Тема уроку: « Які органи у квіткової рослини» (5 клас)
Мета:
Тип уроку: комбінований
Методи: бесіда з класом, розгадування біологічного інтерактивного кросворда « Будова рослини», перегляд комп’ютерної презентації.
Обладнання: таблиця, фото різних квіткових рослин, комп’ютерна презентація, електронний підручник, картки – схема « Будова квіткової рослини»
Література: Пізнаємо природу : підручник для 5-го класу · Біда Д. та ін. · Видавництво: Генеза · Рік: 2022
Хід уроку
№ |
Етапи уроку |
Робота вчителя |
Робота учнів |
1 |
Організація класу до уроку |
Налаштовує клас на роботу, перевіряє готовність учнів до уроку, відмічає в журналі відсутніх. Створення емоційного настрою учнів |
Готуються до уроку, чергові подають інформацію про відсутніх учнів у класі |
2 |
Перевірка домашнього завдання |
Усно опитує учнів, з метою перевірки попередньої теми «Гриби. Лишайники» |
Усно відповідають. Уважно слухають відповіді товаришів, виправляючи помилки і неточності, роблячи доповнення та активно включаючись в роботу класу. |
3 |
Актуалізація опорних знань |
За допомогою декількох запитань актуалізує опорні знання учнів про будову рослин:
|
Відповідають на поставлені вчителем запитання, користуючись попередньо набутими знаннями та життєвим досвідом. |
4 |
Мотивація навчальної діяльності |
Отже, з матеріалу попередніх уроків вам відомо, що кожен організм підлягає певній класифікації. |
Уважно слухають розповідь учителя |
5 |
Оголошення теми уроку |
Записує на дошці тему уроку та зачитує питання, які будуть розглядатись на ньому:
|
Записують у зошити тему уроку та основні питання, що виносяться на розгляд. |
6 |
Вивчення нового матеріалу: |
Пояснення вчителя. |
Уважно слухають пояснення вчителя, відповідають на поставлені їм у процесі розповіді запитання, проводять відповідні записи у зошитах та роблять відповідні узагальнення й висновки.
Дивляться схему та відео. |
б) розширення інформації
|
Пропонує заповнити таблицю, з пропущеними функціями органів.
|
За допомогою вчителя, опираючись на базові знання, виконують дане завдання. |
|
в) відтворення інформації |
Вчитель ставить запитання:
|
Відповідають на поставлені вчителем запитання, використовуючи набуті на уроці знання |
|
г) оперування поняттями |
Відгадайте, про які частини квітки йдеться у наступних твердженнях:
|
Використовуючи попередні та набуті знання, висувають гіпотези відповідей та обґрунтовують їх. |
|
д) узагальнення інформації
|
Сьогодні на уроці ми дізнались, що органи квіткових рослин, які забезпечують їхнє живлення та ріст, - це корінь та пагін. Пагін складається зі стебла, листків та бруньок. Органи, що забезпечують розмноження квіткової рослини – це квітка, плід і насінина. |
Уважно слухають. |
|
7 |
Домашнє завдання |
Запишіть у щоденники завдання на наступний урок: Опрацювати матеріал за підручником. Підготувати міні – проєкт у вигляді лепбуку про обрану рослину |
Записують у щоденник домашнє завдання. |