Гриби – це плодове тіло, що має ніжку і спороносну шапинку. Гриби не належать ні до рослин, ні до тварин. Це окрема група живих організмів.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
ЇСТІВНІ ГРИБИ
Номер слайду 5
БІЛИЙ ГРИБ (БОРОВИК) Білі гриби ростуть як в хвойних, так і в листяних або змішаних лісах. Завдяки великому вмісту мінералів, білий гриб є одним з найпоширеніших і корисних грибів.
Номер слайду 6
ПІДБЕРЕЗНИКГриб прекрасно себе почуває в листяних і змішаних лісах. Досить рідко його можна пачити на галявині або біля доріг. ПІДБЕРЕЗНИК корисний при відновленні імунітету.
Номер слайду 7
МАСЛЮКИГриби маслюки отримали свою назву завдяки блискучій липкій шкірці, що покриває капелюшок, із-за якої здається, ніби гриб зверху змащений маслом. Маслюки – смачні, корисні та низькокалорійні гриби. Вони містять вітаміни групи А, В, С, РР.
Номер слайду 8
ОПЕНЬКИЗустрічається по всій Україні. Росте у листяних і хвойних лісах, садах, на пеньках, стовбурах, корінні дерев.
Номер слайду 9
ПЕЧЕРИЦІІснує близько 200 різних видів печериць, які можуть бути їстівними, умовно-їстівними, неїстівними або навіть отруйними. Печериці ростуть в лісі на корі гниючих дерев, на луках і полях, поблизу місць проживання людини.
Номер слайду 10
ЛИСИЧКИЯскраво-жовті воронкоподібні лисички ростуть у хвойних і листяних лісах. Відмінна риса лисичок в тому, що їх практично ніколи не вражають черв’яки-паразити. Секрет простий: у грибах містяться речовини, що володіють сильними протиглисними властивостями.
Номер слайду 11
ПОЛЬСЬКИЙ ГРИБРосте він переважно в хвойних лісах, починаючи з середини серпня-місяця. Польський гриб має капелюшок темно-шоколадного кольору. Цього лісового жителя часто плутають з традиційним білим грибом, але м’якоть польського гриба на зрізі спочатку починає синіти, потім стає бурого відтінку.