Тип уроку
Вивчення нового матеріалу 3 клас
Тема уроку: Визначення закінчень у словах. Проведення інтерв’ю за поданими запитаннями на основі прочитаного тексту. Написання розгорнутої відповіді на запитання.
Мета уроку: продовжити роботу над будовою слова, ознайомити учнів з частиною слова, що може змінюватися, вчити визначати та правильно вживати закінчення у словах;
розвивати увагу, мислення, усне та писемне мовлення учнів під час виконання практичної роботи;
виховувати вміння працювати колективно , в парах, вміння оцінювати свою роботу.
Обладнання: підручник, картки із завданнями, картки з питаннями для гри «Мікрофон», відео https://youtu.be/bo4yUer3AwM?si=9qLXRzJW122DXZ72
Хід уроку
І. Орг. момент
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Повторення раніше вивченого матеріалу.
Гра «Пазли» Скласти слова, позначити корінь, вилучити зайве та пояснити свій вибір.
Бі + лий Бі + ло + чка Бі + лі + ти
ІІІ. Підготовча робота до повідомлення та пояснення нової теми уроку.
1. Колективна робота
Робота з текстом. https://youtu.be/bo4yUer3AwM?si=kh6TcbJgT7ECthx_
Мишка в нірку, в золоту комірку.
А ледащо котик мишки не спіймає,
Бо проворну мишку не наздожене.
Виписати з вірша виділені слова, позначити корінь.
ІV. Робота над вивченням нової теми уроку
1. Робота над складанням правила
- Які слова нам виділили?
- Що змінювалося в словах?
Вияснення разом з дітьми частини слова, яка може змінюватися, і звернути увагу учнів, що значення слова не змінюється.
- Де знаходиться частина? Перед коренем чи після кореня?
2. Перевірка складеного правила за підручником, відео https://youtu.be/bo4yUer3AwM?si=kh6TcbJgT7ECthx_
3. Практична робота.
Вправа 2. Колективна робота.
Обговорення отриманої інформації, робота з виділеними словами, визначення закінчення.
- На минулому уроці ми з вами дізналися інформацію про місто Івано -Франківськ. А сьогодні ми дізнаємося в якому місті побували Читалочка, Щебетунчик.
- Яку назву має місто?
- Що прикрашає це місто?
Місто, у місті, міста, містом.
Вправа 3.
Читання тексту та обговорення отриманої інформації.
Гра «Мікрофон»
- Як називається площа міста, яка дуже подобається гостям?
- Які будинки можна побачити на цій площі?
- Яку назву мають будинки, які схожі один на одного?
4. Робота над розвитком мовлення.
Гра «СМС- повідомлення»
У моєму місті (селі) мені подобається…….
V Закріплення.
Виправити помилки. Визначити закінчення.
Подорожувати країна.
Жити в країна.
Любити країна.
VІ. Підсумок уроку
- Як називається частина слова, що стоїть після кореня?
- Що таке закінчення?
- Як позначається закінчення у слові?
Оцініть свою роботу на уроці.
Вкажіть, що вдалося вам сьогодні найкраще на уроці.
VІІ. Дом. Завдання
Вправа 4. Списати два речення з виділеної частини, змінити слова, які записані в дужках.