Які особливості розміщення природних зон Африки. Природні зони. 7 клас Географія Презентація

Про матеріал
Які особливості розміщення природних зон Африки. Природні зони. 7 клас Географія. Презентація Мета уроку Освітня: Розкрити особливості розміщення природних зон Африки залежно від кліматичних поясів. Ознайомити учнів із характеристиками основних природних зон Африки: саван, пустель, тропічних лісів. Розвивальна: Розвивати вміння аналізувати карти, текстову та графічну інформацію. Формувати навички порівняння, узагальнення та роботи з географічними даними. Виховна: Сприяти формуванню екологічної свідомості та поваги до різноманіття природи.
Перегляд файлу

image


Мета уроку Освітня:

imageОзнайомити учнів з основними екологічними проблемами, що виникають внаслідок діяльності людини. Розглянути негативні наслідки таких проблем для природи і людства.

Розвивальна:

Розвивати вміння аналізувати екологічні проблеми та визначати способи їх вирішення.

Формувати навички роботи з інформацією та картографічними матеріалами.

Виховна:

Виховувати відповідальність за охорону навколишнього середовища та формувати екологічну свідомість.

Завдання уроку Визначити основні екологічні проблеми, з якими стикається сучасний світ.

Ознайомити з причинами та наслідками основних екологічних проблем.

Розвивати навички пропонувати шляхи вирішення екологічних проблем.

Виховувати бережливе ставлення до природи та навколишнього середовища.


Мотивація уроку

Прийом "Екологічна загадка"

"Яка екологічна проблема найбільше впливає на життя людей,

на вашу думку?"

Основні екологічні проблеми:

image Забруднення води: стічні води, нафтові розливи, хімічні забруднювачі.

image Забруднення повітря: викиди заводів, транспортні викиди.

image Знищення лісів: вирубка лісів, зміна клімату. image Глобальне потепління: парникові гази, зміна кліматичних умов.

image Біорізноманіття: вимирання видів, зниження популяцій тварин і рослин.

Засуха

image Це тривалий бездощовий період, що призводить до висихання ґрунтів і загибелі рослинності.

image Супроводжуються неврожаєм.

image Від нестачі кормів і питної води гине худоба і дикі тварини, від спраги і голоду вмирають люди.

image Районом частих і тривалих засух є зона Сахель, розташована на південь від

Сахари.  

image image

Засуха

image

Ураганний гарячий сухий вітер

image Араби називають його «дихання смерті». Коли він дме, температура повітря підвищується до +50 ⁰С, а відносна вологість знижується іноді до 0 %. За таких умов різко збільшується випаровування з організму. У людини починається сильний головний біль і може настати смерть image Сірроко, самум, хамсин, харматан, шахалі


image

image

image


Піщані смерчі і пилові бурі

image

image Вони зазвичай тривають недовго (до 20 хв.), але мають велику силу і за короткий час переносять величезні маси піску, засипаючи поля, будинки, а іноді й великі поселення.

image Охоплюють значні простори розміром 600 км на 2500 км

image


image image

image

image


image

image


Вирубка вологих екваторіальних лісів

image Екваторіальні вічнозелені ліси віками вирубувалися задля цінної деревини. Вони також викорчовувалися і випалювалися під поля і пасовища. Випалювання рослин при підсічновогняному землеробстві призводить до порушення природного рослинного покриву і погіршення ґрунту. Швидке його виснаження  змушувало вже через 2–3 роки залишати оброблювані землі і розкорчовувати нові ділянки. Нині майже 70 % лісів Африки знищені, а їх залишки продовжують швидко зникати. На місці лісів виникли плантації какао, олійної пальми, бананів, арахісу. Зведення лісів призводить до багатьох негативних наслідків: збільшення кількості повеней, посилення засух, виникнення зсувів ґрунту, зменшення родючості ґрунтів. Відтворення ж лісів відбувається дуже повільно.

image

Вирубка лісів

image

Наслідки вирубки лісів

imageimage Деградація земель

imageimage Виснаження землі

image Опустелення

Екологічні проблеми

image Значно змінена і природа саван. Величезні площі там розорані, зайнятті пасовищами. Через надмірне випасання великої рогатої худоби, овець і верблюдів, вирубування дерев і чагарників савани все більше й більше перетворюються на пустелі. Особливо негативні наслідки такого використання земель на півночі, де савана переходить у пустелі. Розширення пустельних площ називається спустеленням. Аерокосмічні знімки, зроблені зі штучних супутників Землі, переконливо засвідчили, що тільки за останні півстоліття Сахара просунулася на південь на 200 км і збільшила свою площу на тисячі квадратних кілометрів. Як же можна запобігти наступу пустелі? На межі з пустелями насаджують лісозахисні смуги, обмежують випасання худоби на територіях з розрідженим рослинним покривом, здійснюють обводнення посушливих районів. Великі зміни природних комплексів відбулися внаслідок видобування корисних копалин.

image

Екологічні проблеми

Екологічні проблеми

image Із зміною природного середовища пов’язана ще одна проблема – зникнення багатьох видів рослин і тварин. Так, на острові Мадагаскар, де майже повністю знищено природні ліси, половина видів тварин і рослин уже зникла або перебуває під загрозою зникнення. А це стосується ендеміків, тобто видів, яких немає більше ніде на Землі. З часів колонізації материка тварини масового знищувалися під час полювання, що проводилося задля слонової кістки, рогів носорога, крокодилячої шкіри, шкір хижаків, страусових пер. Повністю були знищені білохвостий гну, зебра квагга, яка мала смужки тільки на шиї і морді, що водилися у Південній Африці. Кількість  інших тварин (слонів, носорогів, горил) значно скоротилася.

image

Екологічні проблеми

imageimageЗакріплення знань

Виконати вправу https://ua.izzi.digital/DOS/751080/946382.html

Джерелпа використаної інформації

https://naurok.com.ua/prezentaciya-z-geografi-dlya-uchniv-7-klasa-ekologichniproblemi-stihiyni-yavischa-prirodi-afriki-130772.html https://www.canva.com/dream-lab https://chatgpt.com/c https://www.canva.com/design/

pdf
Пов’язані теми
Географія, 7 клас, Презентації
Додано
30 листопада
Переглядів
358
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку