Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні

Про матеріал
У матеріалі розкрито тему - Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні Причини вступу УСРР у СРСР. Всі радянські республіки мали спільне політичне керівництво. Правлячою була більшовицька партія, місцеві республіканські організації якої не мали автономії. Керівництво радянськими республіками здійснювалося з одного центру — ЦК РКП(б). Система угод між радянськими республіками характеризувалася як «договірна федерація». Насправді державні органи УСРР не мали автономії й підпорядковувалися Москві. Це дає підстави охарактеризувати УСРР на початку 20-х рр. як псевдодержаву. Те саме засвідчив і договір між УСРР і РСФРР, укладений у грудні 1920 р. У середовищі КП(б)У проявлялося відверте, цинічне ігнорування національної культури, презирливе ставлення до неї. Входження УСРР до складу СРСР. 10.12.1922 р. в Харкові відбувся Сьомий Всеукраїнський з’їзд рад, який схвалив Декларацію про утворення СРСР. І з’їзд рад СРСР відбувся 30 грудня 1922 р. На ньому було ухвалено декларацію і договір про утворення СРСР. До його складу увійшли Білоруська СРР, Закавказька Федерація, Російська Федерація й УСРР. Завершилося оформлення СРСР з ухваленням Конституції, це відбулося 31 січня 1924 р. У травні 1925 р. IX Всеукраїнський з’їзд рад затвердив новий текст Конституції УСРР, у якому закріплено вступ радянської України до СРСР.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні

Номер слайду 2

Причини вступу УСРР у СРСР. Всі радянські республіки мали спільне політичне керівництво. Керівництво радянськими республіками здійснювалося з одного центру — ЦК РКП(б). Система угод між радянськими республіками характеризувалася як «договірна федерація».

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Причини вступу УСРР у СРСР. Насправді державні органи УСРР не мали автономії й підпорядковувалися Москві. Це дає підстави охарактеризувати УСРР на початку 20-х рр. як псевдодержаву.

Номер слайду 5

Причини вступу УСРР у СРСР. Те саме засвідчив і договір між УСРР і РСФРР, укладений у грудні 1920 р. У середовищі КП(б)У проявлялося відверте, цинічне ігнорування національної культури, презирливе ставлення до неї.

Номер слайду 6

Входження УСРР до складу СРСР. 10.12.1922 р. в Харкові відбувся Сьомий Всеукраїнський з’їзд рад, який схвалив Декларацію про утворення СРСР.І з’їзд рад СРСР відбувся 30 грудня 1922 р. На ньому було ухвалено декларацію і договір про утворення СРСР. До його складу увійшли Білоруська СРР, Закавказька Федерація, Російська Федерація й УСРР.

Номер слайду 7

Завершилося оформлення СРСР з ухваленням Конституції, це відбулося 31 січня 1924 р. У травні 1925 р. IX Всеукраїнський з’їзд рад затвердив новий текст Конституції УСРР, у якому закріплено вступ радянської України до СРСР. Входження УСРР до складу СРСР. 

Номер слайду 8

Таким чином. УСРР (з 1937р. – УРСР 1919)Декрет Тимчасово робітничо-селянського уряду України ІІІ Всеукраїнський з’їзд рад Харків, березень. Затверджено назву- До 30 грудня 1922 року де-юре УСРР числилася незалежною державою; - Голова уряду (січень 1919 – липень 1923 рр.) Х. Раковський;

Номер слайду 9

Наслідки вступу УСРР у СРСРвтрата навіть формальної незалежності,повноваження стосувалися лишевнутрішніх справкультурно-освітньої сферимісцевої промисловостіохорони здоров’ясільського господарствасільського господарстваправо на вихід зі складу СРСР було фікцією

Номер слайду 10

Наслідки вступу УСРР у СРСРхоча й в несправедливих щодо України кордонахіснування власного адміністративного апаратувизнання культурно-освітніх прав українців.

Номер слайду 11

Масовий голод у південних губерніях УСРР (1921-1923 рр.)Економічне становище після кількох років війни було дуже складниму 1921 р. воно погіршилося через посуху і неврожай, які охопили степові райони України. Урожай сягав лише 30 % від рівня 1916 р. за рахунок північних і правобережних земель, які постраждали менше

Номер слайду 12

Масовий голод у південних губерніях УСРР (1921-1923 рр.)війська перекрили всі шляхи, що зв’язували Північ з Півднемнезважаючи на неврожай, на Півдні тривали хлібозаготівлі. Жодна з губерній, яка голодувала, не була звільнена від податку. Безперечно, головною причиною трагедії була політика влади;

Номер слайду 13

Масовий голод у південних губерніях УСРР (1921-1923 рр.)хліб з України вивозили в Поволжя, що голодувало, промислові центри Росії, експортували за кордон;Москва фактично випробувала голод як ефективний засіб придушення повстанського антибільшовицького руху.

pptx
Додано
1 липня 2022
Переглядів
537
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку