Власність неповнолітніх

Про матеріал
Неповнолітні мають право на володіння, користування та розпорядження власною власністю, але в межах, встановлених законом. Власність неповнолітніх може бути як особистою, так і спільною з батьками або іншими опікунами. Неповнолітні також мають право успадковувати власність та отримувати її у дарунок. Проте, оскільки неповнолітні ще не мають повної цивільної дієздатності, то вони не можуть самостійно здійснювати всі правочини, пов'язані з їхньою власністю. Тому, законом передбачено, що правочини неповнолітніх щодо їхньої власності потребують згоди або дозволу батьків або опікунів. Презентація на цю тему допоможе роз'яснити права та обов'язки неповнолітніх, а також їхніх батьків або опікунів щодо володіння, користування та розпорядження власністю неповнолітніх. Також, це допоможе зрозуміти, які правочини неповнолітні можуть здійснювати самостійно, а які потребують згоди або дозволу батьків або опікунів. Крім того, презентація на цю тему може бути корисною для працівників органів опіки та піклування, адвокатів, нотаріусів, суддів та інших фахівців, які працюють з неповнолітніми та їхньою власністю.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Власність неповнолітніх

Номер слайду 2

Власність — це економічний термін, який означає належність особі того чи іншого майна. Право власності — юридичний термін. Право власності — це врегульовані законом суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження майном. Зміст права власності включає три складових: Це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини з приводу володіння, користування та розпорядження майном;Це право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Право володіння — це юридична можливість особи фізично впливати на річ (фактично панувати над нею). Володіння може бути законне (купівля у магазині телевізора, отримання автомобіля у спадок, отримання подарунка) і незаконне (крадіжка, скупка краденого, купівля побутової техніки за низькою ціною у наркомана). Право користування — це юридична можливість одержувати корисні властивості від речі для задоволення потреб. Наприклад, користування одягом, автомобілем, здавання в оренду квартири.

Номер слайду 3

Зміст права власності полягає у тому, що власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном{69 C7853 C-536 D-4 A76-A0 AE-DD22124 D55 A5}ПРАВО ВОЛОДІННЯПРАВО КОРИСТУВАННЯПРАВО РОЗПОРЯДЖЕННЯ- Це заснована на законі можливість фактичного утримання конкретною особою конкретної речі (майна) у своєму господарстві та здійснення безпосереднього впливу над нею - Це заснована на законі можливість володільця використовувати корисні властивості від конкретних речей (майна), які дають можливість задовольнити його відповідні потреби та інтереси- Це заснована на законі можливість визначати фактичну або юридичну долю речі (майна) шляхом її безпосередньої реалізації (споживання), відчуження (продажу, дарування, міни тощо) або здійснення інших правочинів чи договорів з приводу речей (майна)

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

pptx
До підручника
Основи правознавства 9 клас (Ратушняк С.П.)
Додано
7 травня
Переглядів
341
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку