Властивості степеня з цілим показником

Про матеріал
Урок з алгебри у 8 класі на тему: "Властивості степеня з цілим показником"
Перегляд файлу

Тема:   Властивості степеня з цілим  показником

Мета: вивчити властивості степеня з цілим від'ємним показником та сформувати вміння використовувати їх для розв'язування вправ на обчислення значень числових виразів і перетворень виразів зі змінними; виховувати інтерес до предмету

Тин уроку: засвоєння знань та первинних умінь.

Хід уроку

І. Організаційний момент

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Математичний диктант

  1. Доповніть речення:

Якщо b ≠ 0 і п — натуральне число, то b-n = ...

  1. Як записати у вигляді степеня з від'ємним показником?
  2. Запишіть у вигляді дробу: 5-3; 7-1 7; (ab)-2; ab-2.
  3. Обчисліть значення виразу: 2-3 + 3-2.

 

III. Формулювання мети і завдань уроку

 

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь

 

Виконання усних вправ

  1. Яке число слід піднести до квадрата, щоб дістати: 9; 81; 0; 16; ?

Яке число слід піднести до куба, щоб дістати: 8; -27; ; -0,064?

  1. Подайте вирази у вигляді степеня:

х5х7; 5 ∙ 52; аа3; у4у6у; 102 ∙ 10 ∙103; 72 ∙ 493; а8 : а2; 34 : 3; х6 : х; ;

а2п ∙ ап; (а3)2; 32а2; а5(а12 : а2)2; -z6 : (-z)3.

  1. Знайдіть значення виразів: 23; 2-3; 52; 5-2; 72; 7-2; 53 : 52 – 5 ∙ 2-3.

 

V. Засвоєння знань

  1. Формулювання і доведення властивостей степеня з цілим від'єм­ним показником.
  2. Приклади застосування властивостей степеня з цілим показником.

 

VI. Засвоєння вмінь

Виконання усних вправ

  1. Подайте у вигляді степеня вирази: b3Ь-6; (b2)-3; (b-5)0.
  2. Знайдіть значення виразів: (1,7)2 (1,7)-2; ; (-5)7(-5)-6.
  3. Спростіть вирази: t-3 : t-5; a-2а3; (z-3)-2; (а-1b-4)-2.

 

Виконання письмових вправ

Для реалізації дидактичної мсти уроку слід розв'язати завдання та­кого змісту:

  1. Обчислення значень числових виразів (попередньо застосувавши
    відповідну властивість степеня).

1) Обчисліть: а) 2-322; б) 3-4 : 3-3; в) 5-8 58; г) 43 : 45; д) (8-1)-1;

 е) (7-1)2; ж) 2-2 5-2; з) .

2) Знайдіть значення виразу: а) 3-4 ∙ 36; б) 24 2-3; в) 108 ∙ 10-5 10-6;
г) 210 : 212; д) 5-3 : 5-3; е) 3-4 : 3; ж) (2-4)-1; з) (52)-253; и) 3-4(3-2)-4.

  1. Подання виразів у вигляді степеня з даною основою (степені або ма­ють однакову основу, або потребують переходу до однієї основи,/.

1) Подайте вираз у вигляді степеня з основою а:

а) а3 : а-7 а5; б) а-4 а6 : а9; в) (a-2)5 : a3; г) а17 (а8)-2.

2) Подайте вираз (x-8) : х14 у вигляді степеня з основою х і знай­діть його значення при х = 0,1.

  1. Спрощення виразів.

1) Подайте у вигляді виразу, який не містить степеня з від'ємним показником:

а) 5ху-3 0,4х-4у; б) (0,04x-1) ∙ 5-2х5; в) 3m5п17 0,12т-1п19;

г) 812а-2b-3 (3а-1b-2)-4; д) ; є) .

2) Знайдіть значення виразу:

а) 0,2а-2b4 5а3b-3 при a = - 0,125, b = 8;

б) a-1b-5 ∙ 81a2b4 при а = ,b = .

3) Спростіть вираз і знайдіть його значення:

а) 1,6х-1y12 5x3y -11 при х = - 0,2, у = 0,7;

б) х -3 у -3 30х3 у -4 при x = 127, у = .

  1. Логічні вправи та завдання підвищеного рівня складності для учнів, які мають достатній та високий рівні знань.

1) Подайте вираз у вигляді степеня з основою 10 (n ціле):

а) 100n; б) 0,1 ∙ 100n+3; в) 0,01n 102-2n.

2) Спростіть вираз (n ціле): а) ; б) .

3) Подайте вираз х -2 + х -1 + х  у вигляді добутку двох множників, один з яких дорівнює: а) х; б) x -1; в) х2.

  1. На повторення вправи, що передбачають перетворення раціональ­них виразів.

1) Спростіть вираз:

а) ; б) .

 

VII. Підсумки уроку

В якому з випадків правильно виконано дію?

1) a15 а -3 = а -5; 2) m-12 : m-8 = m8; 3) (m-3)-5 = m15; 4) .

 

VIII. Домашнє завдання

  1. Вивчити властивості степеня з цілим від'ємним показником та ал­горитми їх застосування.
  2. Розв'язати вправи на застосування вивчених властивостей (змісту і рівня складності), №224,№226
  3. Повторити правило множення і ділення числа на розрядну одини­цю (10, 100, 1000,... і 0,1, 0,01, 0,001,...), означення степеня з цілим від'ємним показником, виконати вправи на застосування повто­рених властивостей.

 

docx
Пов’язані теми
Алгебра, Розробки уроків
Додано
22 січня 2020
Переглядів
665
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку