Урок №3
Тема. Вправи і задачі на засвоєння множення числа 2. Знаходження значення виразів на дії різних ступенів.
Мета. Формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів; закріплювати вміння застосовувати знання таблиці множення числа 2 у процесі розв’язування прикладів і задач; закріплювати та вдосконалювати навички додавання і віднімання в межах 100; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати старанність, охайність, працелюбність.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: роздатковий матеріал, сигнальні картки, таблиці прикладів, короткого запису задачі.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1. Привітання.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Контроль та корекція знань учнів.
1. Перевірка домашнього завдання.
- Прочитайте відповіді прикладів у порядку зростання.
- Результати першого прикладу збільшіть на 6; третього- зменшіть на 12; до шостого – додайте 26; знайдіть добуток другого і четвертого результатів.
2. Робота в парі. Гра «Не помились».
(Учні запитують один в одного таблицю множення числа 2).
3. Усний рахунок «Математична зірочка».
4 6
8 3
7 5
2 9
4. Математичне змагання «Хто швидше».
·(За 1 хв. учні розв’язують 12 прикладів на табличне множення числа 2).
2 · 4 =___ 2 · 8 =___ 2 · 5 =___ 2 · 6 =___
2 · 7 =___ 2 · 2 =___ 2 · 9 =___ 2 · 3 =___
2 · 5 =___ 2 · 9 =___ 2 · 7 =___ 2 · 4 =___
5. Розв’язування задач на табличне множення числа 2 (усно).
6. Дидактична гра «З’єднай».
- З’єднайте приклади на ваших аркушах з відповідним результатом на дошці.
В учнів картки з прикладами:
37 + 5 80 - 3 35 + 8 90 – 2
60 + 34 36 + 15 47 + 4 60 – 4
60 + 33 67 – 17 40 + 22 45 + 7
На дошці в довільному порядку записано числа:
62 94 50 88
93 42 56 44
51 77 52 43
ІІІ. Каліграфічна хвилинка.
Котик Мурчик налічив
19 учениць,
11 ще прийшло,
Скільки в класі їх було? (30)
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення теми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми будемо закріплювати табличне множення числа 2; ознайомимося з числовими виразами, де зустрічаються дія множення та дія додавання чи віднімання.
2. Підготовчі вправи.
- Знайдіть значення виразів:
2 + 2 + 2 + 5 12 + 12 + 2
3. Пояснення нового матеріалу.
2 + 2 + 2 + 5 =___
2 · 3 + 5 =___
4. Коментоване розв’язування прикладів (№630).
5. Самостійна робота за варіантами.
1в. 2 в.
2 · 3 + 8 2 · 4 + 7
2 · 9 – 10 2 · 8 – 10
2 · 5 + 50 2 · 5 + 60
2 · 8 + 9 2 · 9 + 8
2 · 6 + 18 2 · 7 + 16
Фізкультхвилинка.
Сірий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав.
Та нарешті пробудився
І довкола подивився.
Порозчісував він вуса,
Довгі-довгі, русі-русі.
Кігті-лапи нагострив,
Буде мишку полювати
І добро оберігати.
V. Робота над задачами (№ 631).
Дитячі – 5 к. по 2 м
Дорослі – 1 к. по 3 м
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Дидактична гра «Дістань іграшку».
2 · = 12 2 · = 18
2 · = 8 2 · = 6
2 · = 14 2 · = 16
2. Робота в групах. Гра «Знайди помилку».
№1 №2
2 · 5 + 18 = 28 2 · 7 + 6 = 20 2 · 7 – 11= 13 2· 8 – 8 = 9
2 · 6 + 8 = 20 2 · 5 + 18 = 28
2 · 8 – 7 = 7 2 · 9 – 11 = 17
(Учні працюють у групах і перевіряють відповіді прикладів. Якщо правильно розв’язаний числовий вираз – зафарбовують кружечок біля прикладу в зелений колір, якщо неправильно – зафарбовують у червоний).
3. Хвилинка цікавої математика.
VII. Підсумок уроку.
VIII. Домашнє завдання. № 634, № 635.