"Вода, пісок, повітря"

Про матеріал
Конспект заняття з пошуково-досліднецької діяльності в групі середнього віку.
Перегляд файлу

Заняття з пошуково-дослідницької діяльності у середній групі.

«Вода, пісок, повітря»

Програмовий зміст: систематизувати знання про ознаки , властивості води, піску, повітря. Вчити самостійно експериментувати з природними об’єктами, робити висновки, розвивати логічне мислення, спостережливість, уяву, допитливість,активність, виховувати дбайливе ставлення до природи.

Матеріали:три мішечка, пісок, вода, пластикові стаканчики.

Хід заняття

 

 

I Сюрпризний момент

-Діти, яка зараз пора року? Ви любите весну? За що ви любите весну?

-Сьогодні я запрошую вас на проглянку до весняного лісу.

- Погляньте, які красиві квіти і зелені дерева…

- Що це за звук.(звук бджоли) Хто це , як ви гадаєте. (відповіді дітей)

-Погляньте, яка маленька бджілка. Ой, а що це у неї.

- Малята, бджілка сказала , що знайшла три однакових мішечка , але не знає що у них, щоб дізнатися, необхідно відгадати загадки . Допоможемо бджілці?

( відповіді дітей)

Дуже люблять діти , з нього пасочки ліпити

Дощ пішов і він намок,

Так,звичайно це …(пісок)

( вихователь висипає із торбинки пісок)

- Зараз ви дізнаєтесь , що ж знаходиться у другій торбинці

Я і хмарка, і туман,

І струмок, і океан,

І літаю, і біжу,

І замерзнуть можу.

- Що це?

- Так це  вода.

( Вихователь дістає із мішечка пляшечку із водою)

- У нас залишилась одна торбинка. Вона дуже легенька. Послухайте загадку

Його в руки не зловиш,

І ми ним дихаємо.

Що це?

- Так, це повітря.

- Погляньте, але торбинка порожня, а де ж повітря?

( Відповіді дітей)

- Малята, наша бджілка дуже допитлива і вона хоче все знати про пісок, повітря і воду, а в цьому нам допоможе лабораторія.

 

Разом із бджілкою, ми вас запрошуємо до міні-лаболаторії, де ми перетворимось на маленьких дослідників.

II Основна частина

- Діти, а ви бачите повітря?

Я теж не бачу повітря, але знаю, що воно завжди навколо нас. Повітря ніхто не бачить, тому його називають «невидимка».

Повітря не бачимо, зате ми його можемо відчути.

 

 

Досліди із повітрям

Дослід: візьмемо поліетиленовий мішок і наповнимо його повітрям. Мішечок став опуклим, твердим, пружним. Чому, став пружним?

Отже, повітря пружний.

- А якого кольору повітря? (безбарвний).

- Вдихніть ротом повітря. Спробуйте, будь ласка яке на  смаку повітря? (несмачний).

- Вдихніть носом повітря. Якого він запаху? (Без запаху). Але повітря може доносити різні запахи квітів, парфумів.

- А як ви думаєте, чи можна повітря почути?

- Коли його можна почути? (вітер дме).

Повітря постійно переміщається. Рух повітря - вітер. Давайте, послухаємо, як дме вітер. (Запис шуму вітру).

Вітер - рух повітря.

Повітря здатний рухати предмети.

Дослід: пір’їни на руці, дути на нього дують.

Дослід.  Коктейльні трубочки і вода у склянках.

Діти дують у трубочки і у воді утворюються бульбашки.

- звідки взялося повітря? ( із наших легень)

- Повітря є всередині нас.

Фізкультхвилинка

( діти повторюють рухи за відео)

Досліди із водою

Дослід: у воді розчиняється чи ні.

У одну склянку із водою додати пісок а у іншу цукор і розмішати.

Висновок: не всі речовини розчиняються у воді.

Дослід:тоне чи не тоне .

У одну склянку із водою покласти камінці а у іншу пінопласт.

Висновон: легкі предмети не тонуть, важкі – тонуть.

Дослід:вода прозора чи ні.

Видно камінці у воді чи ні.

Вмсновок : вода прозора

Досліди із піском

Дослід:пісок може рухатись чи ні.

Набрати у руку сухий пісок і випустити цівкою, утворюється конус.

Висновок : пісок рухається.

Дослід пісок вбирає воду .

Налити води на пісок.

- Де ділясь вода?

-Який став пісок?

- Як ми граємось із таким піском?

III Підсумок

-Вам сподобались досліди?

- Який найбільше?

- За те що ви були уважні і слухняні бджілка дарує вам квіткову галявину , але не звичну.

( у миску із водою діти кладуть паперові квіти, у воді вони розкриваються)

docx
Додано
21 листопада 2022
Переглядів
740
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку