Вимірювання довжини предметів. Побудова відрізків заданої довжини. Розв'язування задач

Про матеріал
Розробка уроку з математики. Тема: Вимірювання довжини предметів. Побудова відрізків заданої довжини. Розв'язування задач
Перегляд файлу

ТЕМА: Вимірювання довжини предметів.Побудова відрізків заданої довжини. Розв’язування задач.

МЕТА: перевірити знання учнів про одиниці довжини (1 см і 1 дм) та співвідношення між ними; формувати практичні уміння будувати відрізки та вимірювати їх довжину; розвивати в учнів уміння застосовувати знання таблиць додавання та віднімання для розв’язання прикладів та задач. Обладнання: смужки довжиною 1 см і 1 дм різного кольору; картки з прикладами; предметні малюнки.

Організація класу :Привітання : Добрий день!

 В добрий час!

Рада, діти, бачить Вас!

 Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Хід уроку

 

Тренінгова вправа «Настрій» -   Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте один одному посмішку. У нашому класі стало ніби світліше від яскравих кольорів гарного, веселого настрою.

 А як ви вважаєте, яким настроєм треба запастися, щоб плідно працювати?(працьовитим, цілеспрямованим, серйозним.)

- А тепер налаштовуємося на серйозний, працьовитий настрій. Для цього закрийте очі й пригадайте день, коли ви гарно працювали.

 І зараз ми готові обрати настрій , що допоможе зробити наш урок цікавим і

плідним.

 

 

https://ds03.infourok.ru/uploads/ex/123c/0004cd2b-4e1bfa18/img5.jpg

. (Діти обирають малюнок настрою).

 

 

  1. Актуалізація знань учнів.

 Сьогодні наш урок незвичайний. Ми з вами будемо подорожувати в місто Лабіринтів.  Місто Лабіринтів запрошує допитливих мандрівників на математичну екскурсію!

 

  1. Розвиток  графічних умінь — Запам’ятайте розташування фігур. Спробуйте накреслити в зошиті фігури, які ви запам’ятали, у тій самій послідовності.

Інформація і МИ: роздуми, цікавинки, запитання і відповіді, задачі для  дітей і дорослих, новини...: Множини навколо нас: завдання з одним колом

 

  1. Вимірювання та креслення відрізків
  2.   Виконання завдання 3. Діти розглядають малюнок у підручнику.

 Роблять висновок, що 1 м = 10 дм, 1 дм = 10 см, 1 м = 100 см

  1. Вимірювання смужок паперу. В учнів на парті — смужки паперу різного кольору і довжини. Учні вимірюють смужки, порівнюють їх довжини.
  2. Виконання завдання 4. Назвати пропущені одиниці довжини.
  3.  Самостійна робота (№ 5).

Діти самостійно виконують завдання. Потім обмінюються зошитами з сусідом по парті і перевіряють роботу. Вказують на помилки, допомагають виправити їх.

6) Розв’язання прикладів усно. На дошці — записи:

1 дм 1 см = ___ см

18 см = ___ дм ___ см

 14 см = ___ дм ___ см

1 дм 3 см = ___ см

1 дм 6 см = ___ см

10 см = ___ дм

4. Фізкультхвилинка: Я малюю зайчика для вас — раз.

 (Колові рухи руками над головою.)

Це у нього, бачите, голова — два.

 (Руки кладуть на голову.)

 Це у нього вуха догори — три.

 (Піднімають руки вгору до вух.)

Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири.

 (Повертають тулуб вліво, вправо.)

Це очиці весело горять — п’ять.

(Руки до очей.)

Ротик, зубки, хай морквинку їсть — шість.

(Жують)

Шубка тепла, хутряна на нім — сім.

 (Плещуть у долоні.)

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом,— вісім.

(Підскакують.)

Ще довкола посаджу дерева я — дев’ять.

 (Садять дерево, притоптують ямку.)

 І хай сонце сяє з піднебесся — десять.

 (Піднімаються на носках.)

II. Розвиток математичних умінь

  1. Виконання завдання № 6. Діти усно виконують завдання ланцюжком.

 2. Учні розв’язують приклади, записані на дошці.

 3 + 7 – 5=                           10 – 5 + 4=

2 + 8 – 7 =                           9 – 7 + 6 =

7 – 6 + 9 =                           8 – 5 – 2 =

 5 + 4 – 6 =                          2 + 6 +2 =

3 + 5 – 2 =                           6 – 4 + 7 =

 

  3. Самоперевірка роботи Учитель відкриває записані на дошці відповіді прикладів. Діти перевіряють роботу, виправляють помилки.

4. Робота над задачами

1) Задача з логічним навантаженням.

 Оксанка, Маринка та Іринка купили по пиріжку: одна з капустою, друга — з рисом, третя — з яблуками. Хто з них купив який пиріжок, якщо в Оксанки пиріжок не з капустою і не з яблуками, а Маринка не любить пиріжки з капустою?

 2) Розв’язання задачі № 8.

. — Прочитайте умову задачі.

— Прочитайте запитання.

— Чи можемо дати відповідь на запитання задачі?

 — Чому?

— Якою дією розв’язуватимемо задачу?

Діти записують скорочений запис та розв’язання в зошитах.

Д.-29 м.

В. – 7 м.

З. - ? м

III. Підсумок уроку:

Рефлексія:

На уроці:

  1. Я дізнався…..
  2. Я зрозумів……
  3. Мені сподобалось….
  4. Мені не сподобалось…..
  5. Я навчився……
  6. Мене зацікавило……..
  7. Я відчув труднощі……
  8. Я не вмів, а тепер умію…
  9. Мене надихнуло на……
docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
8 листопада 2020
Переглядів
2188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку