Внутрішнє середовище організму. Кров. Лімфа

Про матеріал
Презентація для використання на уроці біології 8 клас з розділу "Транспорт речовин".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Внутрішнє рідке середовище організму. Кров, її склад. Лімфа.

Номер слайду 2

Внутрішнє середовище організму – це сукупність рідин (кров, тканинна рідина, лімфа та рідина цитоплазми) із відносною сталістю і динамічністю складу та властивостей, забезпечує оптимальну життєдіяльність усіх клітин організму.

Номер слайду 3

Поняття "внутрішнє середовище" ввів в науку Клод Бернар (1813-1878) – французький фізіолог і патолог, один із творців вчення про гомеостаз. Вивчаючи роль крові і лімфи як рідин організму, прийшов до висновку про те, що постійність складу внутрішнього середовища є необхідною умовою нормальної життєдіяльності клітин.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Функції крові4 Дихальна1235 Екскреторна. Гомеостатична. Захисна. Трофічна

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Клітини крові

Номер слайду 11

Плазма крові

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Лімфатична система — мережа судин, тканин і органів, яка служить джерелом клітин, що забезпечують імунітет, фільтрувальним комплексом, переносником жирів і інших речовин, а також дренажною системою, що сприяє поверненню надлишку тканинної рідини в кров.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Лімфа – це прозора безбарвна рідина, яка утворюється внаслідок всмоктування міжклітинної рідини в капіляри лімфатичної системи.

Номер слайду 17

Функції лімфи 4 Транспортна1235Імунна. Дренажна. Гомеостатична. Метаболічна

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Лімфоцити, які відносять до білих клітин крові, циркулюють в лімфі та крові і складають переважаючий тип клітин лімфоїдних органів.

Номер слайду 20

До первинних лімфоїдних органів відносять тимус, кістковий мозок (деякі лімфоцити залишаються в кістковому мозку і дозрівають в ньому), пеєрові бляшки в кишечнику.

Номер слайду 21

Лімфоцити, що дозрівають в тимусі, називають Т-клітинами, а ті, що дозрівають в кістковому мозку, пеєрових бляшках або фабріцієвій сумці — B-клітинами. B- і Т-клітини, стаючи зрілими, мігрують з первинних у вторинні лімфоїдні органи, які включають лімфатичні вузли, селезінку, лімфоїдні тканини кишечника, а також скупчення лімфоцитів, розкидані в багатьох органах і тканинах.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Захворювання лімфатичної системи Коли бактерії або віруси з лімфи потрапляють в лімфатичні вузли, мигдалини або селезінку, там виникає у відповідь інтенсивна реакція лімфоцитів; в результаті ці органи збільшуються у розмірах і там відбувається запальний процес. Такий запальний стан називають лімфаденітом.

Номер слайду 24

Лімфоцити можуть ставати злоякісними, при цьому значно зростає їх кількість в крові. Лімфоми — пухлини лімфатичних вузлів — також приводять до їх збільшення.

Номер слайду 25

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 8 клас, Презентації
До підручника
Біологія 8 клас (Матяш Н.Ю., Остапченко Л.І., Пасічніченко О.М., Балан П.Г.)
Додано
20 листопада 2024
Переглядів
355
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку