ЗАТВЕРДЖУЮ
Старший майстер
___________________
План
уроку виробничого навчання
Тема уроку: Вступ. Інструктаж з охорони праці та БЖД, пожежної та електробезпеки
Тема уроку: Вступ. Інструктаж з охорони праці та БЖД, пожежної та електробезпеки
Мета уроку:
Навчальна: ознайомити здобувачів освіти з :
-
з кваліфікаційною характеристикою Оператора з обробки інформації та програмного забезпечення;
-
з навчальною майстернею операторів з обробки інформації та програмного забезпечення;
-
з загальними вимогами роботи в майстерні;
-
з інструкціями з охорони праці, пожежної та електробезпеки.
Навчити здобувачів освіти:
-
правильно оцінювати ситуацію, яка склалася;
-
знаходити правильний вихід в нестандартних ситуаціях;
-
правильно надавати першу медичну допомогу.
Розвивальна: розвивати логічне мислення, розвивати вміння самостійно працювати з інформацією та аналізувати отриману інформацію, спонукати до колективної роботи.
Виховна: виховувати у здобувачів освіти дбайливе ставлення до життя та здоров’я, необхідність виконання правил з охорони праці та життєдіяльності в навчальній майстерні.
Тип уроку: вступний урок.
Вид уроку: інструкаж.
Дидактичне забезпечення: ( за допомогою якого здійснюється процес навчання): Інструкції з охорони праці, презентація та відеоролик.
Матеріально-технічне забезпечення: персональні комп’ютери, програма Power Point, плазмовий телевізор.
Міжпредметні зв’язки: охорона праці, основи роботи на ПК.
Перелік практичних завдань:
-
записати в зошит інструкції з охорони праці;
-
відпрацювання в наданні першої медичної допомоги;
-
відпрацювання в наданні першої медичної допомоги при враженні електрострумом.
Хід уроку
-
Організаційна частина(5хв.)
-
перевірка наявності здобувачів освіти;
-
перевірка готовності техніки та здобувачів освіти до уроку;
-
допуск з охорони праці в навчальну майстерню при роботі з ПК.
-
Вступний інструктаж (40хв.):
-
Актуалізація опорних знань:
-
повідомлення теми та мети уроку;
-
цільова установка проведення уроку
Мотивація (3хв.)
Мотивація здобувачів освіти до дотримання правил охорони праці- це процес впливу на мотиви здобувачів освіти, а саме ті індивідуальні причини, які важливі для збереження життя та здоров’я.
В усі часи завжди люди звертали особливу увагу на охоронну праці та забезпечення життєдіяльності, дбали про своє здоров’я, шукали способи зміцнити свій організм і залишатися бадьорими.
Викладення нового матеріалу:
-
повідомлення нової навчальної теми: «Вступ. Інструктаж з охорони праці та БЖД, пожежної та електробезпеки;
-
представлення нової теми за допомогою відеороликів: «Пожежна безпека», «Правила роботи за персональним комп’ютером», «Правила електробезпеки». Презентації: «Охорона праці та техніка безпеки», «Принципи роботи вогнегасників та як їх використовувати».
Показати здобувачам освіти місце знаходження та правила користування в майстерні:
-
рубильника-вимикача;
-
аптечки;
-
вогнегасників;
-
план евакуації з майстерні на випадок пожежі.
Запитання здобувачам освіти:
1. Що повинні робити здобувачі освіти після закінчення занять?
2. Назвіть основні вимоги до здобувачів освіти під час роботи в майстерні?
3. Як допомогти людині враженій струмом?
4. Які дії здобувачів освіти під час виникненням пожежі?
5. Що забороняється робити здобувачам освіти в майстерні?
Інструктаж здобувачів освіти по темі уроку (детально розібрати Інструкції з охорони праці на робочому місці).
Хід уроку
3. Організаційна частина (5хв):
-
перевірка наявності здобувачів освіти;
-
перевірка готовності техніки та здобувачів освіти до занять;
-
допуск з охорони праці в майстерні Операторів з обробки інформації та програмного забезпечення при роботі з ПК;
-
підведення підсумків та виставлення оцінок.
Викладення нового матеріалу:
-
повідомлення нової навчальної теми: Інструктаж з охорони праці, пожежної та електробезпеки;
-
представлення нової теми за допомогою презентації та відеоролика;
-
представлення алгоритму виконання практичної роботи;
-
опитування здобувачів освіти;
-
пояснення послідовності роботи здобувачів освіти на уроці;
-
підведення підсумків вступного інструктажу.
Поточний інструктаж (270хв):
-
видача роздаткового матеріалу для самостійної роботи;
-
розподіл здобувачів освіти за робочі місця;
-
повідомлення критеріїв оцінювання виконуваних робіт;
-
перевірка майстра засвоєння здобувачами освіти Інструкцій з охорони праці, пожежної та електробезпеки;
-
прибирання робочих місць.
Заключний інструктаж (30хв):
-
аналіз діяльності здобувачів освіти у процесі навчання;
-
оцінювання здобувачів освіти;
-
пояснення домашнього завдання;
-
прибирання майстерні.
Майстер виробничого навчання__________________________________