3. Циркулярна пилка. Табіта Беббітт, спостерігаючи, як чоловіки пиляли дрова звичайною дворучною пилкою, помітила, що їх сили і час витрачаються нераціонально. Адже розпил відбувається лише при русі інструмента вперед. Незабаром (1810 року) вона запропонувала дискову пилку, яка весь час рухається вперед і виконує тільки корисну роботу.
4. Перша мова програмування. Англійка і математик Ада Лавлейс народилася в 1815 році і написала першу програму для ЕОМ, причому в ті часи обчислювальні машини існували тільки в теорії. Код Лавлейс – це такий алгоритм для обчислення Чисел Бернуллі, був застосований через 100 років на реальних пристроях. Ада ввела в обіг терміни «цикл» і «робоча комірка», а в 20 столітті в її честь названа мова програмування Ada.
11. Склоочисники Перші двірники для автомобіля винайшла Мері Андерсон. Їй стало шкода водія тролейбуса, який змушений був під час хуртовини щохвилини зупиняти машину і згрібати сніг з вітрового скла. Мері створила модель керованих двірників, які кріпилися на лобове скло, і запатентувала його в 1903 році.
12. Фільтр для кави. Велика любителька кави Мелітта Бенц не могла змиритися з тим, що останній ковток з чашки містив завжди більше кавової гущі, ніж кави. Вона продірявила дно латунної каструльки і поклала туди промокальний папір зі шкільного зошита її старшого сина. Так був винайдений фільтр для кави. 20 червня 1908 року вона отримала патент на свій винахід як на корисну модель.
13. Глушник для автомобіля Перші машини випускалися взагалі без глушника - можете уявити, скільки шуму вони створювали на дорозі: лякали коней, людей, та й взагалі заважали спокійно жити. Ситуацію виправила Ель Долорес Джонс, придумавши акустичний фільтр для автомобільних двигунів. Винахід був запатентований в далекому 1917 році і встановлювався на всі машини.
14. Підгузки. Втомлена мама і домогосподарка Маріон Донован в 1917 році сіла за швейну машинку з душовою фіранкою і, після декількох спроб, створила водонепроникні покриття для підгузника. На відміну від гумових повзунків, які вже були на ринку, підгузки Донован не викликали попрілостей і не стискали ніжну шкіру дитини.
15. Котел опалення. Газовий котел опалення винайшла афроамериканка Еліс Х. Паркер в далекому 1919 році. Завдяки цьому винаходу мільйони людей досі можуть бюджетно зігріти свій будинок. Котел Паркер легко встановлювався в опалювальні мережі, а не використовувався локально, як попередні моделі, і швидко знайшов застосування в багатоквартирних будинках.
17. Wi-Fi. Голлівудська актриса австрійського походження Хеді Ламарр була не тільки ефектною і красивою жінкою, а й успішною винахідницею. У 1942 році вона придумала систему зв'язку, в якій динамічно змінювався канал передачі сигналу. Технологія розширеного спектру і стрибкоподібної перебудови частоти отримала назву «Система прихованого зв'язку» і служила для віддаленого управління торпедами, щоб їх неможливо було перехопити. Нині використовується в мобільному зв’язку і Wi. Fi.
20. Мікрохвильовка і автоматизація механічної пральної машини. Джессі Картрайт належить багато інновацій побутової техніки: створення першої в той час моделі мікрохвильової печі Radarange і автоматизація механічної пральної машини. Сучасні пральні машини - це програмовані автомати, за що суспільство зобов'язане Джессі.
23. Бронежилет У 1965 році доктор Стефані Луіза Кволек винайшла синтетичний матеріал кевлар - синтетичне гнучке і легке волокно, що має високу міцність (у п'ять разів міцніше від сталі). Її винахід врятував тисячі життів поліцейським, пожежникам і військовим. Кевлар став основою для куленепробивних жилетів.
24. Силікон Скульптор Патрісія Біллінгс поставила собі завдання створити таку цементну добавку, яка б запобігала її творіння від руйнувань. Після кількох років експериментів, в 1970 році, вона, нарешті досягла своєї мети, винайшовши непорушну штукатурку. Незабаром після цього Біллінгс виявила, що матеріал був до того ж дивно стійкий до вогню.
Жінкам належить ще багато корисних винаходів. Це відкидні полиці і вентиляційна система в потягах (Олів Денніс), а також відро для сміття з педаллю (Ліліан Гілберт), невідбивне скло (Кетрін Блоджет), пеніцилін (Зінаїда Єрмолаєва), паперові пакети (Маргарет Нейт), тарілка-непроливайка для дітей (Алексія Ейбернеті), кольорові сигнальні ракети (Марта Костон), рюкзак-кенгуру (Енн Мур), настільна гра "Монополія" (Елізабет Меґі), виокремлення стовбурових клітин (Енн Цукамото), батареї для космічних станцій (Ольга Д. Ґонзалес-Санабрія), домашня система безпеки (Марі Ван Бріттан Браун), тощо.