Йосиф Нелюбович–Тукальський

Про матеріал
Йосиф Нелюбович–Тукальський – Митрополит Київський, Галицький і всієї Малої Русі, проповідник, полеміст Перша згадка про нього відноситься до 1649 року, коли він значився у званні старшини Віленського Свято-Духова монастиря. 1658 році - архімандрит Ліщинського монастиря. 3 серпня 1661 року затверджено королем у званні єпископа Могилевського і Мстиславського із залишенням настоятелем Лещинського монастиря.  У 1663 році обраний православним духовенством на Київську митрополію, але не визнаний польським урядом.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Йосиф Нелюбович–Тукальський – Митрополит Київський, Галицький і всієї Малої Русі, проповідник, полеміст. Підготувала Кот Юлія

Номер слайду 2

Перша згадка про нього відноситься до 1649 року, коли він значився у званні старшини Віленського Свято-Духова монастиря.1658 році - архімандрит Ліщинського монастиря.

Номер слайду 3

3 серпня 1661 року затверджено королем у званні єпископа Могилевського і Мстиславського із залишенням настоятелем Лещинського монастиря. У 1663 році обраний православним духовенством на Київську митрополію, але не визнаний польським урядом.

Номер слайду 4

У 1664 році, обмовлений гетьманом Тетерею, ув’язнений у Маріенбургскую фортецю, де нудився близько двох років. За Підгаєцьким договором звільнений з фортеці в 1667 році. Після звільнення жив у Чигирині.

Номер слайду 5

Йосиф Нелюбович–Тукальський і гетьман Петро Дорошенко. Діяльність Йосифа Нелюбовича –Тукальського з гетьманом Петром Дорошенком розпочалася з договору з Туреччиною, який мав вирішити долю України.

Номер слайду 6

Митрополит Йосиф Нелюбович-Тукальський і Петро Дорошенко розраховували домогтися від турків вольності і громадянської, і релігійної, але це їм не вдалося. І з цього приводу митрополит Йосиф гірко каявся: «… у смутку душа моя. Як можу я називатися пастирем, коли розгубив стадо? О, та збере його Творець і спокутую Своєю Кров'ю… ».

Номер слайду 7

Благодійна діяльність Йосифа Нелюбовича-Тукальського Йосиф Нелюбович – Тукальський віддав Братській колегії містечко Стайки, яке отримав від Дорошенка на своє утримання. «Сам я борзо злиднів, але віддаю його, як дві лепти вдовиці на підтримку того зубожілого місця.» - писав митрополит.

Номер слайду 8

Релігійна діяльність Йосифа Нелюбовича-Тукальського. Відстоював незалежність української церкви від зазіхань московського патріархату та виступав за її канонічне підпорядкування Константинопольському патріарху. Боровся за об’днання Київської митрополії. Прагнув до об'єднання церков Правобережної і Лівобережної України.

Номер слайду 9

Троїцький монастир Йосиф Нелюбович-Тукальський тяжко захворів і 26 листопада 1675 року відійшов у вічність. Спершу митрополита поховали у Чигиринському Троїцькому монастирі, проте 1678 році тіло митрополита було перенесене до Преображенської церкви Мгарського монастиря, поблизу Лубен.

Номер слайду 10

Йосиф Нелюбович-Тукальський – патріот українського народу. Усе своє подвижницьке життя митрополит Йосиф Нелюбович-Тукальський віддано служив православній вірі і українському народу. Таким він залишився в пам'яті нащадків. Повчання його залишилися в рукописах; послання і листи були опубліковані.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Олійник Лариса
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
20 квітня 2021
Переглядів
1061
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку