Цікавий урок з різними завданнями та дослідами.А також із гостею "Капітошкою", який допоможе дітям краще запам'ятати матеріал.
Міністерство освіти і науки України
Підготувала :
вчитель початкових класів
Перепелюк Олеся Вікторівна
Михайлівський НВК «Загальноосвітня школа І ступеня –
дитячий садок»
Тема: Вода та її властивості (безбарвна, прозора, не має запаху,
приймає форму посудини, текуча). Практична робота:
ознайомлення з властивостями води.
Мета: дати учням уявлення про основні властивості води (прозора,
рідка, без кольору, без запаху, розчиняє деякі речовини);
розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослід –
ницький підхід до пізнання властивостей води; виховувати
любов до природи, бережливе ставлення до її багатств.
Обладнання: ноутбук, мультимедійна презентація по темі «Вода та
її властивості», обладнання для проведення дослідів, перфо –
картки для перевірки знань, ілюстрації.
Інноваціїї: в формах та методах роботи.
Хід уроку
І. Організація до уроку.
Настрій на роботу.
Привітання.
Здрастуй, Сонце! (Руки вгору)
Вітаю, Небо! (Голова вгору, руки зігнуті в ліктях,
долоні повернуті до неба)
Доброго дня, Матінко Земля!
Доброго дня, шановні гості! (Учні кланяються)
Спасибі Природі за здоров`я! (Руки притискають до серця)
(Учні повертаються обличчям один до одного)
Усміхніться всім навколо: і тоді обов`язково
день тобі – веселим буде.
Девізом нашого уроку будуть слова:
Радість життя в кожній краплині!
-Сьогодні у нас незвичайний урок, урок – телепередача. Працює телекомпанія Михайлівського НВК «Школярик ТВ».
Завітаємо до першої студії «Прогностик». З прогнозом погоди нас ознайомлять наші ведучі – чергові учні по класу.
1-й учень розповідає про походження назви місяця, пов`язані із ним народні прикмети (коротко).
2-й учень ознайомлює із погодою на теперішній час.
ІІ. Повторення вивченого.
Робота з перфо – картками.
Завдання: Зафарбувати кружечок біля того малюнка, на якому зображено того, хто не може жити без сонця.
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.
-Діти, сьогодні до нас завітав незвичайний гість. Ми підійшли до студії «Театральна».
1.Інсценізація (виходить дівчина, одягнена в костюмі «Капітошки».
Капітошка:
Капітошка я весела, хоч не маю я оселі,
Та росла я на хмаринці,
Дощик я ношу в торбинці.
І сьогодні на урок
Я прийшла, звичайно, в строк.
Розкажу про сарівничку,
Мою родичку водичку.
Учитель:
-Хто це, діти, завітав до нас на урок?
(Капітошка).
-Так. І прийшла вона з чарівною
блакитною торбинкою.
Капітошка:
А в торбинці тій краплинки.
Вони зовсім не прості,
Вони ніби чарівні.
Та води не мають,
Цікавинки зберігають.
Учитель:
-Діти, Капітошка дуже захотіла побувати на уроці природознавства в 1-му класі. І для вас приготувала загадку.
Капітошка:
Буває хмаркою вона,
Пушинкою буває,
Бува, як скло,
Крихка й тверда –
Звичайно, підкажіть… (вода)
Учитель:
-Отже, тема нашого уроку «Вода та її властивості» (слайд).
До якої природи належить вода? Чому?
Для чого потрібні знання про воду?
(Визначення мети разом з учителем).
2.Технологія «Незакінчене речення» (З допомогою краплинок, що роздала Капітошка. Діти піднімають їх, коли хочуть відповісти).
-Отже, вода потрібна, щоб…
ІІІ. Сприйняття і осмислення нового матеріалу.
1.Розповідь учителя.
-Вода – найбільш поширена і найдивовижніша речовина на Землі. Вода є всюди: в океанах, морях, ріках, озерах, болотах, у грунті, у повітрі. З водою рослини отримують з грунту поживні речовини, сік, який міститься в рослинах – також вода.
Більша частина людського організму – теж вода. Вода є в усіх органах людини, навіть у кістках. Але найбільше її у крові. Без їжі людина може прожити до 40 днів, а от без води – не більше ніж 5. Вода постійно випаровується з людського організму через піт, з повітрям, яке ми видихаємо. Тому, щоб добре почуватися, людина людина повинна за добу вживати 1,5 – 2 літри води у складі їжі та різних напоїв.
-Діти, звідки ж береться вода?
-Роздивіться глобус, більша частина нашої планети вкрита водою. Це моря, океани, річки.
-Та чи вся вона придатна до вживання?
В океанах і морях – солона вода, яку ми не можемо пити. І лише невелику частину води на планеті складає придатна до використання прісна вода.
2.Фізкультхвилинка «Відгадай звуки природи».
-Діти, закрийте очі, спробуйте впізнати звуки природи та назвати їх.
3.Робота над прислів`ям.
-Діти, як ви розумієте прислів`я: «Вода – джерело життя на Землі».
Висновок: Де є вода, там є життя.
ІV. Дослідницька діяльність.
-А ми із вами уже підійшли до наступної студії «Дослідницька лабораторія».
Повторення правил техніки безпеки.
Дослід 1.
(На столі ручка, камінь, склянка з водою.)
- Чим відрізняється вода від інших предметів? (Олівець, камінь ми можемо взяти в руки).
- Що станеться, якщо ви візьмете воду до рук? (Вона витікатиме).
- Отже, вода рідка, текуча (слайд).
- Чи можна воду покласти на стіл? Що станеться?
Дослід 2.
- Вода має форму? Наллємо воду в склянку. Якої форми вона набула? (Форми склянки).
-А якщо в чашку? (Форму чашки).
- Що таке вода? (Рідина).
Висновок:
Вода – рідина не має своєї форми, а набуває форму посудини, у яку її налити. Рідина легко змінює свою форму, розтікається (слайд).
-Які рідини вам відомі? (Вода, сік, кава, бензин (слайд).
Дослід 3.
На столі 2 склянки. В одну я наливаю воду, а в другу – молоко.
-Що ви бачите? Якого кольору молоко? Якого кольору вода?
-Отже, молоко біле, а вода безбарвна.
В обидві ці склянки опускаю ложки. В обох випадках ви бачите ложку? (Ні, тому, що лише вода безбарвна, не має кольору).
Дослід 4.
-Відкриваю пляшечку з одеколоном. Учні переконуються, що деякі рідини мають запах.
-Чи має запах вода? (Ні).
-Чи має смак вода? (Ні).
-А коли говорять, що вода «солодка?»(Коли дуже хочеться пити).
Підведемо підсумок.
Інтерактивна гра «Голосуємо ніжками».
-Я буду читати висловлювання, якщо ви погоджуєтеся зі мною, голосуєте ніжками.
Вода безбарвна.
Вода не має запаху.
Вода білого кольору.
Вода текуча.
Воду можна покласти на стіл.
Вода прозора.
Вода солодка.
Вода не має смаку.