Інформатика 3 клас
Тема. Введення текстових даних.
Мета.
Навчальна: ознайомити учнів із розміщенням клавіш на клавіатурі: клавіші управління курсором, алфавітно-цифровими клавішами, пробілом, вводом, Caps Lock; формувати навички роботи з клавіатурою та мишею;
Розвиваюча: розвивати увагу, логічне та образне мислення, мовлення дітей; уміння та навички роботи за комп'ютером, ноутбуком.
Виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.
Обладнання. Картки, розкладка клавіатури, таблиця символів, комп'ютерний клас.
Програмне забезпечення: клавіатурний тренажер або комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».
Вимоги до учнів: мати уявлення про клавіатуру, розкладку клавіатури, групи клавіш та основні навички роботи з клавіатурою.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв).
Ми починаємо урок, а на уроці ми …
Уважні!
Розумні!
Організовані!
Кмітливі!
ІІ. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі (1 хв).
Правила поведінки .
* * *
Щоб з комп’ютером дружити,
Треба правила завчити.
Не торкатись проводів,
Ні розеток, ні дротів.
Екран руками не чіпати,
Довго на комп’ютері не грати.
На клавіші легенько натискай,
З мокрими руками не сідай.
З чистими руками працювати,
Носика в екрана не «встромляти».
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів і мотивація навчальної діяльності (3 хв).
Гра «Останнє слово за мною».
Діти по черзі називають пристрої введення та виведення інформації.
Чиє слово є останнім, той і перемагає. (Інший варіант: об’єднати дітей у групи, слово якої групи буде останнім, та група перемагає)
ІV. Оголошення теми і мети уроку (1 хв).
В подальшому на уроках ми з вами будемо працювати над створенням текстів, знайомитися із програмами для роботи з текстами, а як ви знаєте – неможливо створити текст за допомогою комп’ютера, не маючи клавіатури.
V. Пояснення нового матеріалу (8 хв).
Клавіатура допомагає людині «спілкуватися» з комп’ютером. На клавіатурі є клавіші, на яких зображені цифри, букви та різні символи. Клавіш на клавіатурі може бути 102, 104 і більше.
Подивись на клавіатуру. Вона складається з п′ятьох груп клавіш:
При наборі спеціальних символів і розділових знаків використовуйте таблицю.
Символ |
Комбінація клавіш |
! |
Shift + 1 |
« » |
Shift + 2 |
№ |
Shift + 3 |
; |
Shift + 4 |
% |
Shift + 5 |
: |
Shift + 6 |
? |
Shift + 7 |
* |
Shift + 8 |
( |
Shift + 9 |
) |
Shift + 0 |
, |
Shift + . |
VІ. Робота із зошитом (10 хв).
VІІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв).
Тут трава росте висока ,
Тут стежинонька вузька.
Вище руки, вище ноги —
Не проста у нас дорога.
А тепер ідемо боком —
Із підскоком, із підскоком.
Походили на носочках,
А тоді на п’ятах.
Випростали добре спини
І звели лопатки.
VІІІ. Робота із комп’ютерною програмою (10 хв).
Вибрати сходинку «Кіт-риболов» або інший клавіатурний тренажер.
ІХ. Релаксація (1 хв).
Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті подув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта теж легко пливе у відкрите море. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд вгору - вниз і навпаки. Стоп.
Поаплодуйте собі - ви добре попрацювали за комп'ютером.
Х. Підсумок уроку (3 хв).
- Покажіть, де на клавіатурі знаходяться алфавітно-цифрові клавіші?
- За допомогою яких клавіш можна переміщувати курсор?
- Яка клавіша допомагає нам робити відступи між літерами, словами?
- За допомогою яких клавіш можна написати слово «ІНФОРМАТИКА»
Ось і уроку кінець!
Хто працював, той молодець!