дм. У кого довший відрі­зок? (Відрізки рівні.)
  4. На гілці сиділо 9 пташок. 1 пташ­ку схопив кіт. Скільки пташок за­лишилось? (0)
  5. У матері 5 дочок, у кожної з них по 1 братові. Скільки дітей у ма­тері? (6)

Підсумок І туру. Максимальна кіль­кість балів — 5.

II тур

 Цей тур дещо складніший від по­переднього.

1. «Загадки-жарти»

  1. Яке поле не виореш? (Узошиті)

II тур

 Цей тур дещо складніший від по­переднього.

1. «Загадки-жарти»

  1. Яке поле не виореш? (Узошиті)

II тур

 Цей тур дещо складніший від по­переднього.

1. «Загадки-жарти»

  1. Яке поле не виореш? (Узошиті)
  2. У чому не можна провертіти дір­ку? (Уводі)
  3. 3 якої миски не можна наїстися? порожньої)
  4. У яку бочку не можна налити води? повну)
  5. Де вода стоїть стовпом? (Усклянці)

 Вад жартів переходимо до серйоз­них запитань. Будьте уважними!

2. «Професії»

  1. Хто лікує людей? (Лікар)
  2. Хто вчить дітей? (Учитель)
  3. Хто працює в магазині? (Прода­вець)
  4. Хто придумує людині одяг? (Мо­дельєр)
  5. Хто виготовляє торти й цукерки? (Кондитер)

3. «Айболить»

  1. Як називають пошкодження зуба? (Карієс)
  2. Якою є температура людського тіла? (36,6°)
  3. За яким номером викликають швидку допомогу? (103)
  4. Що слід дати понюхати людині, яка втратила свідомість? (Наша­тирний спирт)
  5. Чим потрібно обробити рану? (Пе­рекисом водню)

4. Спорт

 А щоб не хворіти, що слід робити?

  1. Хто такий Андрій Шевченко? (Ві­домий український футболіст)
  2. Українська чемпіонка з плаван­ня. (Яна Кючкова)
  3. Як називається штрафний удар у футболі? (Пенальті)
  4. Як називається човен, на якому змагаються у греблі? (Байдарка)
  5. Як називається кінець дистанції? (Фініш)

 «Усна народна творчість» (відповідає вся команда)

 Продовж прислів'я.

  1. Книга вчить,... (як на світі жить).
  2. Пташка красна пір'ям,... (а люди­на знаннями).
  3. Добре того вчити,... (хто хоче вчи­тися).
  4. Бджола мала... й та працює).
  5. Не смійся з другого,... (щоб тобі не було такого).

6. «Народний прогноз ник». Конкурс спостережливих

 Діти, зараз літо, а ми спробуємо передбачити, якою ж буде зима. Зга­дайте народні прикмети.

  1. Пізній листопад — (до суворої та тривалої зими).
  2. Якщо у жовтні листя з берези і дуба не все опало — (чекай суворої зи*іи).
  3. Сухий вересень — (на пізню зиму).
  4. Грім у жовтні — (на малосніжну і коротку зиму).
  5. 21 листопада — День Святого Ми­хайла. У народі кажуть: «Якщо на Михайла ніч ясна,... (то буде зима сніжна й красна)».

 Поспостерігайте!

6) Незабаром зима. Якщо перший
сніг випав на мокру землю — ...
(залишиться), на суху — ... (розтане).

Висновок. Яка на нас чекає зима?

7. «Державність»

  1. У якій державі ви живете? Укра­їні)
  2. Яке місто є столицею України? (Київ)
  3. Яка найбільша річка України? (Дні­про)
  4. Що є символом держави? (Герб, гімн, прапор)
  5. Яке місто є першою столицею України? (Харків)

8. «Смачненького»

1) Національна українська страва, яку
. подають із пампушками. (Борщ)

2) Без чого не обходиться іменинний стіл? (Без торта)

  1. Як називається страва з будь-якої крупи? (Каша)
  2. Маленькі кондитерські вироби, загорнуті в яскраві обгортки. (Цу­керки)
  3. Що обов'язково додають у всі пер­ші й другі страви? (Сіль)

9. «Мозаїка»

1) Яка тварина змінює шубку із сірої на білу?

зайчик   кіт   білка   лисиця

2) Наклеюємо на конверт

листівку марку аплікацію малюнок

3) Перша нота —

ре     мі     до     фа

4) Пора року

серпень осінь     субота    канікули

5) Скільки ніг у павука?

2      4      6      8

 Перед завершальним етапом тріш­ки відпочинемо.

Попрацюють капітани.

10.«Кумедні історії»

 У житті кожного із нас трапляється багато кумедних історій. Ви їх розпо­відаєте своїм друзям і смієтесь, адже вони поліпшують настрій.

Нашим капітанам необхідно розпо­вісти невеличку історію, щоб розсмі­шити клас.

ПО ЗАСЛУЗІ

Дівчинка. Тобі мама дає щось, коли ти слухняний?

Хлопчик. Ні, вона мені дає тоді, коли я неслухняний.

ПОКЛИЧУ МАМУ

Мама, вкладаючи сина в ліжко:

 Якщо тобі захочеться чогось уно­чі, поклич свою маму, і татко відра­зу прийде.

РЕЗУЛЬТАТ

Учителька. У твого брата п'ять яблук, ати в нього два забереш. Яким буде результат?

Андрій. Він мене відлупцює. ЛИЦЕМІРСТВО

Учитель. Іванку, ти знаєш, хто та­кий лицемір?

Іванко. Знаю, хлопець, який іде до школи з усмішкою на обличчі.

ЗЛЮБОВІ

  • Я тебе караю, бо люблю, синку,— каже батько.
  • Знаю, тату! Але стільки любові я не заслужив.

Підсумок IIтуру. Максимальна кіль­кість балів — 10.

III тур

1. «Тренуйте пильність»

 Цс завдання зовсім не схоже на попереднє! Ми всі подивимось, як ви можете домовлятись одне з одним і доходити порозуміння.

Кожній команді пропонується малюнок-«плутанка» з силуетів диких та свійських тварин.

 Уважно подивіться і розфарбуйте 1 тваринку (кожний). Для того щоб виграти, команді слід розфарбувати не менше ніж 6 фігурок.

2. «Розсипаночка»

 Оцініть свої старання. Складіть розсипаночку.

  1. Маибмвоглдоеджцзі (Ми — молодці!)
  2. М а и б п в е гр д ш е і (Ми перші.)
  3. М аи б н ве гп д ежрзе и м ко п ж м н о і (Ми непереможні.)
  4. Маибнвагйдреожзкузмл н о і п ш р і (Ми найрозумніші.)
  5. Маибнвагйдкержазщиі. (Ми нау кращі.)

Визначаються переможці. Вручаються нагороди.

Звучить пісня про дружбу. Підсумок III туру і всієї гри.

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
12 травня 2018
Переглядів
1667
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку