Предмет : інформатика
Тема уроку:
Пошук та заміна фрагментів тексту (дана тема вивчається за програмою 8 класу). Виконання індивідуальних і групових проєктів (дана тема вивчається за програмою 9 класу).
Клас: 8, 9
Мета вправи/заняття:
формування навичок автономного навчання; аналітичного та критичного мислення; навичок співпраці; поціновування рівності та справедливості; відкритість і повага до інших думок, переконань, повага до людей; розвиток комунікативних навичок.
«Рулони щастя»
П.І.Б. автора: Чайдак Людмила Вікторівна
E-mail автора chaidak.2019@gmail.com
Застосування вправи:
на уроці, на будь-якому заході під час конкурсів, квестів
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте:
Кременчуцький ліцей № 10 «Лінгвіст» Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: інформатика
Тема уроку/години спілкування:
Пошук та заміна фрагментів тексту (дана тема вивчається за програмою 8 класу). Виконання індивідуальних і групових проєктів (дана тема вивчається за програмою у 9 класі).
Клас:
8, 9
Мета вправи/заняття:
формування навичок автономного навчання; аналітичного та критичного мислення; навичок співпраці; поціновування рівності та справедливості; відкритість і повага до інших думок, переконань, повага до людей; розвиток комунікативних навичок.
Форма/метод роботи:
індивідуальна та групова робота
Ключова складова громадянської компетентності:
робота в команді, управління часом
Додаткова/і складова/і компетентності:
інформаційна, комунікативна
Очікувані результати:
• учень усвідомлює роль знань та особистої ініціативи, свою відповідальність перед іншими учасниками групи;
• учень розуміє наявність широкого спектру шляхів (як?) та місць (де? з ким?) отримання знань і навичок;
• учень уміє критично використовувати інформацію, критично оцінювати тексти наданого змісту;
• учень знаходить способи розв’язання завдань, вміє проявляти ініціативу, вміє працювати в команді, впевнений у своїх силах, усвідомлює громадянську значимість і відповідальність.
Тривалість вправи:
15 хв.
Інструкція для проведення вправи:
Перший етап (1-2 хв.)
За кількістю потрібних груп для уроку (за кількістю комп’ютерів), можливо менше - залежно від кількості завдань для практичної роботи, -
на клас видається відповідна кількість паперових рушників, у яких загорнуті по всій довжині рулону завдання для практичної роботи. Хто з ким виконуватиме практичну роботу і вирішуватиме завдання, визначає колір карток, за яким і утворюються пари/групи.
Другий етап
Учні розподіляються за комп’ютерами/робочими столами і виконують парами/групами завдання з однокольорових карток.
Пари/групи повинні працювати самостійно, наскільки це можливо, і вчитель не повинен втручатися, якщо учні «роблять помилки». Так вони дізнаються більше, бо їм буде надана свобода і відповідальність, щоб самим виявити свої помилки, і до того ж можна, при необхідності, щоб клас виправив більшість помилок на етапі підсумку уроку.
Учитель також утримується від втручання, якщо у парі чи групі усі повноваження на виконання завдань покладаються на одну людину (це дає потім цікаві матеріали для обговорення).
Третій етап. Обговорення
Четвертий етап. Підсумки роботи
Учитель оцінює досягнення учнів щодо розвитку компетентностей і відповідно виконаних завдань робить висновки про їхні потреби в навчанні.
Матеріали до вправи:
паперові рушники завдання для учнів
різнокольорові картки, які збираються у пари
Підсумок за результатами проведення вправи
Ця вправа дозволяє учням встановити контакт між собою у спокійній веселій атмосфері, усвідомити роль знань та особистої ініціативи, відповідальності перед іншими учасниками групи; вчить проявляти ініціативу, працювати в парі/команді, надає впевненості у власних силах.
Ключові слова:
участь, «делегування влади», ініціативність, значущість, відповідальність.