Ялинкова прикраса. Вибір та обгрунтування теми проекту. Моделі-аналоги

Про матеріал
Презентація до уроку трудового навчання з виконання проєкту "Ялинкова прикраса" містить коротку історію ялинкових прикрас, підбірку ялинових прикрас з різноманітних матеріалів, моделі-аналоги, основні правила виконання роботи і техніки безпеки
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Новорічні ялинкові прикраси, які є невід’ємним атрибутом свята, пройшли тривалий шлях розвитку, а їхня історія дуже цікава. Новий Рік - найяскравіше і довгоочікуване свято. Він вабить чарівною атмосферою, чарує сяйвом тисячі різнокольорових вогнів, огортаючи на мить всю Землю в світ чудес! Новорічне свято - це, перш за все, красиво вбране новорічне дерево – ялинка, сосна або ялиця, а ще - очікування новорічної казки, чарівництва, і виконання своїх найзаповітніших бажань…

Номер слайду 3

Традиція наряджати ялинку на Різдво з’явилася приблизно в сімнадцятому столітті в Європі. Спочатку в якості прикрас використовувалися горіхи, фрукти, солодощі, свічки. Поступово їстівні прикраси були замінені на вироби з фольги, паперу, вати. До кінця XVIII століття для прикраси різдвяної ялинки стали використовувати блискучі сріблясті зірочки, різні паперові квіти і всіляку мішуру.

Номер слайду 4

Усім відомі кульки з’явилися пізніше: вони вперше були створені в 1848 році у Німеччині. Їх виробляли зі скла, яке було усередині покрите шаром свинцю. Згодом замість свинцю стали використовувати нітрат срібла. В 1867 році був відкритий перший завод з виробництва новорічних іграшок.

Номер слайду 5

Мода на новорічні іграшки змінюється з року в рік, з’являються нові кольори, форми, матеріали. Ці предмети можуть бути будь-якими: скляними, пластиковими, паперовими, головне – щоб вони радували вас і вашу родину, приносили в будинок свято.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Пригадайте основні етапипроєктної діяльності

Номер слайду 8

Етапи роботи над проектом: Організаційно-підготовчий етап. Конструкторський етап. Технологічний етап. Заключний етап

Номер слайду 9

І. організаційно-підготовчий.пошук проблеми;обґрунтування теми проєкту;історичні відомості про об’єкт проектування.формування банку ідей.розробка плану виконання проєкту;ІІ. конструкторський.вироблення ідей та варіантів;розробка конструкторської документації ( ескізний рисунок, необхідні креслення та схеми майбутнього виробу) вибір матеріалів, інструментів та обладнання для роботирозробка технологічної послідовності виготовлення виробу;ІІІ. технологічний.виконання технологічних операцій, передбачених технологічним процесом з дотриманням технологічної, трудової дисципліни, культури праці.контроль якості виконуваних операцій.ІV. заключний.порівняння і випробування проектованого виробу, порівняння виготовленої конструкції із запланованою; економічні розрахунки; рекламний проспект;презентація творчої діяльності та проектованого виробу;самооцінка якості та аналіз результатів проекту.

Номер слайду 10

Вироби-аналоги

Номер слайду 11

З яких матеріалів зроблені ялинкові прикраси?

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Правила безпечної праці під час виготовлення ялинкових прикрас. Ножиці повинні мати. Заокруглені кінці. Не силкуйтесь їх тримати. Надто міцно у руці. Не розсовуй лез надміру,Пам'ятай пораду цю:Із ослабленим шарніром. Ножицями не працюй. Не працюй також тупими, Щоб уникнути біди,Користуйся ними вправно. За призначенням завжди. З ножицями будь щомитіБережливим взагалі,І в положенні розкритімЇх НЕ кидай на столі !!! І. Дубинський

Номер слайду 18

Санітарно-гігієнічні вимоги під час роботи. Перед виконанням ручних робіт треба ретельно …?… руки2. Працювати треба сидячи на стільці із спинкою.3. Сидіти треба прямо, не…..?... Під час роботи правою рукою світло на робоче місце повинно падати …?5. Під час роботи лівою рукою світло на робоче місце повинно падати …?6. Через кожну годину роботи необхідно робити відпочинок для очей на …. ? хв.7. Відстань виробу до очей - …..?... см. Вимити Згинаючи спини. Зліва. Справа5-1025-30

Номер слайду 19

pptx
Додано
1 грудня 2022
Переглядів
3615
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку