Тема. Які трав’янисті рослини першими зацвітають навесні?
Мета. Ознайомити учнів з поняттями «ранньоквітучі» та «пізньоквітучі» трав’янисті рослини; вчити розпізнавати їх. Розвивати мислення, уміння висловлювати свою думку. Виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї.
Хід уроку
|
І. Організаційний момент. ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1 – це підсніжник (прикріплюю), який з’являється найпершим, коли ще лежить сніг. Його вважають сміливим і сильним. Але тільки-но він зацвітає, його зривають, під сніжнику стає сумно; 2 – це пролісок. Він також зацвітає, коли на землі ще лежить сніг. Але ця квітка синього кольору. Пролісків теж стає все менше і менше; 3 – це ряст. Він дуже ніжний, швидко в’яне, тому його не можна рвати. Він корисний для людей, бо з коріння рясту виготовляють цінні ліки.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу. 1. Робота з підручником, с.104. - Подивіться на малюнки на с.104. які квіти там зображені? Ці квіти називають ранньоквітучими (прикріпити на дошку). Прочитаємо про це у підручнику. Читаємо «луною». - Давайте розглянемо малюнки на с.105. які квіти ви бачите? - Ці квіти називаються пізньоквітучими (прикріпити на дошку). А чому, давайте прочитаємо. Читаємо «хором».
- А ще всі ці квіти називають первоцвітами. Як ви гадаєте, чому?
- А зараз відпочинемо. Коли я буду називати дерева, ви присідаєте, а коли називатиму квіти, ви підстрибуєте. VІ. Узагальнення та систематизація знань.
Заспіва весна в ріжок, Квітка робить перший крок. Прошиває ковдру снігу І веде до нас відлигу Як зовуть цю ранню квітку? Чи зустрінеш її влітку? (Підсніжник)
З-під снігу свій листочок До сонця простягну. І синій мій дзвіночок Вітатиме весну. (Пролісок)
Ллється зранку навкруги Знов мелодія весни, Тиха, ніжна, колискова… То співає цвіт ліловий, Чи ти в лісі ще жива? Гарна квітка - … (сон-трава)
Із перлин віночок, Зелений листочок, Аромат духмяний, Біле плаття, Тонка талія, І зовуть мене … (конвалія)
Висновок: отже, добре чи погано буде на Землі, якщо не залишиться жодної квіточки?
VІІ. Підсумок уроку.
Оцінювання учнів.
Не зривайте первоцвіти, Помилуйтеся на квіти. Той, хто робить з них букети, Знищує життя планети. Н.Козленко
|
Вправа для дихання (надування кульки) Пружинка
М’яч
Мішечки
Вправа для очей (круги)
Фізкультхвилинка (присідання, підстрибування)
Рівняння спинки
Пружинка
Так чи ні
|
||||||